wtorek, 26 grudnia 2023

JUŻ MNIE NIE OSZUKASZ

[PRZEDPREMIEROWO]

HARLAN COBEN

"Wielkie tajemnice w końcu wychodzą na jaw. Powracają, gdy najmniej się tego spodziewasz, odbijając się głośnym echem i wywołując... potężne straty uboczne."

Idealna lektura na odprężenie w barwach thriller przygody. Napisana przekonującym i porywającym stylem. Swobodnie i sugestywnie wciąga czytelnika w intrygujący i złożony scenariusz zdarzeń. Harlan Coben świetnie dawkuje napięcie, tu podrzuca ciekawy incydent, przeprowadza zaskakujący zwrot akcji, podsuwa wielce zastanawiające słowa, jakby przypadkowo puszczone w eter, ale o silnym wydźwięku, a gdzie indziej wplątuje bohaterów w mroczne tajemnice, podgrzewa atmosferę grozy i odczuwalnego wszystkimi zmysłami niebezpieczeństwa. Dostajemy się w pułapkę przypuszczeń, domysłów, niedopowiedzeń, kłamstw, oszustw i matactw. Budujemy fascynujące hipotezy, jak dalej potoczą się losy bohaterów, jednak w miarę zagłębiania się w fabułę, okazują się one tylko częściowo prawdziwe i słuszne. Powieść czyta się w błyskawicznym tempie, intensywnie pochłania, wszystkie wątki logicznie zazębiają się, aby na koniec jeszcze odsłonić mocne jokerskie zagranie. Chętnie oddajemy się grze z dreszczykiem, przyjemnemu zaczytaniu, satysfakcjonującej rozrywce przez kilka godzin.

Maya Stern, emerytowana kapitan sił specjalnych, były pilot maszyn bojowych, zamieszana w międzynarodowy skandal, cierpi na zespół stresu pourazowego. Właśnie pochowała męża Joego. Jako matka dwuletniej dziewczynki nie może jednak pozwolić sobie na rozczulanie się nad sobą. Kobieta stara się dowiedzieć, jakie sekrety kryją się za morderstwem życiowego partnera, bezwzględnym zabójstwem dokonanym na jej oczach. W jej życiu zaczynają dziać się bardzo niepokojące i zatrważające wydarzenia. Musi stawić czoło licznym wyzwaniom, konsekwentnie prowadzić śledztwo, które rozpoczęła na własną rękę, a jednocześnie z pewnych względów unikać Rogera Kierce, bardzo dociekliwego detektywa z nowojorskiego wydziału zabójstw. Jednak wobec tego, co coraz mocniej zapętla się wokół osoby kobiety, trudno jest wykazać się opanowaniem, zachować zimną krew. Jak nie popaść w szaleństwo i paranoiczne zachowania, nie dać się omamić zwidom, zaufać sobie samej, uwierzyć wyłaniającej się z mroku prawdzie? Jaki jest udział bohaterki w zawiązywanym spisku, kto tak naprawdę za nim stoi i dlaczego? Niewątpliwie, duży wpływ na pozytywny odbiór przedstawianej historii ma znakomite tłumaczenie.

5/6 - koniecznie przeczytaj
thriller, 380 stron, premiera 27.12.2023, tłumaczenie Robert Wali
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Albatros.

8 komentarzy:

 1. podoba mi się bardzo nowoczesna okładka, która mocno mnie przyciąga, do tego super tematyka - ksiązka którą chce przeczytać!
  dyedblonde

  OdpowiedzUsuń
 2. Okładka faktycznie interesująca w ogóle lubię filmowe wydania. Anne 18.

  OdpowiedzUsuń
 3. Thriller dobrze napisany czuję się zachęcona do przecczytania

  OdpowiedzUsuń
 4. To brzmi jak fascynująca i trzymająca w napięciu lektura! Wydaje się, że Harlan Coben po raz kolejny mistrzowsko buduje napięcie i wciąga czytelnika w gęstą sieć intryg i zaskakujących zwrotów akcji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi ciekawie i chyba naprawdę trzyma w napięciu. Trzeba będzie zapamiętać tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię sięgać po ciekawe wydania. Książki tego autora zawsze mnie zaskakują.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś próbowałam czytać coś tego autora i nie bardzo mi podeszło, ale do tego tytułu mnie przekonałaś!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam jeszcze tej książki, ale serial właśnie dziś zaczęłam i przyznam, że mocno mnie wciągnął. Wszystkie z Netflixa na podstawie książek Cobena oglądałam :)

  OdpowiedzUsuń