SILENT tom 2
"Wierzyła w związki, w wyroki losu i przeznaczenie. Nic nie działo się przypadkiem. Wszystko zawsze miało swój cel."
Bardzo
ciekawa propozycja czytelnicza, powieść świetnie się czyta, przez kilka godzin pochłania naszą uwagę zapewniając bardzo dobry relaks z książką w ręku. Elementy obyczajowe,
kryminału i sensacji intrygująco przeplatają się w mocno dynamicznej
akcji. Wiele tajemnic i sekretów do odkrycia, demony przeszłości niedające o sobie zapomnieć, zaskakujące zwroty wydarzeń i sploty okoliczności prowadzące ku
zaciśnięciu więzi między głównymi bohaterami. A wszystko zespala klimat wyrwanej przeznaczeniu przepowiedni o dwóch kobietach niosących
niebezpieczeństwo i ocalenie. Trzeba przyznać, że autorka wykazała się
dużą pomysłowością podczas komponowania porywającej fabuły,
doskonale rozplanowała atmosferę podejrzliwości i wzrastającego napięcia. W każdym rozdziale książki czekają na czytelnika niespodzianki, które z
zaciekawieniem i przyjemnością odkrywamy. Sympatyzujemy z wyraziście i przekonująco scharakteryzowanymi postaciami, doskonale
odbieramy ich różnorodne emocje, lęki, obawy, zdumienie, niedowierzanie, ale również silną determinację w wyjaśnieniu
nietuzinkowej zagadki.
Dylan Sanders, znany telewizyjny
dziennikarz śledczy, budzi się na weselu brata otumaniony środkami
odurzającymi, a towarzysząca mu piękna kobieta znika bez śladu. Natychmiast
rozpoczyna się śledztwo, a Dylan staje się głównym podejrzanym, gdyż
jako ostatni widział kobietę i do tego w bardzo niejasnych
okolicznościach. Jedyną osobą, która może pomóc dziennikarzowi w
wyjaśnieniu pogmatwanej sytuacji wydaje się Catherine Hilliard,
przyjaciółka panny młodej. Jednak czy nękające ją koszmary senne
potęgujące strach pozwolą na trzeźwy osąd rzeczywistości? Jak bardzo
mroczne wizje przyszłości i nieczytelne przywidzenia okażą się powiązane z
prowadzonym śledztwem? Czy faktycznie do końca można poznać własną tożsamość, w
pełni określić jej jednoznaczność? Na ile można zaufać rodzącemu się uczuciu i
pełnemu oddaniu, powierzyć swój los w ręce drugiej osoby? Wszystkie wątki fascynująco
zazębiają się, w kulminacyjnym momencie rozwijają w zaskakującym kierunku. Książka pozostawia czytelnika z poczuciem mocno satysfakcjonującej
przygody. Nie trzeba znać wydarzeń pierwszego tomu, aby czerpać radość z czytania jej, choć z pewnością "Bez pamięci" i "Bez wytchnienia" tworzą całość intrygującej historii o braciach Sanders.
"Bez pamięci" tom 1
5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura współczesna
Data premiery: 07.07.2016
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Barbara Freethy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Barbara Freethy. Pokaż wszystkie posty
czwartek, 4 sierpnia 2016
piątek, 29 kwietnia 2016
UKRYTE WODOSPADY Barbara Freethy 115/2016
"Odkryłam, że układanie sobie planów, to zazwyczaj strata czasu. Moje
życie przewraca się do góry nogami, ilekroć najmniej się tego
spodziewam... teraz żyję dniem dzisiejszym i wolę nie myśleć o
przyszłości."
Czwarty tom cyklu "Zatoka Aniołów" spodobał mi się najbardziej, może dlatego, że było w nim jeszcze więcej szczegółowych odniesień do ciekawych postaci z pozostałych spotkań z tą serią, a także wyraźne magiczne i zmysłowe elementy łączące przebiegające zdarzenia. Autorce wspaniale udało się zachować równowagę między intrygującymi wątkami sensacyjnymi i kryminalnymi a romantycznym nastrojem towarzyszącym dojrzewającym miłością, partnerskiej i rodzicielskiej. Pogłębione profile charakterologiczne głównych bohaterów, ich zachowania, historia doświadczeń życiowych, spojrzenie na otaczający świat, uczyniły fabułę niezwykle interesującą i mocno przykuwającą uwagę. Poszczególne fragmenty powieści świetnie ze sobą komponują, podsycając napięcie i tajemniczą atmosferę. Książkę czyta się szybko i lekko, wiele w niej sympatycznych akcentów, zapewnia uczucie odprężenia, relaksu i wprawia w dobry nastrój. To ciepła i barwna powieść o wartościach rodzinnych, ludzkich namiętnościach, dramatach wpisanych w scenariusze życia, nieoczekiwanych niespodziankach losu, sile charakterów, wiary we własne możliwości i mocy urzeczywistniania pragnień. A wszystko w niezwykłym klimacie uroczego nadmorskiego miasteczka i jego życzliwych mieszkańców, oraz legendy o aniołach opiekujących się potomkami ocalałych pasażerów zatopionego półtora wieku temu statku.
Nie ma gotowych rozwiązań na zawiłości życia, przeszkody i wyzwania, którym musimy stawić czoło. Nikt też nie wykonana za nas pracy w walce o szczęście, marzenia i własne miejsce na ziemi. Osiągnięcie spokoju i satysfakcji wymaga często mnóstwa sił, poświęcenia i wyrzeczeń, ale warto zmierzyć się z przeciwnościami losu i konsekwentnie dążyć do celu. Czasami trzeba zawierzyć przeczuciom prowadzącym nasze ścieżki życia we właściwym kierunku. Tak też było i w przypadku głównej bohaterki, Isabelli Silveiry, która poddała się czarowi Zatoki Aniołów, przybywając do niej w poszukiwaniu spokoju i ukojenia. Kobieta podejmuje decyzję o zmierzeniu się z niewyraźnymi wizjami przyszłości i dziwnymi proroczymi snami niosącymi w sobie silne poczucie zagrożenia i niebezpieczeństwa. Próbuje zburzyć obronne mury, którymi się otoczyła, uciec od rzeczywistości nudnego dnia, zaakceptować siebie i swój dar, dopuścić do głosu silne uczucia i dać szansę miłości. Pojawia się wiele tajemnic i sekretów, niezrozumiałych obrazów w pamięci, trudnych do wytłumaczenia zdarzeń. Dlaczego niektóre rany duszy tak wolno się goją? W jaki sposób wypadek samochodowy odmieni jej los? Czy uda się Isabelli zapobiec nieszczęściom bliskich jej osób? Jakie znaczenie będą miały zagadki z dalekiej przeszłości? Czy pobyt w Zatoce Aniołów magicznie wpłynie na odnalezienie zrozumienia, akceptacji i radości z życia?
