sobota, 25 czerwca 2016

ANIOŁ Jude Deveraux 169/2016

SAGA RODU MONTGOMERYCH tom 4

"Nasza rodzina jest ogromna. Montgomery'owie mieszkają we Francji, w Hiszpanii i we Włoszech."

Lekka i sympatyczna lektura, poprawiająca nastrój, dająca uczucie romantycznej satysfakcji czytelniczej. Udana mieszanka najróżniejszych emocji, mocno zintensyfikowanych i skumulowanych w czasie, właśnie tak, jak tego oczekujemy, sięgając po ten gatunek literacki. Intrygująca fabuła pełna zaskakujących zdarzeń, fascynujących splotów ludzkich losów, wzajemnych uzależnień, wpływów, podporządkowań i dominacji. Sympatyzujemy z bohaterami, chętnie śledzimy ich poczynania, niełatwą drogę do szczęścia. Postaci przekonują nas wyrazistością, interesująco dobranymi wadami i zaletami, ciekawymi dialogami podszytymi humorem. Przyjemne chwile relaksującego zaczytania.

Czwarty tom sagi zdominowała postać Milesa, najmłodszego z braci Montgomerych. Cieszący się dotąd wielkim powodzeniem u kobiet, niespodziewanie spotyka wrogo do niego nastawioną dziewczynę o silnym charakterze i nieprzeciętnej urodzie. Niezrażony trudnościami usilnie stara się zdobyć względy wybranki serca. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że wywodzi się ona ze zwaśnionego z Montgomerami rodu Chatworthów. Czy uda się wyjaśnić kłamstwa, wybaczyć krzywdy i zniewagi? Do jakiego stopnia urażona duma i honor mogą przeszkodzić w zdobyciu upragnionego życiowego spełnienia? Czego potrzeba, aby z nienawiści mogła narodzić się miłość? W książce wiele motywów z życia pozostałych członków rodziny Montgomery. Ich wzajemnie przeplatające się losy i podejmowane działania ubarwiają wydarzenia, dynamizują akcję i dostarczają nutkę niepewności o losy bohaterów. Saga rodu Montgomerych to dobra przygoda czytelnicza przenosząca nas w szesnasty wiek, tomy świetnie ze sobą współgrają, a zakończenie spina klamrą powieściowe wątki, uchylając także nieco tajemnicy z przyszłości ulubionych postaci.

"Obietnica" tom 1, "Dziedziczka" tom 2, "Wiedźma" tom 3

4/6 - warto przeczytać
romans

Data premiery: 11.05.2016

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)

13 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Przyjemne zaczytanie, zwłaszcza, że wakacje już się zaczęły i można więcej czasu poświęcić takim relaksującym książkom. :)

   Usuń
 2. Widzę, że brzmi naprawdę obiecująco :) Jak będę miała okazję to na pewno przeczytam!
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie wiemy kiedy, a wciągamy się z lekkością w jej opowieść i sympatyczny nastrój. :)

   Usuń
 3. Chętnie przekonam się, co jest potrzebne, aby z nienawiści zrodziła się piękna miłość :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak niewiele, a jednocześnie tak dużo. :) Czekam na wrażenia po zapoznaniu się z nią. :) Przyjemnego zaczytania. :)

   Usuń
 4. Być może będzie to kolejna pozycja na mojej liście, dzięki! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czekaj czekaj, czy to jest naprawdę 169 książka, jaką przeczytałaś w tym roku? Jeśli tak, to chapeau bas!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnóstwo czytam i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa. :)

   Usuń
 6. Im częściej zaglądam na blogi o książkach, tym częściej dociera do mnie jak wiele jeszcze w swoim życiu mam do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezwykle przyjemnie jest się tak zagłębiać w książkach, wyciągać z nich mnóstwo dla siebie, Świadomość, że tyle jeszcze podróży z książkami na nas czeka sprawia wiele radości. :)

   Usuń
 7. ogólnie bardzo lubię takie rodzinne sagi, ale nie koniecznie w formie romansu

  OdpowiedzUsuń