niedziela, 13 grudnia 2015

W OBJĘCIACH GWIAZD Oliwia Tybulewicz 124/2015


"Szkoda czasu na zamartwianie się rzeczami, których nie da się zmienić. To te, z którymi można coś zrobić, są warte uwagi."

Oliwia Tybulewicz stworzyła niezwykły fantastyczny świat, mocno przekonywujący, ze świetnie wykreowanymi postaciami, ciekawymi opisami zdarzeń i bardzo sympatycznym klimatem. Z wielką ciekawością podróżowałam w objęciach gwiazd na statku kosmicznym do planety Gemina. Wspólnie z główną bohaterką, młodziutką Rosalitą, czytelnik ochoczo odkrywa tajemnicze fakty z przeszłości, z zapałem śledzi przygody nastolatki, próby odnalezienia własnej ścieżki życia, przeżywa pierwsze miłosne zauroczenia. Zmierza się z wyzwaniami pojawiającymi się po dotarciu do celu podróży. Cztery Republiki - Złota, Futura, Terra, Gwiezdna, i ona jedna - planeta Gemini.

Przeludnienie na Ziemi zmusza ludzi do wyprawy w nieznany kosmos, mijają pokolenia zanim podróżnicy docierają do nowej planety. Niewiele już pozostało wiedzy na temat życia na Ziemi, a jedynie jej skrawki. Dokąd zaprowadzą ich dalsze wyzwania? Czy ludzie będę potrafili stworzyć przyjazny dla siebie świat? Jak bardzo urodzeni już na statku kosmicznym obywatele nowej społeczności różnią się od mieszkańców Ziemi? Co jest pomostem łączącym obie społeczności? W jakim stopniu zmieniła się mentalność podróżników? Czy nadal potrafią marzyć, wierzyć we własne możliwości, kochać, przyjaźnić się, albo kłamać, zdradzać, walczyć ze sobą? A co z tolerancją i rasowymi uprzedzeniami?

Książka trzyma w napięciu od początku do końca, wszystkie wątki zgrabnie zazębiają się, podsycając naszą czytelniczą uwagę. Powieść zabawna, z naturalnym humorem, romantyczny tonem, tajemniczym klimatem. Zaskakuje, intryguje, ale też wypełnia nas nadzieją na lepsze jutro dla ludzkości. Niesamowicie ciepła, optymistyczna i pełna pozytywnych myśli opowieść. Czyta się ją wyjątkowo przyjemnie i lekko, z entuzjazmem przewracamy kolejne strony. Delikatnie skłania czytelnika do refleksji. Zachęcam do tej podróży w objęciach gwiazd, autorka zaprezentowała nam niezwykły świat. Która z gwiazd okaże się Waszą? :)


5/6 - koniecznie przeczytaj
fantastyka

Data premiery: 22.10.2015.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Lucky. :)

9 komentarzy:

 1. Książka wydaje się bardzo fajna. Z chęcią kiedyś przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobra lektura, jak tylko zacznie się ją czytać, od razu nas do siebie przekonuje. :)

   Usuń
  2. więcej nie trzeba mi mówić, okładka też jest intrygująca

   Usuń
 2. Co prawda nie czytuję takich książek, ale może trzeba sięgnąć głębszego znaczenia między słowami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie tak, książka ujęła mnie swoim ciepłym przesłaniem i świetną dawką fantastyki. Bardzo miło spędziłam z nią czas. :)

   Usuń
 3. Świetna recenzja. Chętnie przeczytam książkę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli książki sprawi czytelniczą radość, to recenzja niemal sama się pisze. :) Sympatycznego zaczytania! :)

   Usuń
 4. dlaczego ja zawsze znajdę u Ciebie fantastykę, o której nie słyszałam, ale wiem, że bardzo chciałabym ją przeczytać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Miałam okazję czytać jakiś czas temu, też wywarła na mnie pozytywne wrażenie.

  OdpowiedzUsuń