"Lato w Zatoce Aniołów" tom 1
"Na Cienistej Plaży" tom 2
"Trzy twarze Ewy" tom 3
"Ogród tajemnic" tom 5
5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura piękna
Data premiery: 19.06.2013.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)
Czwarty tom cyklu "Zatoka Aniołów" spodobał mi się najbardziej, może dlatego, że było w nim jeszcze więcej szczegółowych odniesień do ciekawych postaci z pozostałych spotkań z tą serią, a także wyraźne magiczne i zmysłowe elementy łączące przebiegające zdarzenia. Autorce wspaniale udało się zachować równowagę między intrygującymi wątkami sensacyjnymi i kryminalnymi a romantycznym nastrojem towarzyszącym dojrzewającym miłością, partnerskiej i rodzicielskiej. Pogłębione profile charakterologiczne głównych bohaterów, ich zachowania, historia doświadczeń życiowych, spojrzenie na otaczający świat, uczyniły fabułę niezwykle interesującą i mocno przykuwającą uwagę. Poszczególne fragmenty powieści świetnie ze sobą komponują, podsycając napięcie i tajemniczą atmosferę. Książkę czyta się szybko i lekko, wiele w niej sympatycznych akcentów, zapewnia uczucie odprężenia, relaksu i wprawia w dobry nastrój. To ciepła i barwna powieść o wartościach rodzinnych, ludzkich namiętnościach, dramatach wpisanych w scenariusze życia, nieoczekiwanych niespodziankach losu, sile charakterów, wiary we własne możliwości i mocy urzeczywistniania pragnień. A wszystko w niezwykłym klimacie uroczego nadmorskiego miasteczka i jego życzliwych mieszkańców, oraz legendy o aniołach opiekujących się potomkami ocalałych pasażerów zatopionego półtora wieku temu statku.
Nie ma gotowych rozwiązań na zawiłości życia, przeszkody i wyzwania, którym musimy stawić czoło. Nikt też nie wykonana za nas pracy w walce o szczęście, marzenia i własne miejsce na ziemi. Osiągnięcie spokoju i satysfakcji wymaga często mnóstwa sił, poświęcenia i wyrzeczeń, ale warto zmierzyć się z przeciwnościami losu i konsekwentnie dążyć do celu. Czasami trzeba zawierzyć przeczuciom prowadzącym nasze ścieżki życia we właściwym kierunku. Tak też było i w przypadku głównej bohaterki, Isabelli Silveiry, która poddała się czarowi Zatoki Aniołów, przybywając do niej w poszukiwaniu spokoju i ukojenia. Kobieta podejmuje decyzję o zmierzeniu się z niewyraźnymi wizjami przyszłości i dziwnymi proroczymi snami niosącymi w sobie silne poczucie zagrożenia i niebezpieczeństwa. Próbuje zburzyć obronne mury, którymi się otoczyła, uciec od rzeczywistości nudnego dnia, zaakceptować siebie i swój dar, dopuścić do głosu silne uczucia i dać szansę miłości. Pojawia się wiele tajemnic i sekretów, niezrozumiałych obrazów w pamięci, trudnych do wytłumaczenia zdarzeń. Dlaczego niektóre rany duszy tak wolno się goją? W jaki sposób wypadek samochodowy odmieni jej los? Czy uda się Isabelli zapobiec nieszczęściom bliskich jej osób? Jakie znaczenie będą miały zagadki z dalekiej przeszłości? Czy pobyt w Zatoce Aniołów magicznie wpłynie na odnalezienie zrozumienia, akceptacji i radości z życia?
"Lato w Zatoce Aniołów" tom 1
"Na Cienistej Plaży" tom 2
"Trzy twarze Ewy" tom 3
"Ogród tajemnic" tom 5
5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura piękna
Data premiery: 19.06.2013.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)
piątek, 22 kwietnia 2016
TRZY TWARZE EWY Barbara Freethy 108/2016
ZATOKA ANIOŁÓW tom 3
"I jak możemy uwolnić się od przeszłości, jeśli nie znamy prawdy?... Czy nie wystarczy świadomość, że próbowaliśmy?"
Barbara Freethy lekko, przyjemnie, z dużą znajomością ludzkiej natury, wciąga nas w intrygujący powieściowy świat. Sympatycznie było ponownie spotkać się z mieszkańcami Zatoki Aniołów, zobaczyć co nowego działo się u przyjaciół, jak potoczyły się ich dalsze losy, czy poradzili sobie z wyzwaniami, odnaleźli spokój, radość i szczęście. Autorka bardzo sprawnie przeprowadza nas przez meandry ludzkich scenariuszy życia, wyzwala w nas wiele ciepła i wzruszenia, czujemy bliskość książkowych postaci. Bohaterowie tworzą mieszankę różnorodnych typów osobowości, z dobrymi i złymi cechami, bardziej lub mniej zrozumiałymi postępowaniami, dającymi się lubić lub nie dzięki wyrazistości i podobieństwu do nas samych. Każdy tom cyklu można czytać niezależnie od siebie, mamy bardzo sprawne odwołania do wcześniejszych wątków i postaci, również ujmujący klimat książki pozostaje zachowany.
Powieść charakteryzuje się spokojną akcją, nasyconą uczuciami aurą, świetnie przykuwającą uwagę zagadkową fabułą, umiejętnie skonstruowanym napięciem, co powoduje, że mocno angażujemy się w opowiadane historie. Główna bohaterka, Brianna Kane, nie może pogodzić się ze skazaniem męża na więzienie, rozpacza po jego nagłej śmierci, za wszelką cenę stara się dotrzeć do prawdy oraz oczyścić jego dobre imię. Jest głęboko przekonana, że Derek nie mógł popełnić zarzucanych mu czynów, uczestniczyć w kradzieży bezcennych przedmiotów. Stopniowo zaczyna odkrywać coraz więcej niepokojących faktów, ból rozczarowania i stracone złudzenia mieszają się z nadzieją, ufnością i wiarą. Jednocześnie nabiera przekonania, że tak naprawdę sama nie wie kim jest, stała się odrętwiała, schowała za maską obojętności, doskonale opanowała sztukę udawania, straciła kontakt ze swoimi zmysłami, emocjami i sercem. Wreszcie, nie godząc się na życie bez radości, decyduje się wykorzystać pozornie drobny uśmiech losu i na poważnie zawalczyć o swoje marzenia i pragnienia.
