wtorek, 8 grudnia 2015

POD POWIERZCHNIĄ Andrew Gross 117/2015

"Ci ludzie noszą garnitury i krawaty, trenują dzieci w piłce nożnej, w niedziele chodzą do kościoła...ale jakby co, dążą do celu po trupach."

Świetnie spędziłam czas przy książce. Czyta się błyskawicznie i z wielkim zainteresowaniem. Wysoki poziom czytelniczej adrenaliny utrzymany przez całą lekturę. Lekki styl, płynne przejścia między zdarzeniami, sugestywne opisy, nieustanne poczucie zagrożenia. Dlatego trudno się od niej oderwać i w zasadzie zanim się obejrzymy, już niestety koniec książki. Trzeba przyznać, że autorowi w pełni udało się wykorzystać i zrealizować ciekawy pomysł na czarnego bohatera.

Urozmaicenie i stosunkowo duża ilość dobrze wykreowanych postaci, przełożyły się na pozytywne postrzeganie sensacyjnych motywów, a tych w książce nie brakowało. Przedstawiane zdarzenia trzymały w napięciu, dostarczały mocnych wrażeń, akcja rozwijała się w bardzo dynamiczny sposób. Fabuła świetnie poprowadzona, silnie zazębiające się wątki wzbogacone elementami kryminalnymi i thrillera.

Dani i jej ojciec chrzestny, właściwie na własną rękę, bez odpowiedniego wsparcia, starają się rozwiązać zagadkę śmierci instruktora paralotniarstwa. Okazuje się, że jest to niezwykle trudne i niebezpieczne, przeciwnik wykorzystuje wszelkie dostępne środki, aby zatuszować sprawę, uciszyć świadków. Najdrobniejszy błąd może przesądzić sprawę na niekorzyść bohaterów. Stopniowo akcja zagęszcza się, dochodzą nowe postaci i zdarzenia, coraz większa presja czasu. Otrzymujemy bardzo efektowną sensacyjną historię z ogromnym potencjałem jako scenariusz filmowy.

"Pod powierzchnią" niewątpliwie dostarcza silnych dreszczyków emocji, interesujących intryg, ciekawych zagadek. Mamy świadomość, że gra toczy się o bardzo wysoką stawkę, jakim jest życie. Czytelnik musi odnaleźć się w świecie pozorów, mylnych wniosków, ukrytych znaczeń, kłamstwa, bezprawia i spiskowych teorii. Jaką rolę odgrywa w nim miejska policja? Co to są białe, szare i czarne operacje psychologiczne? Jak mocno trzeba zagłębić się w wydarzenia, aby dotrzeć do prawdy? Polecam, bardzo dobra lektura, nie można się przy niej nudzić, zapewnia kilka godzin znakomitego relaksu.

5/6 - koniecznie przeczytaj
sensacja

Data premiery: 07.10.2015.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska. :)


11 komentarzy:

 1. Ciekawa recenzja. Zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A zatem udanej przygody czytelniczej! :)

   Usuń
  2. mnie się podoba już sama okładka, a po recenzji jestem zaintrygowana :-)

   Usuń
 2. Również mnie przekonujesz :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślisz, że facet też będzie zainteresowany tą poycją ?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej tak, książka można powiedzieć unisex. :)

   Usuń
 5. niekoniecznie moja tematyk, ale mam ją komu polecić

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam okazję czytać tę książkę już kilka lat temu i do teraz jeszcze bardzo miło ją wspominam. Szkoda, że w Polsce jest wydanych tak mało książek tego autora.

  OdpowiedzUsuń