piątek, 12 lutego 2016

LATO W ZATOCE ANIOŁÓW Barbara Freethy 32/2016

ZATOKA ANIOŁÓW tom 1

"Granica między dobrem a złem często jest bardzo cienka, ulotna. Czasem jest zamglona i nie wiesz, że niebezpiecznie się do niej zbliżasz, dopóki jej nie przekroczysz. Zdaje ci się, że wciąż postępujesz właściwie, gdy tak naprawdę czynisz już zło."

Bardzo sympatyczna, ciepła i interesująca fabuła książki, wiele tajemnic do rozszyfrowania, sekretów do odkrycia, niedomówień wymagających wyjaśnień, nieco kryminalnego i sensacyjnego klimatu. A do tego romantyczne i magiczne nuty wplecione w ciekawe wątki powieści. I jeszcze popularna nie tylko wśród mieszkańców nadmorskiego miasteczka legenda o zatopionym u wybrzeży statku wraz z jego pasażerami. Przeczytałam z poczuciem miło spędzonego czasu w towarzystwie książki. Autorka mocno przykuwa uwagę czytelnika koncentrując opowieść na kilku bohaterach głównych, z których każdy ma coś niezwykłego do zaoferowania czytelnikowi, własną nieprzekoloryzowaną opowieść. Postaci bardzo dobrze wykreowane, obdarzone zindywidualizowanymi cechami, trudno wśród nich wskazać faworytów, z przyjemnością obdarzamy ich sympatią i chętnie śledzimy ich losy. Umiejętnie skonstruowane napięcie powieści pozwala nam cieszyć się jej dobrym odbiorem. Sympatyczne uczucie, kiedy z dużą łatwością nawiązuje się nić porozumienia między autorem a czytelnikami książki.

Są takie miejsca, o których podświadomie marzymy i do których ciągnie nas magiczna siła, często docieramy do nich po dramatycznych wydarzeniach w naszym życiu i tam odnajdujemy wewnętrzne wyciszenie, ukojenie i spokojne myśli. Niby zwyczajny punkt na mapie, a jednak ma swoją zaczarowaną moc pozwalającą na przewartościowanie dotychczasowych działań, pozbycie się poczucia winy, zaleczenia ran, zmierzenia się z podstępnymi domenami przeszłości i odszukania szczęścia. Zyskujemy nadzieję na lepsze jutro, zaczynamy wierzyć sobie i innym, a nade wszystko zdobywamy siły na walkę z przeciwnościami losu. Często znajdujemy przyjaźń i miłość, uczymy się odzyskiwać wiarę w ludzi, dobro drzemiące w każdym z nas. I takim właśnie miejscem jest Zatoka Aniołów, gdzie przeplatają się losy głównych bohaterów, obdarzonych własnym bagażem doświadczeń i nierozwiązanymi problemami. Czy uda im się poukładać swoje życie na nowo? Przetrwać trudny okres w scenariuszu nakreślonym przez los? Liczyć na zrozumienie i uczucie bliskich? Jaką rolę odegrają w tej historii anioły?

5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura piękna

Data premiery: 23.07.2012.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)

6 komentarzy:

 1. Prawdę mówiąc nie słyszałam chyba nigdy o tej książce, nie wiem też na chwilę obecną czy po nią sięgnę. Mimo wszystko recenzja fajnie napisana, gdyż szybko i przyjemnie się nią czyta :-)
  Pozdrawiam :*
  atramentowe-ruiny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powieść bardzo nastrojowa, przyjemna, idealna na zaczytanie po cięższym dniu. Wiele się w niej dzieje, ale w taki ciepły i ujmujący sposób. Wprowadza nas w swój niepowtarzalny klimat i w naturalny sposób zachęca do śledzenia losów bohaterów. :)

   Usuń
 2. Ooo, i kolejny śliczny tytuł:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten tytuł również wspaniale oddaje ducha powieści. :)

   Usuń
  2. podobno najdłużej wymyśla się tytuł, potem już leci ;-)

   Usuń
 3. ale mnie zainspirować, tak są takie miejsca <3

  OdpowiedzUsuń