Podobnie jak w poprzednich tomach, napotykamy wiele sekretów, tajemnic, niewyjaśnionych spraw, podejrzanych zbiegów okoliczności, dramatycznych wydarzeń. Sensacyjne, kryminalne i romantyczne wątki świetnie zazębiają się, tworząc fascynujący kolaż, wypełniony pełną paletą ludzkich emocji, miłości i nienawiści, przyjaźni i wrogości, prawdy i kłamstwa, zaufania i zdrady. A gdzieś tam w tle, wciąż pojawiają się elementy legendy o zatopionym u wybrzeży półtora wieku temu statku, katastrofie, którą tylko nielicznym udało się przeżyć. Jak bardzo cień "Gabrielli" rzutuje na losach mieszkańców zatoki? Co skrywają w sobie historie związane z tą tragedią? Dlaczego trzy obrazy namalowane przez rozbitka wpływają na losy kilku pokoleń? W jaki sposób największy wróg może stać się prawdziwym przyjacielem? Czy Briannie uda się pokonać demony przeszłości, zapanować nad swoim aktualnym życiem i powalczyć o swoją przyszłość?
"Lato w Zatoce Aniołów" tom 1
"Na Cienistej Plaży" tom 2
"Ogród tajemnic" tom 5
4.5/6 - warto przeczytać
literatura piękna
Data premiery: 14.11.2012.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)
"I jak możemy uwolnić się od przeszłości, jeśli nie znamy prawdy?... Czy nie wystarczy świadomość, że próbowaliśmy?"
Barbara Freethy lekko, przyjemnie, z dużą znajomością ludzkiej natury, wciąga nas w intrygujący powieściowy świat. Sympatycznie było ponownie spotkać się z mieszkańcami Zatoki Aniołów, zobaczyć co nowego działo się u przyjaciół, jak potoczyły się ich dalsze losy, czy poradzili sobie z wyzwaniami, odnaleźli spokój, radość i szczęście. Autorka bardzo sprawnie przeprowadza nas przez meandry ludzkich scenariuszy życia, wyzwala w nas wiele ciepła i wzruszenia, czujemy bliskość książkowych postaci. Bohaterowie tworzą mieszankę różnorodnych typów osobowości, z dobrymi i złymi cechami, bardziej lub mniej zrozumiałymi postępowaniami, dającymi się lubić lub nie dzięki wyrazistości i podobieństwu do nas samych. Każdy tom cyklu można czytać niezależnie od siebie, mamy bardzo sprawne odwołania do wcześniejszych wątków i postaci, również ujmujący klimat książki pozostaje zachowany.
Powieść charakteryzuje się spokojną akcją, nasyconą uczuciami aurą, świetnie przykuwającą uwagę zagadkową fabułą, umiejętnie skonstruowanym napięciem, co powoduje, że mocno angażujemy się w opowiadane historie. Główna bohaterka, Brianna Kane, nie może pogodzić się ze skazaniem męża na więzienie, rozpacza po jego nagłej śmierci, za wszelką cenę stara się dotrzeć do prawdy oraz oczyścić jego dobre imię. Jest głęboko przekonana, że Derek nie mógł popełnić zarzucanych mu czynów, uczestniczyć w kradzieży bezcennych przedmiotów. Stopniowo zaczyna odkrywać coraz więcej niepokojących faktów, ból rozczarowania i stracone złudzenia mieszają się z nadzieją, ufnością i wiarą. Jednocześnie nabiera przekonania, że tak naprawdę sama nie wie kim jest, stała się odrętwiała, schowała za maską obojętności, doskonale opanowała sztukę udawania, straciła kontakt ze swoimi zmysłami, emocjami i sercem. Wreszcie, nie godząc się na życie bez radości, decyduje się wykorzystać pozornie drobny uśmiech losu i na poważnie zawalczyć o swoje marzenia i pragnienia.
Podobnie jak w poprzednich tomach, napotykamy wiele sekretów, tajemnic, niewyjaśnionych spraw, podejrzanych zbiegów okoliczności, dramatycznych wydarzeń. Sensacyjne, kryminalne i romantyczne wątki świetnie zazębiają się, tworząc fascynujący kolaż, wypełniony pełną paletą ludzkich emocji, miłości i nienawiści, przyjaźni i wrogości, prawdy i kłamstwa, zaufania i zdrady. A gdzieś tam w tle, wciąż pojawiają się elementy legendy o zatopionym u wybrzeży półtora wieku temu statku, katastrofie, którą tylko nielicznym udało się przeżyć. Jak bardzo cień "Gabrielli" rzutuje na losach mieszkańców zatoki? Co skrywają w sobie historie związane z tą tragedią? Dlaczego trzy obrazy namalowane przez rozbitka wpływają na losy kilku pokoleń? W jaki sposób największy wróg może stać się prawdziwym przyjacielem? Czy Briannie uda się pokonać demony przeszłości, zapanować nad swoim aktualnym życiem i powalczyć o swoją przyszłość?
"Lato w Zatoce Aniołów" tom 1
"Na Cienistej Plaży" tom 2
"Ogród tajemnic" tom 5
4.5/6 - warto przeczytać
literatura piękna
Data premiery: 14.11.2012.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)
wtorek, 19 kwietnia 2016
NIE MÓW NIC Barbara Freethy 105/2016
"...nie potrafiła jednak przymknąć oczu na kłamstwa, którymi ją
karmiono. Przez całe dotychczasowe życie powstrzymywała się przed
zadawaniem ważnych pytań... lecz teraz... pora wydobyć na jaw prawdę."
Kolejne bardzo udane spotkanie z twórczością Barbary Freethy, odpowiada mi jej lekki i przejrzysty styl, naturalny sposób wciągania czytelnika w powieściową rzeczywistość, poruszania obyczajowej tematyki i zachęcania do życiowych refleksji. Z zainteresowaniem śledzimy losy ciekawie wykreowanych postaci, dostrzegamy jak wiele z ich scenariuszy życia pokrywa się z naszymi i jak silne towarzyszą temu emocje. Takie książki zarażają nas sporą dawką dobrej energii, pozytywnie ładujemy akumulatory, najzwyczajniej w świecie świetnie relaksujemy się. Podoba mi się właśnie to, że bohaterowie pomimo wielu dramatycznych życiowych doświadczeń mają w sobie wiele nadziei i wiary, wewnętrznej siły, nieustannej potrzeby walki o spełnienie marzeń i zrealizowanie pragnień.
