środa, 1 czerwca 2016

PIĘTNO KAINA James Patterson, Marshall Karp 149/2016

NYPD RED tom 3

"Sprawiedliwość niekoniecznie czyni świat lepszym. Współczucie zawsze."

Kolejne bardzo ciekawe spotkanie z detektywami elitarnej jednostki RED, prowadzącej śledztwa, w które zamieszane są znane osobistości Nowego Jorku. Powieść napisana mistrzowskim piórem, oparta na sprawdzonej konstrukcji kryminalnej, z intrygującą fabułą, ciekawymi profilami bohaterów, świetnym wykorzystaniem elementów sensacji. I jak to już w zwyczaju tych autorów, zwięzłe, mocne i treściwe rozdziały, niepozwalające czytelnikowi na oderwanie się od książki. Bardzo interesujący przebieg zdarzeń, wiele się dzieje, mnóstwo zaskakujących zwrotów akcji, satysfakcjonujące zakończenie. Kryminał czyta się wyjątkowo szybko, bardzo sugestywna narracja, mamy wrażenie jakbyśmy oglądali świetnie wyreżyserowany film, dostarczający nam bardzo dobrej rozrywki z dreszczykiem, odpowiednią dawką dramatyzmu. Ciekawie skonstruowany wątek relacji między głównymi postaciami powieści, który coraz bardziej komplikuje się i wskazuje na wiele jeszcze niewyjaśnionych do końca spraw. Z przyjemnością przywiązujemy się do tej serii, z niecierpliwością wyczekując na kolejne tomy kryminalnych przygód.

W trzeciej odsłonie cyklu detektywi Zach Jordan i Kylie MacDonald starają się odnaleźć nastoletniego syna miliardera i rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa jego kierowcy. Jednakże ojciec chłopaka nie chce współpracować, a wręcz odwrotnie, stara się powstrzymać policjantów od prowadzonych działań, świadomie wprowadzając ich w błąd i podrzucając mylne tropy. Dodatkowo detektywi zmuszeni są jeszcze uwzględniać delikatne polityczne aspekty sprawy, wykazać się dyskrecją, nie narazić się dopiero co obejmującej stanowisko burmistrza kobiecie o silnej osobowości. Wieloletnie doświadczenie zawodowe i cechy charakterologiczne powodują, że wykazują się oni sporą dociekliwością, pomysłowością i konsekwencją w prowadzonym śledztwie. Kolejni raz swoje obowiązki wykonują pod ogromną presją czasu, z narażeniem zdrowia i życia. Kto stoi za porwaniem młodego mężczyzny? Dlaczego tak ciężko ustalić tożsamość mordercy? Jakie tajemnice skrywa przed światem rodzina miliardera? Czy pseudonim Kain, jaki nadał sobie sprawca, pomoże detektywom w odnalezieniu motywów i rozwiązaniu śledztwa?

"Scenariusz mordercy" tom 1
"Zdążę cię zabić" tom 2

4.5/6 - warto przeczytać
kryminał

Data premiery: 18.05.2016

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska. :)

13 komentarzy:

 1. Kusisz mnie kolejnymi mało mi znanymi seriami, a ja już w głowie chcę poszukiwać mordercę :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię serie, mam okazję dłużej spotykać się z głównymi bohaterami, a i bardziej wnikać w ich profile. :) Pozdrawiam serdecznie. :)

   Usuń
 2. Zaciekawiła mnie już ta książka, ale najpierw sięgnę po poprzednie tomy. Myślę, że mi się spodoba. Pozdrawiam! :)

  www.majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W zasadzie każdy tom można czytać niezależnie od pozostałych, jednak jak mam tylko okazję, to staram się właśnie tak po kolei po nie sięgać. :)

   Usuń
 3. Seria gdzieś obiła mi się o uszy ale nie zdobyła mojej uwagi :) Teraz natomiast widzę, że wiele straciłam :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki z tej serii czyta się w błyskawicznym tempie, idealne na relaks po ciężkim dniu, czy jako przerywnik między innymi gatunkami. :) Świetna narracja, która do ostatniej chwili trzyma w napięciu. :)

   Usuń
 4. Nie znam tej serii, pora jednak naprawić ten błąd. Wpisuje ten kryminał na moją listę. Musze poznać te parę detektywów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytając książkę mamy wrażenie jakbyśmy oglądali dobry kryminalno-sensacyjny film, świetna rozrywka. :)

   Usuń
 5. więcej do ciebie nie zajrzę :P Za mało czasu na czytanie :( Ale pewnie nadrobię jesienią ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak nie miałam czasu na czytanie w większym zakresie, to właśnie zapoznawałam się choć z recenzjami, to była taka namiastka, ale jednak pewnego rodzaju spotkanie z książką. :)

   Usuń
 6. Ooo, już wiem, co zarzucimy do recenzowania, bo wygląda zacnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Klasyczne spojrzenie na kryminał, bardzo lubię takie właśnie formy. :)

   Usuń
 7. bardzo mi daleko do takiej tematyki, ale wiem kto się w takich książkach zaczytuje, więc na pewno polecę :-)

  OdpowiedzUsuń