wtorek, 29 września 2015

CIEŃ WIATRU Carlos Ruiz Zafón 53/2015

CMENTARZ ZAPOMNIANYCH KSIĄŻEK tom 1

"Mówi się, że miłość jest ślepa. Wierzcie mi, to zupełne kłamstwo - nie ma niczego bardziej widzącego niż prawdziwa miłość. Niczego. Jest ona czymś najwyraźniej widzącym pod słońcem. Poświęcenie jest ślepe, przywiązanie jest ślepe, pożądanie jest ślepe - ale nie prawdziwa miłość. Nie popełnij błędu i nie nazywaj tych uczuć miłością."

Wciągnęła mnie mocno w niesamowity baśniowy świat. Czytało mi się rewelacyjnie, tak lekko, wzruszająco, marzycielsko. I ta magiczna tajemniczość. Poczułam się jakbym spotkała dawno niewidzianego przyjaciela, który tyle ciekawego miał mi do opowiedzenia.

5.5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura współczesna

3 komentarze:

  1. Kiedy zobaczyła m okładkę tej książki kilka lat temu i przeczytałam wyrywkowe zdanie, to od razu wiedziałam, że musze ją mieć, choć nie mam zwyczaju kupowania książek (wolę bibliotekę). Nie rozczarowała mnie ani trochę. Mimo, że gruba to nawet nie wiadomo kiedy się skończyła.

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja trafiłam na nią przypadkiem, ile bym straciła nie zapoznając się z nią, ile wrażeń i wzruszeń. To historia z tej książki mnie odnalazła. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. jedna z moich ulubionych książek, dała mi niesamowitą rozkosz czytania <3

    OdpowiedzUsuń