I jak to zwykle w życiu bywa, z pozoru nic nie znaczące zdarzenie potrafi wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Julia, młoda i ambitna kobieta, miłośniczka muzyki, dostrzega na wystawie fotografię sprzed dwudziestu pięciu lat, w której coś ją niepokoi, wywołuje zamazane wspomnienia i niewyraźne skojarzenia. Intuicyjnie czuje, że zdjęcie może mieć dla niej głębsze znaczenie, zaczyna bardziej interesować się historią jego powstania, z wielkim zapałem i determinacją dąży do poznania prawdy. Czy przeczucia nie mylą Julii? Dlaczego jest przekonana, że to właśnie ona znajduje się na fotografii? Co wspólnego ze zdjęciem ma Alex Manning, słynny fotoreporter? Czemu grozi jej wielkie niebezpieczeństwo? Czy kobiecie uda się poznać przeszłość i uzyskać odpowiedzi na dręczące ją pytania?
Trzeba przyznać, że autorka świetnie podkręca napięcie, wzmaga narastające poczucie zagrożenia, a do tego silnie wciąga nas w aurę tajemniczości i nieodkrytych sekretów. Z każdym rozdziałem akcja zyskuje na większej dynamiczności, często przybiera zaskakujący obrót sprawy, do końca jesteśmy trzymani w niepewności scenariusza dalszych wydarzeń. Julia przekonuje się, że nie wie komu ufać, narasta w niej niepewność, wydaje się, że jej życie zbudowane zostało na wielkim kłamstwie. Świetnie nakreślony wątek romantyczny, sensacyjny klimat, mnóstwo zwrotów akcji, nieprzewidywalnych sytuacji, w pewnym momencie nawet dreszczyk grozy, tworzą bardzo ciekawą i intrygującą mieszankę powieściowych przygód, w której szybko się odnajdujemy.
4.5/6 - warto przeczytać
literatura obyczajowa
Data premiery: 22.10.2014.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)
Kolejne bardzo udane spotkanie z twórczością Barbary Freethy, odpowiada mi jej lekki i przejrzysty styl, naturalny sposób wciągania czytelnika w powieściową rzeczywistość, poruszania obyczajowej tematyki i zachęcania do życiowych refleksji. Z zainteresowaniem śledzimy losy ciekawie wykreowanych postaci, dostrzegamy jak wiele z ich scenariuszy życia pokrywa się z naszymi i jak silne towarzyszą temu emocje. Takie książki zarażają nas sporą dawką dobrej energii, pozytywnie ładujemy akumulatory, najzwyczajniej w świecie świetnie relaksujemy się. Podoba mi się właśnie to, że bohaterowie pomimo wielu dramatycznych życiowych doświadczeń mają w sobie wiele nadziei i wiary, wewnętrznej siły, nieustannej potrzeby walki o spełnienie marzeń i zrealizowanie pragnień.
I jak to zwykle w życiu bywa, z pozoru nic nie znaczące zdarzenie potrafi wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Julia, młoda i ambitna kobieta, miłośniczka muzyki, dostrzega na wystawie fotografię sprzed dwudziestu pięciu lat, w której coś ją niepokoi, wywołuje zamazane wspomnienia i niewyraźne skojarzenia. Intuicyjnie czuje, że zdjęcie może mieć dla niej głębsze znaczenie, zaczyna bardziej interesować się historią jego powstania, z wielkim zapałem i determinacją dąży do poznania prawdy. Czy przeczucia nie mylą Julii? Dlaczego jest przekonana, że to właśnie ona znajduje się na fotografii? Co wspólnego ze zdjęciem ma Alex Manning, słynny fotoreporter? Czemu grozi jej wielkie niebezpieczeństwo? Czy kobiecie uda się poznać przeszłość i uzyskać odpowiedzi na dręczące ją pytania?
Trzeba przyznać, że autorka świetnie podkręca napięcie, wzmaga narastające poczucie zagrożenia, a do tego silnie wciąga nas w aurę tajemniczości i nieodkrytych sekretów. Z każdym rozdziałem akcja zyskuje na większej dynamiczności, często przybiera zaskakujący obrót sprawy, do końca jesteśmy trzymani w niepewności scenariusza dalszych wydarzeń. Julia przekonuje się, że nie wie komu ufać, narasta w niej niepewność, wydaje się, że jej życie zbudowane zostało na wielkim kłamstwie. Świetnie nakreślony wątek romantyczny, sensacyjny klimat, mnóstwo zwrotów akcji, nieprzewidywalnych sytuacji, w pewnym momencie nawet dreszczyk grozy, tworzą bardzo ciekawą i intrygującą mieszankę powieściowych przygód, w której szybko się odnajdujemy.
4.5/6 - warto przeczytać
literatura obyczajowa
Data premiery: 22.10.2014.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)
sobota, 13 lutego 2016
OGRÓD TAJEMNIC Barbara Freethy 34/2016
ZATOKA ANIOŁÓW tom 5
"Niektóre rany są zbyt głębokie, by mógł zagoić je czas. Niektóre nie goją się, bo brak im powietrza i słońca. Tak się dzieje, kiedy pielęgnujesz je w sobie w ukryciu."
Poddałam się urokowi ciepłej i przyjemnej narracji. Spodobała mi się intryga zapleciona wokół wątku kryminalnego, ciekawie się ją rozwiązywało. Nie zabrakło oczywiście pięknie prowadzonej nuty romantycznej. W piątym tomie cyklu "Zatoka Aniołów" uwaga czytelnika koncentruje się na Charlotte i dwóch mężczyznach w jej życiu, Andrew i Joe. Postaci poznaliśmy już w poprzednich książkach, ale dopiero teraz otrzymujemy uszczegółowienie ich losów, wyjaśnienie towarzyszących im tajemnic i sekretów. Śledzenie perypetii głównych bohaterów zapewnia nam kilka godzin relaksującego zaczytania i zadumy. Czy można szczerze i prawdziwie otworzyć przed kimś serce, zaufać, kiedy wcześniej doświadczyło się bolesnego zranienia i zawodu? Jak ogromne pragnienie miłości i szczęścia może zwyciężyć strach przed zaangażowaniem? Dlaczego niekiedy tak mocno obawiamy się samodzielnie napisać scenariusz naszego życia? Przeszłość nas definiuje, ale czy decyduje o wszystkim?
