środa, 9 grudnia 2015

PŁOMIEŃ WSPOMNIEŃ Dorota Milli 118/2015

"Czasami wystarczy jedna lekcja, by dostać nauczkę na całe życie."

Udany debiut, bardzo przyjemna czytelnicza przygoda. Ciekawa fabuła podana z kryminalnym pazurem i w romantycznym klimacie. Bardzo wyraziste postaci, obdarzone silnymi charakterami i wielkim temperamentem. Tłumione przez bohaterów wieloletnie emocje odnajdują ujście i wybuchają z ogromną siłą. Znajduje to odzwierciedlenie w elektryzujących dialogach, dynamicznej akcji i intrygujących wątkach. Przeszłość miesza się z teraźniejszością intensywnie przykuwając uwagę czytelnika i wciągając go w wir książkowych wydarzeń.

Powieść o miłości, przebaczaniu, konfrontacji z przykrymi wspomnieniami, o zmaganiach z trudnościami i niepowodzeniami, poszukiwaniu szczęścia w życiu, spokoju i wolności duszy. Główna bohaterka odwiedza rodzinne strony i próbuje poradzić sobie z demonami przeszłości, ale jest to bardzo trudne, bo jeden z tych demonów ponownie z wielką siłą wkracza w jej życie. Jednocześnie, Zoe stara się za wszelką cenę rozwiązać sprawę morderstwa dawnej przyjaciółki. Trzydziestoletnia informatyk, czasami zachowuje się bardzo infantylnie, niedojrzale, nie potrafi poradzić sobie z bólem wywołanym przez dawne urazy, odgradza się od ludzi, aby nie pokazywać swoich słabości. Jednakże powoli zaczyna dorastać do zrozumienia istoty własnego cierpienia, konieczności wybaczania, umiejętności pogodzenia się z bolesną przeszłością. Dopiero wówczas możliwe jest osiągnięcie ukojenia i spełnienia.

Książkę czyta się wyjątkowo lekko i przyjemnie, akcja mocno wciąga i skłania do głębszych przemyśleń. Jak bardzo wydarzenia z przeszłości mogą determinować nasze życie? Czy potrafimy zapomnień wyrządzone nam krzywdy? W jakim stopniu odzyskać spokój i równowagę po traumatycznych przeżyciach? Na ile obecność bliskich nam w tym pomaga, a na ile staje się dodatkowym obciążeniem psychicznym? I najważniejsze pytania, czy jesteśmy w stanie przebaczyć innym i sobie, porzucić myśli o byciu ofiarą, zbudować silne relacje społeczne i powalczyć o szczęście? Zachęcam do zapoznania się z książką, bardzo sympatycznie spędziłam z nią czas, dostarczyła mi wielu powodów do refleksyjnych wędrówek.

5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura piękna

Data premiery: 23.10.2015.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Lucky. :)

15 komentarzy:

 1. dziękuję za wspaniały pomysł na prezent pod choinkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że opis książki zwrócił na nią uwagę, to bardzo ciekawa i przyjemna lektura. :)

   Usuń
 2. Zdecydowanie czuje się zachęcona i zainteresowana tą powieścią - moje klimaty, mam nadzieję, że się zachwycę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem przekonana. :) Na mnie zrobiła bardzo pozytywne wrażenie, z miłą chęcią ją przeczytałam. :) Sympatycznej lektury! :)

   Usuń
 3. Dopisuję do mojej stale rosnącej listy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja lista jest bardzo długa, wciąż się wydłużą, co zdejmę z niej jedną książkę, pojawia się kilka następnych. :) Warto przeczytać Płomień wspomnień, zdecydowanie ma w sobie coś. Miłego czytania! :)

   Usuń
 4. Lubię książki które skłaniają do głębszych przemyśleń. Fabuła wydaje się ciekawa, więc będę miała ten tytuł na uwadze :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem pełna podziwu dla autorki, to bardzo udany debiut. Porusza bardzo bliskie nam tematy miłości i przebaczania, świetnie się ją czyta. :)

   Usuń
 5. Choć temat wydaje mi się lekko przejedzony, każdorazowo widząc, że bohaterowie są wyraziści i dobrze wykreowani, mam ochotę zajrzeć do takiej pozycji. Dziękuję za polecenie. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku tych książkowych bohaterów naprawdę mnóstwo się dzieje, dostarczają nam wielkich skoków adrenaliny. ;) Dobrej czytelniczej podróży! :)

   Usuń
 6. Bardzo chętnie sięgnę do tej książki. Jeśli tak ją opisujesz, to na pewno warto przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie warto, wywołuje wiele refleksji i jednocześnie pozwala na dobrą czytelniczą podróż. :)

   Usuń
 7. Całkiem ciekawie się zapowiada, ale znając mnie nie wytrwałabym do końca. Nie lubię powieści o miłości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest to romans, jednak wątek romantyczny w tej powieści jest mocno rozbudowany. :)

   Usuń
 8. skusiłabym się na tę książkę, zwłaszcza w jakich fajnych okolicznościach przyrody :-)

  OdpowiedzUsuń