środa, 25 maja 2022

ŁAP ZA SŁÓWKA! POMYSŁOWA GRA JĘZYKOWA

Gra znakomicie spisuje się. Nasza rodzinka chętnie się przy niej gromadzi, natychmiast angażuje się, nie tylko podporządkowuje się regułom gry zaproponowanym przez twórców, w różnych wariantach, ale również wymyśla własne. Elastyczna pod względem ustanawiania praw, przyznawania przywilejów, formułowania zakazów i zliczania punktów. Sprawia mnóstwo frajdy, wywołuje uśmiechy, znakomicie pobudza kreatywne wykorzystanie znajomości językowej. 

Odpowiada nam czynnik przydatności strategicznego rozgrywania podczas wykonywania zadań. Na tyle wciągamy się, a nadmienię, że wielopokoleniowo, że dwa dni pod rząd w nią gramy, a wspólnie spędzony weekend z rodziną zaliczamy do mega udanych rozrywek, zabaw i rozmów. Podczas kolejnego spotkania dzieci i rodziców, albo w wariancie z przyjaciółmi, przystąpimy do gry, jednak jeszcze bardziej podniesiemy poprzeczkę. Postaramy się ją rozpracować w angielskiej wersji, tak aby ćwiczyć słownictwo z tego języka. Możliwość odmian sposobów grania, a przede wszystkim, typów zadań jest imponująca, szeroki tematycznie wachlarz. Rozgrywki można przeprowadzić w systemie indywidualnym i grupowym.

Do dyspozycji gracze otrzymują czterdzieści osiem kart, każda z dziesięcioma zadaniami, taką samą ilość kart punktów z liczbami od jednego do sześciu w ośmiu kolorach, dwanaście kart utrudnień, kartę startu i kartę mety. A ponadto, osiem różnokolorowych drewnianych pionków, klepsydrę i notes. Organizujemy więcej notesów, pisaków i gumek, tak aby łatwiej i szybciej oddawać się intelektualnej rozrywce. Pod presją upływającego czasu w klepsydrze wcale nie jest tak łatwo przywołać słówka komponujące się z zadaniami, a przy tym wykazać się sprytem, aby wyrazy z jak najmniejszym prawdopodobieństwem pojawiły się u pozostałych uczestników. 

Zasady gry do błyskawicznego poznania, instrukcja przystępnie opracowana. Jakość wykonania elementów jak najbardziej wystarczająca na wielokrotne granie. Przyznam, że "Łap za słówka!" fantastycznie podkręca szare komórki. Można w nią grać od trzech do ośmiu graczy, najlepiej powyżej dziecięciu lat, a pojedyncza rozrywka zajmuje pół godziny. Pudełko stosunkowo małych rozmiarów, zatem można zabrać na wakacyjne wypady z myślą o przyjemnym spędzeniu czasu czy integracji grupy. Polecam na podkręcanie językowych umiejętności w szerokim i wąskim ujęciu wyzwań. Uwielbiam językowe akrobacje, błyskawiczne kojarzenie i przywoływanie znaczeń.

5.5/6 - koniecznie zagraj
gra językowa, premiera 2022, autor: Wolfgang Kramer, Michael Kiesling, grafika: Sabine Kondirolli
W grę gramy dzięki współpracy z DużeKa.pl

12 komentarzy:

 1. Tego typu gry zawsze znajdą uznanie wśród graczy w różnym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska25 maja 2022 08:00

  Miałam okazję zagrać w tę propozycję i również jestem nią zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 3. W tym roku u nas taka pogoda, że nic tylko bawić się w takie właśnie gry :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To też prawda. Przez chwilę zapowiadało się lato, a tu znów deszcze.

   Usuń
 4. Miałam okazję ją przetestować. Nie dość, że poręczna, to jeszcze wciągająca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super są takie podręczne gry. Chwila moment i nuda znika.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa propozycja na wspólne rodzinne spędzanie czasu - pod warunkiem, że dziecko już wystarczająco sprawnie posługuje się językiem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wygląda na świetną i atrakcyjną grę, zapisuję na przyszłość :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ta gra jest naprawdę super i warto polecać ją dalej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Gra jest idealna dla dzieci i dorosłych do wspólnej gry.

  OdpowiedzUsuń
 10. Poręczne pudełeczko sprawia, że z powodzeniem grę można zabrać w podróż.

  OdpowiedzUsuń
 11. o! Bardzo fajny sposób na wieczór, fajna pożyteczna gra. Rozwój i rozrywka to najepsze poąłczenie.

  OdpowiedzUsuń