Charlotte odnosi znaczące sukcesy zawodowe, jednocześnie czuje bolesną pustkę w życiu osobistym. Tak bardzo chciałaby znaleźć swoje miejsce na ziemi, wymarzony dom, spokój dnia codziennego i prawdziwą miłość. Bardzo trudno jest jej uwierzyć we własne możliwości, zaufać innym, odciąć się od ponurej przeszłości i z czystym kontem wejść w przyszłość. Schwytana w pułapkę między dwoma możliwościami, zupełnie nie wie, którą ścieżką podążać. Odczuwa wielki sentyment do pierwszej miłości, ale też pociąga ją nowa, bardziej dojrzała, jej wersja. Stopniowo uwalniana z tajemnic niewygodna prawda traci moc wyrządzania krzywdy, goją się rany duszy. Żal i rozgoryczenie znikają pod wpływem potęgi wybaczania i zapominania, pojawia się gotowość do dokonania znaczących zmian w życiu. I znów, magiczna aura małego miasteczka Zatoki Aniołów przyciąga ludzi pragnących odnaleźć się na nowo, leczy ich ból i cierpienie, napełnia dobrocią, wiarą i nadzieją. A może to anioły, które widuje się w pobliżu nadbrzeża sprawiają, że życie wypełnia się szczęściem? Każdy tom cyklu można czytać niezależnie od siebie, gdyż autorka bardzo sprawnie odwołuje się do wcześniejszych wątków i postaci. Zapraszam do zapoznania się z recenzją pierwszego "Lato w Zatoce Aniołów" i drugiego "Na Cienistej Plaży".
5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura piękna
Data premiery: 12.09.2013.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)
"Niektóre rany są zbyt głębokie, by mógł zagoić je czas. Niektóre nie goją się, bo brak im powietrza i słońca. Tak się dzieje, kiedy pielęgnujesz je w sobie w ukryciu."
Poddałam się urokowi ciepłej i przyjemnej narracji. Spodobała mi się intryga zapleciona wokół wątku kryminalnego, ciekawie się ją rozwiązywało. Nie zabrakło oczywiście pięknie prowadzonej nuty romantycznej. W piątym tomie cyklu "Zatoka Aniołów" uwaga czytelnika koncentruje się na Charlotte i dwóch mężczyznach w jej życiu, Andrew i Joe. Postaci poznaliśmy już w poprzednich książkach, ale dopiero teraz otrzymujemy uszczegółowienie ich losów, wyjaśnienie towarzyszących im tajemnic i sekretów. Śledzenie perypetii głównych bohaterów zapewnia nam kilka godzin relaksującego zaczytania i zadumy. Czy można szczerze i prawdziwie otworzyć przed kimś serce, zaufać, kiedy wcześniej doświadczyło się bolesnego zranienia i zawodu? Jak ogromne pragnienie miłości i szczęścia może zwyciężyć strach przed zaangażowaniem? Dlaczego niekiedy tak mocno obawiamy się samodzielnie napisać scenariusz naszego życia? Przeszłość nas definiuje, ale czy decyduje o wszystkim?
Charlotte odnosi znaczące sukcesy zawodowe, jednocześnie czuje bolesną pustkę w życiu osobistym. Tak bardzo chciałaby znaleźć swoje miejsce na ziemi, wymarzony dom, spokój dnia codziennego i prawdziwą miłość. Bardzo trudno jest jej uwierzyć we własne możliwości, zaufać innym, odciąć się od ponurej przeszłości i z czystym kontem wejść w przyszłość. Schwytana w pułapkę między dwoma możliwościami, zupełnie nie wie, którą ścieżką podążać. Odczuwa wielki sentyment do pierwszej miłości, ale też pociąga ją nowa, bardziej dojrzała, jej wersja. Stopniowo uwalniana z tajemnic niewygodna prawda traci moc wyrządzania krzywdy, goją się rany duszy. Żal i rozgoryczenie znikają pod wpływem potęgi wybaczania i zapominania, pojawia się gotowość do dokonania znaczących zmian w życiu. I znów, magiczna aura małego miasteczka Zatoki Aniołów przyciąga ludzi pragnących odnaleźć się na nowo, leczy ich ból i cierpienie, napełnia dobrocią, wiarą i nadzieją. A może to anioły, które widuje się w pobliżu nadbrzeża sprawiają, że życie wypełnia się szczęściem? Każdy tom cyklu można czytać niezależnie od siebie, gdyż autorka bardzo sprawnie odwołuje się do wcześniejszych wątków i postaci. Zapraszam do zapoznania się z recenzją pierwszego "Lato w Zatoce Aniołów" i drugiego "Na Cienistej Plaży".
5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura piękna
Data premiery: 12.09.2013.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)
NA CIENISTEJ PLAŻY Barbara Freethy 33/2016
ZATOKA ANIOŁÓW tom 2
"Nie znać prawdy jest trudniej niż ją znać, niezależnie od tego, jaka ona jest."
Ciepła i pięknie odmalowana historia ludzkich losów, z bagażem różnorodnych doświadczeń, dramatycznych przeżyć i bolesnych zdarzeń z przeszłości. Opowieść o głęboko uśpionej nadziei na bardziej nasycone prawdą i szczęściem życie. Poznajemy marzenia, których główni bohaterowie boją się spełnić, oddalając je do najgłębszych zakamarków świadomości i trwając w biernym oczekiwaniu na lepsze jutro. Tłumione emocje i uczucia, miłość, nienawiść, poczucie winy i wyrzuty sumienia, muszą jednak w pewnym momencie wypłynąć na wierzch i dojść do głosu. Jak bardzo bolą złamane serca? Dlaczego tak trudno odzyskać utracone zaufanie do ludzi? Czemu intuicyjnie nie ma zgody na zbyt małe oczekiwania wobec siebie i bliskich? Kiedy szarość codziennego dnia tak się sprzykrzy, że w końcu powstaje nieodparte pragnienie dokonania istotnych zmian w życiu? Kto może pomóc w tej odmianie i przeprowadzić przez proces odnowy wewnętrznej?
