piątek, 24 czerwca 2016

WIEDŹMA Jude Deveraux 168/2016

SAGA RODU MONTGOMERYCH tom 3

"Zaczynała rozumieć, że szlachetnie urodzeni mają niemal identyczne problemy jak mieszkańcy jej miasteczka."

Książka idealna na szybkie i przyjemne zaczytanie osadzone w romantycznym tle. Bardzo ciekawie pokazane ścieranie się dwóch diametralnie różnych osobowości i temperamentów, których wewnętrzne siły pomimo przeciwieństw mocno przyciągają się. Oczywiście, powieść oparta na grze wielu intensywnych emocji, uczuciowych zawirowań, namiętności, przyjaźni, miłości, oddania, ale również zazdrości, niezrozumienia, ślepego uporu, zemsty i nienawiści. Los krzyżuje ścieżki życia głównych bohaterów, determinując ich przeznaczenie, aby za chwilę pod wpływem niepodziewanych okoliczności oddalać ich od siebie, a za jakiś czas przewrotnie ponownie sprzyjać szczęściu zakochanych. Ciepło i sympatycznie prowadzona narracja, z łatwością dajemy wciągnąć się w opowiadaną historię wypełnioną wydarzeniami decydującymi o losach całego rodu Montgomerych. Trochę zakulisowych intryg, walki rycerskiej, pojedynków i gróźb śmiertelnego niebezpieczeństwa.

Przenosimy się na początek szesnastego wieku. Akcja bardzo dynamicznie prowadzi nas meandrami życia Rainera, jednego z braci Montgomerych, króla wyrzutków, ogłoszonego przez władcę Anglii zdrajcą. Wybranką jego serca zostaje Alyx, nieprzeciętnie uzdolniona muzycznie dziewczyna. Obie postaci mają niezwykle silne i dominujące charaktery, próbują postawić na swoim i wyegzekwować posłuszeństwo drugiej strony. Przed nimi wiele wyzwań we wzajemnym zrozumieniu i porozumieniu się. Chętnie towarzyszymy im w niebezpiecznych przygodach, impulsywnych działaniach i bohaterskich czynach. Czy miłość wygra z dumą i honorem? W jaki sposób silne uczucie potrafi zmienić nastawienie do drugiej osoby, dodać mocy własnej wartości, a także odwagi i siły do walki o szczęście? Jaką rolę odegrają kapryśne przeznaczenie i uśmiech losu? Wiele w książce nawiązań do pozostałych braci i ich żon, okazji do spotkania się z wcześniejszymi ulubieńcami tej montgomerowej serii.

"Obietnica" tom 1, "Dziedziczka" tom 2

4.5/6 - warto przeczytać
romans

Data premiery: 15.01.2016

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS. :)

19 komentarzy:

 1. Bardzo mnie zaciekawiłaś ;) szczególnie to romantyczne tło ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba książka nie dla mnie - właśnie ze względu na te miłosne perypetie. A książka ma coś wspólnego z magią czy to tylko tytuł nawiązujący do czegoś innego? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś bardzo lubiłam takie klimaty i myślę, że od czasu do czasu dla odmiany miło po takie sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś romantycznego i akcja osadzona w realiach odległej przeszłości. Zdecydowanie chciałabym coś takiego przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Właśnie czytam teraz kryminalną powieść, niedługo recenzja. :)

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Przyjemna saga, szybko wpadamy przy niej w relaksujący nastrój. :)

   Usuń
 7. Historycznych romansów nigdy za wiele, zwłaszcza, osadzonych w tak intrygującej i niebezpiecznej epoce. Chętnie sięgnę.

  Pozdrawiam,
  http://faaantasyworld.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa propozycja czytelnicza, niby wszystko przewidujemy, ale emocje mocno nas wciągają w jej świat. :)

   Usuń
 8. Och średnio lubię cofanie sie w czasie ... jeszcze tak wcześnie, ale powoli się przekonuję! :) A okładka mnie zaintrygowała, a Twoja recenzja jeszcze bardziej wpłynęła na to, żebym sięgnęła po tę pozycję! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjemne zaczytanie, idealne na wakacyjne wieczory. :) Czekam na wrażenia po przeczytaniu książki. :)

   Usuń
 9. o a temu tomowi mogłabym dać szansę, jest w nim więcej tego, co lubię w takich historiach, życia ;-)

  OdpowiedzUsuń