"W życiu trzeba umieć samemu rozpalić w sobie żar."
Autor na podstawie doświadczeń z dzieciństwa, służby w siłach specjalnych, zdobycia Mount Everestu, pokazuje jak silnie kształtował się jego charakter. Czyta się bardzo szybko i przyjemnie, całość sprawia wrażenie starannie przygotowanej prelekcji na temat granic wytrzymałości fizycznej i psychicznej człowieka, gdzie liczy się brawura, determinacja, entuzjazm i miłość, a także motywacja, wytrwałość, ciężka praca i opanowanie. To nieustanne pragnienie silnych wrażeń, sprawdzenia się i triumfu powoduje, że człowiek walczy z własnymi ograniczeniami. A nasze doświadczenia, potknięcia i błędy są najlepszymi nauczycielami. Życie jest na tyle ekscytujące, na ile mu pozwolimy, a jedyne ograniczenia to te, które sami sobie narzucamy.
4.5/6 - warto przeczytać
autobiografia