Czytając powieść nie opuszczało mnie wrażenie, że bohaterowie tak mało wiedzą o sobie nawzajem, choć wydają się być sobie bliskimi osobami. Nie znają własnych uczuć, fałszywie odczytują gesty innych, rzucają niesłuszne oskarżenia i sami wplątują się w trudne sytuacje. Wszyscy przechodzą bardzo długą drogę w procesie odnajdywania własnej tożsamości, nieświadomie okaleczają siebie i innych, nie dopuszczają do swoich serc. Na szczęście, podobnie jak w pierwszym tomie, magiczna moc Zatoki Aniołów i Cienistej Plaży, pomaga ludziom odnaleźć się. Bardzo wzrusza nas historia Kary i Colina, zachwycamy się siłą i potęgą ich uczuć, wzajemnego zrozumienia i szacunku. Z zainteresowaniem śledzimy pojednanie i odbudowę zaufania między Laurą a Shanem. Martwimy się o Neda Jarrisona, podziwiamy jego godną i waleczną postawę wobec choroby. Wszystkie postaci obdarzamy sympatią, nie są jednowymiarowi, mają swoje wady, ale to właśnie one powodują, że bardziej nas do siebie przekonują.
Książkę czyta się lekko, narracja przyjemnie wciąga nas w świat nadmorskiego miasteczka i jego mieszkańców. I choć fabuła momentami przewidywalna, to jednak wzbudza w nas zainteresowanie romantycznym klimatem, kryminalnym wątkiem, lekką sensacją budującą napięcie. Akcja rozwija się w umiarkowanym tempie, co pewien czas przyspieszając, tak aby wzmocnić zainteresowanie opowiadaną historią. Bardzo dobra powieść, zapewniająca sympatyczny odpoczynek od szarości dnia codziennego. Każdy tom cyklu "Zatoka Aniołów" można czytać niezależnie od siebie, gdyż autorka bardzo sprawnie odwołuje się do wcześniejszych wątków i postaci. Zapraszam do zapoznania się z recenzją pierwszego tomu cyklu "Lato w Zatoce Aniołów".
5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura piękna
Data premiery: 22.08.2012.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)
"Nie znać prawdy jest trudniej niż ją znać, niezależnie od tego, jaka ona jest."
Ciepła i pięknie odmalowana historia ludzkich losów, z bagażem różnorodnych doświadczeń, dramatycznych przeżyć i bolesnych zdarzeń z przeszłości. Opowieść o głęboko uśpionej nadziei na bardziej nasycone prawdą i szczęściem życie. Poznajemy marzenia, których główni bohaterowie boją się spełnić, oddalając je do najgłębszych zakamarków świadomości i trwając w biernym oczekiwaniu na lepsze jutro. Tłumione emocje i uczucia, miłość, nienawiść, poczucie winy i wyrzuty sumienia, muszą jednak w pewnym momencie wypłynąć na wierzch i dojść do głosu. Jak bardzo bolą złamane serca? Dlaczego tak trudno odzyskać utracone zaufanie do ludzi? Czemu intuicyjnie nie ma zgody na zbyt małe oczekiwania wobec siebie i bliskich? Kiedy szarość codziennego dnia tak się sprzykrzy, że w końcu powstaje nieodparte pragnienie dokonania istotnych zmian w życiu? Kto może pomóc w tej odmianie i przeprowadzić przez proces odnowy wewnętrznej?
Czytając powieść nie opuszczało mnie wrażenie, że bohaterowie tak mało wiedzą o sobie nawzajem, choć wydają się być sobie bliskimi osobami. Nie znają własnych uczuć, fałszywie odczytują gesty innych, rzucają niesłuszne oskarżenia i sami wplątują się w trudne sytuacje. Wszyscy przechodzą bardzo długą drogę w procesie odnajdywania własnej tożsamości, nieświadomie okaleczają siebie i innych, nie dopuszczają do swoich serc. Na szczęście, podobnie jak w pierwszym tomie, magiczna moc Zatoki Aniołów i Cienistej Plaży, pomaga ludziom odnaleźć się. Bardzo wzrusza nas historia Kary i Colina, zachwycamy się siłą i potęgą ich uczuć, wzajemnego zrozumienia i szacunku. Z zainteresowaniem śledzimy pojednanie i odbudowę zaufania między Laurą a Shanem. Martwimy się o Neda Jarrisona, podziwiamy jego godną i waleczną postawę wobec choroby. Wszystkie postaci obdarzamy sympatią, nie są jednowymiarowi, mają swoje wady, ale to właśnie one powodują, że bardziej nas do siebie przekonują.
Książkę czyta się lekko, narracja przyjemnie wciąga nas w świat nadmorskiego miasteczka i jego mieszkańców. I choć fabuła momentami przewidywalna, to jednak wzbudza w nas zainteresowanie romantycznym klimatem, kryminalnym wątkiem, lekką sensacją budującą napięcie. Akcja rozwija się w umiarkowanym tempie, co pewien czas przyspieszając, tak aby wzmocnić zainteresowanie opowiadaną historią. Bardzo dobra powieść, zapewniająca sympatyczny odpoczynek od szarości dnia codziennego. Każdy tom cyklu "Zatoka Aniołów" można czytać niezależnie od siebie, gdyż autorka bardzo sprawnie odwołuje się do wcześniejszych wątków i postaci. Zapraszam do zapoznania się z recenzją pierwszego tomu cyklu "Lato w Zatoce Aniołów".
5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura piękna
Data premiery: 22.08.2012.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)
piątek, 12 lutego 2016
LATO W ZATOCE ANIOŁÓW Barbara Freethy 32/2016
ZATOKA ANIOŁÓW tom 1
"Granica między dobrem a złem często jest bardzo cienka, ulotna. Czasem jest zamglona i nie wiesz, że niebezpiecznie się do niej zbliżasz, dopóki jej nie przekroczysz. Zdaje ci się, że wciąż postępujesz właściwie, gdy tak naprawdę czynisz już zło."
