niedziela, 26 czerwca 2016

ZAPACH LAWENDY Lynne Graham, Amanda Browning, Nina Harrington 170/2016

"Problem w tym, że przeszłość ma w zwyczaju dopadać cię, kiedy najmniej się tego spodziewasz."

Publikacja oferuje nam trzy lekkie i przyjemne historie wypełnione emocjami i wiarą w szczęście. Każda z nieco inną barwą romantyczną drażniącą zmysły czytelnicze, pozwalającą cieszyć się radosnymi chwilami z książką w ręku. Szybko mkniemy po kolejnych stronach, z łatwością wciągając się w śledzenie burzliwych losów bohaterów, sympatyzujemy z nimi, wywołują w nas współczucie lub irytację, czyli wszystko to, co najbardziej lubimy w tym gatunku literackim. Dodatkowo, cieszymy się pięknem francuskiej prowincji, kojącą atmosferą, zbawiennym wpływem na najbardziej złamane serca i bolesne wspomnienia. Lektura na złapanie pozytywnej energii, dobrego nastroju, przywołania uśmiechu, a także wywołania refleksji, jak ważne i istotne są w życiu szczere relacje z bliskimi, oparte na prawdzie i zaufaniu.

SŁONECZNE LATO
Ciepła opowieść o prawdziwej miłości, która znajdzie nas nawet na dalekiej francuskiej prowincji, w starym domu skrywającym wiele tajemnic przeszłości, w ogrodzie roztaczającym wokół zapach lawendy, róż i jaśminów. Historia jakich wiele, a jednak chwyta za serce i prowadzi romantyczną ścieżką. Trzeba wierzyć, że nawet bolesne doświadczenia życiowe w obliczu silnego uczucia zakochania, przynależności do rodziny i znalezieniu długo poszukiwanego własnego miejsca na ziemi, stopniowo wydają się coraz mniej istotne, a rany duszy szybko goją się. Krzyżują się ścieżki życia bogatego i przedsiębiorczego mężczyzny oraz samotnej matki, której pasją jest muzyka. Zawiązujące się między nimi silne uczucie zaskakuje ich. Czy Ella i Sebastien zdecydują się dać mu szansę rozwinąć się?

MIODOWY MIESIĄC W PROWANSJI
Bardzo dynamiczna, burzliwa znajomość greckiego miliardera i jego pracownicy prowadzi do ślubu. Jednak, w tle czają się niebezpieczne dla miłości sekrety, niepotrzebne kłamstwa, brak zaufania, zazdrość, mylne przypuszczenia i chęć dominacji. Choć Aleksiej i Billie potwierdzili deklarację bycia razem na całe życie, to dopiero teraz zaczynają tak naprawdę poznawać się, rozumieć wzajemnie, tworzyć bazę pod prawdziwy związek. Dlaczego ich miodowy miesiąc zanim zaczął się, już spowodował katastrofę w uczuciach, wywołał zwątpienie, silny gniew i bezradność? Czy warto ukrywać prawdę przed najbliższą osobą w imię jej dobra? Jak bardzo wyrzuty sumienia mogą zaszkodzić prawdziwemu szczęściu i spełnieniu marzeń? Czy uda się jeszcze wszystko poukładać?

NA POŁUDNIU FRANCJI
Krótko po miesiącu miodowym, małżeństwo Sofii i Lucasa, niestety rozpada się. Szaleńcza miłość, fascynacja, silne przeświadczenie, że jest się sobie pisanym i nagle list zmieniający wszystko. W jednej chwili szczęście staje się rozpaczą, zawiedzeniem, bólem niepozwalającym na trzeźwe myślenie i zapoznanie się z faktami. Jedynym wyjściem wydaje się ucieczka od najbliższej sercu osobie. Ale czy taki brak zaufania i impulsywne działanie mają sens? Czy warto skazywać siebie i innych na izolację od sfery uczuć, radości i życiowego spełnienia? Jak bardzo nieufność i zranione poczucie własnej wartości mogą determinować ludzkie działania? Dlaczego tak trudno przyznać się przed sobą do błędu i naprawić wyrządzone krzywdy? A może jedynie miłość może tego dokonać?

4/6 - warto przeczytać
romans

Data premiery: 06.06.2016

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska. :)

29 komentarzy:

 1. To chyba nie jest książka dla mnie, ale podoba mi się okładka ;) Kojarzy mi się z takim letnim, wakacyjnym czytaniem na kocyku w cieniu drzewa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Okładka ma w sobie moc przyciągania uwagi czytelnika, to prawda. :)

   Usuń
 2. ciekawa lektura do odpoczynku i refleksji. Szkoda, że nie mam na taką czasu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie letnie, wakacyjne dni, są najlepszą okazją na czytelnicze rozmarzenie. :)

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kolejna recenzja która sprawia, że żałuje że się nie zdecydowałam na te książkę;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością będzie okazja, aby się w niej romantycznie zaczytać. :)

   Usuń
 5. Jestem właśnie świeżo po lekturze i opowiadania bardzo mi się podobały :) Klimat gorąca, który tam panuje, skradł moje serce:)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię takie wakacyjne, lżejsze i przyjemne lektury, mają swój sympatyczny klimat i potrafią poprawić nam nastrój, przygotować na urlopowe marzenia. :)

   Usuń
 6. Już sam tytuł brzmi zachęcająco:) Akurat na te upały, delikatne książki z romansem w tle są najlepsze:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś w tym jest, to prawda. :) Zapach lawendy, róży i jaśminu. :)

   Usuń
 7. Już przeczytałam i potwierdzam, że lektura w sam raz na gorące dni.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękna okładka, od razu przywodzi na myśl wakacje. Książka wydaje się być lekka i idealna na upalne dni. zapisuję tytuł, może przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, okładka też zwróciła moją uwagę, bardzo klimatyczna, wpasowująca się w wakacyjny nastrój. Pozdrawiam serdecznie. :)

   Usuń
 9. Uwielbiam opowiadania. Ta pozycja jest dla mnie idealna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, na złapanie radosnego uśmiechu, a w tle koloryt francuskiej prowincji. :)

   Usuń
 10. Zapachniało i latem...) Dziękuję za recenzję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wspaniałe miesiące przed nami i wspaniałe możliwości czytelnicze. :)

   Usuń
 11. Piękna okładka :) Chociaż nie przepadam za opowiadaniami czuję, że te mogły by mi się spodobać. W sam raz na lato :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka z przenosi nas w wakacyjny tryb, lekko, szybko i sympatycznie. :) Tak na dobry start wakacyjnych przygód. :)

   Usuń
 12. Właśnie szukam czegoś ciekawego do poczytania w wakacje :) Jak już znudzi mi się Historia Holandii :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeczytałam w jeden dzień, ale można sobie rozłożyć tę przyjemność na trzy dni i każdego dnia mieć powód do letniego pobudzenia wyobraźni. :)

   Usuń
 13. Tak się rozmarzyłam - ciekawe czy na południu Francji czuć zapach lawendy jak u nas np. wieczornego jaśminu:) Jeśli ktoś potrzebuje książki na lato - brzmi idealnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli tylko potrafimy zatrzymać się na chwilę w tym codziennym pędzie życia, z pewnością mnóstwo wspaniałych rzeczy wyłapiemy naszymi zmysłami. :) Dobrze jest tak od czasu do czasu przyjrzeć się szczegółom przyrody, rozsmakować w jej pięknie. :)

   Usuń
 14. chociaż okładka działa na mnie kojąco, to sama tematyka jakoś mnie nie przekonuje, nie do końca lubię takie tematy

  OdpowiedzUsuń