Bardzo sympatyczna, ciepła i interesująca fabuła książki, wiele tajemnic do rozszyfrowania, sekretów do odkrycia, niedomówień wymagających wyjaśnień, nieco kryminalnego i sensacyjnego klimatu. A do tego romantyczne i magiczne nuty wplecione w ciekawe wątki powieści. I jeszcze popularna nie tylko wśród mieszkańców nadmorskiego miasteczka legenda o zatopionym u wybrzeży statku wraz z jego pasażerami. Przeczytałam z poczuciem miło spędzonego czasu w towarzystwie książki. Autorka mocno przykuwa uwagę czytelnika koncentrując opowieść na kilku bohaterach głównych, z których każdy ma coś niezwykłego do zaoferowania czytelnikowi, własną nieprzekoloryzowaną opowieść. Postaci bardzo dobrze wykreowane, obdarzone zindywidualizowanymi cechami, trudno wśród nich wskazać faworytów, z przyjemnością obdarzamy ich sympatią i chętnie śledzimy ich losy. Umiejętnie skonstruowane napięcie powieści pozwala nam cieszyć się jej dobrym odbiorem. Sympatyczne uczucie, kiedy z dużą łatwością nawiązuje się nić porozumienia między autorem a czytelnikami książki.
Są takie miejsca, o których podświadomie marzymy i do których ciągnie nas magiczna siła, często docieramy do nich po dramatycznych wydarzeniach w naszym życiu i tam odnajdujemy wewnętrzne wyciszenie, ukojenie i spokojne myśli. Niby zwyczajny punkt na mapie, a jednak ma swoją zaczarowaną moc pozwalającą na przewartościowanie dotychczasowych działań, pozbycie się poczucia winy, zaleczenia ran, zmierzenia się z podstępnymi domenami przeszłości i odszukania szczęścia. Zyskujemy nadzieję na lepsze jutro, zaczynamy wierzyć sobie i innym, a nade wszystko zdobywamy siły na walkę z przeciwnościami losu. Często znajdujemy przyjaźń i miłość, uczymy się odzyskiwać wiarę w ludzi, dobro drzemiące w każdym z nas. I takim właśnie miejscem jest Zatoka Aniołów, gdzie przeplatają się losy głównych bohaterów, obdarzonych własnym bagażem doświadczeń i nierozwiązanymi problemami. Czy uda im się poukładać swoje życie na nowo? Przetrwać trudny okres w scenariuszu nakreślonym przez los? Liczyć na zrozumienie i uczucie bliskich? Jaką rolę odegrają w tej historii anioły?
5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura piękna
Data premiery: 23.07.2012.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)
"Granica między dobrem a złem często jest bardzo cienka, ulotna. Czasem jest zamglona i nie wiesz, że niebezpiecznie się do niej zbliżasz, dopóki jej nie przekroczysz. Zdaje ci się, że wciąż postępujesz właściwie, gdy tak naprawdę czynisz już zło."
Bardzo sympatyczna, ciepła i interesująca fabuła książki, wiele tajemnic do rozszyfrowania, sekretów do odkrycia, niedomówień wymagających wyjaśnień, nieco kryminalnego i sensacyjnego klimatu. A do tego romantyczne i magiczne nuty wplecione w ciekawe wątki powieści. I jeszcze popularna nie tylko wśród mieszkańców nadmorskiego miasteczka legenda o zatopionym u wybrzeży statku wraz z jego pasażerami. Przeczytałam z poczuciem miło spędzonego czasu w towarzystwie książki. Autorka mocno przykuwa uwagę czytelnika koncentrując opowieść na kilku bohaterach głównych, z których każdy ma coś niezwykłego do zaoferowania czytelnikowi, własną nieprzekoloryzowaną opowieść. Postaci bardzo dobrze wykreowane, obdarzone zindywidualizowanymi cechami, trudno wśród nich wskazać faworytów, z przyjemnością obdarzamy ich sympatią i chętnie śledzimy ich losy. Umiejętnie skonstruowane napięcie powieści pozwala nam cieszyć się jej dobrym odbiorem. Sympatyczne uczucie, kiedy z dużą łatwością nawiązuje się nić porozumienia między autorem a czytelnikami książki.
Są takie miejsca, o których podświadomie marzymy i do których ciągnie nas magiczna siła, często docieramy do nich po dramatycznych wydarzeniach w naszym życiu i tam odnajdujemy wewnętrzne wyciszenie, ukojenie i spokojne myśli. Niby zwyczajny punkt na mapie, a jednak ma swoją zaczarowaną moc pozwalającą na przewartościowanie dotychczasowych działań, pozbycie się poczucia winy, zaleczenia ran, zmierzenia się z podstępnymi domenami przeszłości i odszukania szczęścia. Zyskujemy nadzieję na lepsze jutro, zaczynamy wierzyć sobie i innym, a nade wszystko zdobywamy siły na walkę z przeciwnościami losu. Często znajdujemy przyjaźń i miłość, uczymy się odzyskiwać wiarę w ludzi, dobro drzemiące w każdym z nas. I takim właśnie miejscem jest Zatoka Aniołów, gdzie przeplatają się losy głównych bohaterów, obdarzonych własnym bagażem doświadczeń i nierozwiązanymi problemami. Czy uda im się poukładać swoje życie na nowo? Przetrwać trudny okres w scenariuszu nakreślonym przez los? Liczyć na zrozumienie i uczucie bliskich? Jaką rolę odegrają w tej historii anioły?
5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura piękna
Data premiery: 23.07.2012.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)
poniedziałek, 4 stycznia 2016
WSZYSTKO, CZEGO PRAGNĘŁA Barbara Freethy 4/2016
"Czasami odległość pomaga zyskać perspektywę... to, co uważamy za ważne, zależy od tego, gdzie się znajdujemy, czego
chcemy i potrzebujemy."
Kolejna książka Barbary Freethy, przy której świetnie się zrelaksowałam i pozytywnie nastroiłam. Autorka odwołuje się do naszych emocji, wyobraźni i doświadczenia życiowego. Powieść mocno wciąga pełną swobody, lekkości, ciepła i dobrego humoru narracją. Dynamiczna fabuła zaciekawia, z każdą stroną coraz bardziej intryguje, aż napotykamy nieoczekiwany finał. Mnogość świetnie poprowadzonych wątków obyczajowych, różne odcienie miłości, siła i potęga przyjaźni, kryminalny pazur, nieoczekiwany splot wydarzeń, zaskakujące zwroty akcji. Wszystko w klimacie tajemnic, sekretów, niedomówień, podejrzenia morderstwa, wzajemnych oskarżeń. Bardzo podobała mi się zwłaszcza pierwsza część książki, gdzie przeważającą rolę odgrywał wątek kryminalny. Drugą część zdominowały motywy miłosne, które choć mocno przewidywalne, to zostały dość ciekawie poprowadzone.
Odpowiada mi styl pisania autorki, która zręcznie buduje napięcie i mocno wciąga nas w wir losów bohaterów. Zarówno główne postaci, jak i pozostałe, bardzo wyraziście wykreowane i wzbudzające sympatię czytelnika, lecz czasami mogące też nieco irytować infantylnością. Grupa przyjaciół stara się rozwiązać zagadkę śmierci jednej z bliskich im osób. Docierają do wielu zadziwiających informacji sprzed dziesięciu lat, starają się je uszczegółowić i nadać im prawdziwy sens. Jednocześnie uwikłani zostają we własne tragiczne wspomnienia, skrywane w najdalszych zakamarkach pamięci i na dnie serc. Czy przerwana raptownie miłość i przyjaźń mają szansę odbudować się? Jak rozliczyć się z demonami przeszłości? Dlaczego tak ważnym staje się dotarcie do prawdy? W jaki sposób poradzić sobie z ogromnym poczuciem winy? I najważniejsze pytanie, jaką rolę w śmierci Emily odgrywają jej trzy przyjaciółki?
4.5/6 - warto przeczytać
literatura współczesna
Data premiery: 03.08.2015.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)
Kolejna książka Barbary Freethy, przy której świetnie się zrelaksowałam i pozytywnie nastroiłam. Autorka odwołuje się do naszych emocji, wyobraźni i doświadczenia życiowego. Powieść mocno wciąga pełną swobody, lekkości, ciepła i dobrego humoru narracją. Dynamiczna fabuła zaciekawia, z każdą stroną coraz bardziej intryguje, aż napotykamy nieoczekiwany finał. Mnogość świetnie poprowadzonych wątków obyczajowych, różne odcienie miłości, siła i potęga przyjaźni, kryminalny pazur, nieoczekiwany splot wydarzeń, zaskakujące zwroty akcji. Wszystko w klimacie tajemnic, sekretów, niedomówień, podejrzenia morderstwa, wzajemnych oskarżeń. Bardzo podobała mi się zwłaszcza pierwsza część książki, gdzie przeważającą rolę odgrywał wątek kryminalny. Drugą część zdominowały motywy miłosne, które choć mocno przewidywalne, to zostały dość ciekawie poprowadzone.
Odpowiada mi styl pisania autorki, która zręcznie buduje napięcie i mocno wciąga nas w wir losów bohaterów. Zarówno główne postaci, jak i pozostałe, bardzo wyraziście wykreowane i wzbudzające sympatię czytelnika, lecz czasami mogące też nieco irytować infantylnością. Grupa przyjaciół stara się rozwiązać zagadkę śmierci jednej z bliskich im osób. Docierają do wielu zadziwiających informacji sprzed dziesięciu lat, starają się je uszczegółowić i nadać im prawdziwy sens. Jednocześnie uwikłani zostają we własne tragiczne wspomnienia, skrywane w najdalszych zakamarkach pamięci i na dnie serc. Czy przerwana raptownie miłość i przyjaźń mają szansę odbudować się? Jak rozliczyć się z demonami przeszłości? Dlaczego tak ważnym staje się dotarcie do prawdy? W jaki sposób poradzić sobie z ogromnym poczuciem winy? I najważniejsze pytanie, jaką rolę w śmierci Emily odgrywają jej trzy przyjaciółki?
4.5/6 - warto przeczytać
literatura współczesna
Data premiery: 03.08.2015.
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)
piątek, 23 października 2015
BEZ PAMIĘCI Barbara Freethy 75/2015
"To nie imię jest
najważniejsze, tylko to kim jesteś. Życie w prawdzie. Życie bez strachu."
Wcześniej nie miałam okazji zapoznać się z twórczością
Barbary Freethy, lecz po mojej przygodzie z "Bez pamięci" widzę, że
ominęła mnie spora dawka dobrej literatury. Koniecznie muszę to nadrobić. Już
sama okładka książki sugeruje równoległe życia, kobieta i jej odbicie są jedną osobą,
lecz czy do końca? Cienie przeszłości zamazane i niewyraźne, dopominają się ujawnienia,
tożsamość jest niejednoznaczna, a ludzkie twarze nie przypominają nikogo
bliskiego. Dokąd uciekły wspomnienia?
Jak potwornie musi czuć się matka, która po wypadku samochodowym wpada
w amnezję i nie pamięta, że ma dziecko? A czy serce też reaguje niepamięcią? Główna
bohaterka - Sarah - powoli uświadamia sobie, że jej przeszłość okrywają mroczne
i niebezpieczne tajemnice. Z jednej strony tak bardzo chce poznać historię
swojego życia, zrozumieć kim jest, odnaleźć córkę, ale z drugiej, myśl o
zwolnieniu blokady pamięci straszliwie ją paraliżuje. Pewne zrozumienie i
ukojenie znajduje u ojca dziecka, ale czy na pewno?
Wątki tajemniczości, zagadki, niepewność, towarzyszą
czytelnikowi przez całą książkę, nawet zakończenie wymyka się spod przewidywań,
a to wciąga, bardzo wciąga. Dużo tu emocji związanych ze stratą, porzuceniem,
brakiem zaufania, zawiedzeniem, odbudową związku i miłości. Mamy napięcie,
podejrzenia, kryminalne i sensacyjne motywy, intrygująco ze sobą splątane, a ich
rozsupływanie sprawia czytelnikowi wielką radość.
Obserwujemy poszukiwania prawdziwej rodziny, kiedy w
dzieciństwie miało się jej tak mało, albo wcale. Dostrzegamy przyjaźń, która
mimo upływu wielu lat, wciąż jest bardzo mocna, szczera, oddana. Przypatrujemy
się odnajdywaniu miłości, której nie można zapomnieć, a której trzeba nauczyć
się od nowa. Przyglądamy się odzyskiwaniu utraconego zaufania do innych i siebie
samego. A to wszystko zebrane w jednej
książce!
Sympatycznie i niezwykle lekko śledzi się losy bohaterów. Książka napisana ciepłym i zrozumiałam językiem, bez zbędnych upiększeń, bazuje na silnych emocjach. Fabuła mocno wciąga, precyzyjnie przemyślana i rozpisana. Nie ma nudnych czy przeciągających się rozdziałów. Czyta się zachłannie, nie można się od niej oderwać. Z wielkim zainteresowaniem sięgnę po kolejny tom cyklu "Silent".
5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura współczesna Data premiery: 12.10.2015.
Książkę przeczytałam i
zrecenzowałam dzięki Wydawnictwu BIS, za co serdecznie dziękuję. :)
Subskrybuj:
Posty (Atom)









