wtorek, 4 października 2016

TA CHWILA Guillaume Musso 270/2016

"Pewne rzeczy zdarzają się, bo muszą się zdarzyć, i jedyną metodą, żeby nie cierpieć, jest zaakceptować je i nie buntować się przeciwko nim!"

Bardzo ciekawa propozycja czytelnicza, podróż w czasie, zaglądamy do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Wywiera wrażenie, porywa opowieścią, dostarcza emocji, w naturalny sposób skłania do refleksji. Przyjemnie się w nią zagłębić, podążyć tropem fascynująco przedstawionej rzeczywistości, przekonująco wykreowanych postaci, poddać się specyficznemu klimatowi. Kiedy wydaje się, że niemal już wszystko wiemy i rozumiemy, poukładaliśmy w logiczną całość, autor wprowadza nas jeszcze głębiej w opisywany świat ludzkiej natury. Czytelnik sprytnie powiązany z głównym bohaterem, szeroką interpretacją zaskakujących zdarzeń i niecodziennych sytuacji. Stopniowo wyłania się prawdziwy obraz osobowości bohatera. W powieści każdy może uchwycić nawiązania do własnego życia, stawia ona znaczące pytania oczekując, że sami odnajdziemy właściwe odpowiedzi. Jedynie subtelnie i z wyczuciem naprowadza na możliwe kierunki ich rozwinięcia. Niezwykła fabuła z interesującymi śladami i tropami ścieżek przeznaczenia. Bardzo chętnie poddajemy się sugestywnej i zwięzłej narracji, zajmującym perypetiom wiodącej postaci, psychologicznej grze, różnym konwencjom nakreślonego tła. Właściwie od początku odczuwamy dreszczyk czającego się zagrożenia, wkradającej się niepewności, rzucającej się w oczy niejednoznaczności, stopniowalnego napięcia. Intrygujący pomysł na książkę, mocno zaskakujące zakończenie, duża satysfakcja czytelnicza.

Przy tej historii nie można się nudzić, tym bardziej, że pochłania się ją w błyskawicznym tempie, z każdym rozdziałem pragniemy odkryć jak najwięcej informacji, poznać szczegóły, dotrzeć do istoty sprawy. Z zaangażowaniem wyjaśniamy tajemnice, niedomówienia, niewiadome, z uwagą śledzimy nieoczekiwany ciąg zdarzeń. Stara latarnia morska skrywa bardzo niebezpieczny sekret. Młody lekarz Arthuro Costello, wbrew kategorycznym przestrogom, stara się go usilnie odkryć. Nawet nie przypuszcza, jak wiele zmuszony będzie poświęcić za zrealizowanie tego zamiaru, ile będą go kosztować pochopne decyzje, jak bardzo narazi się mrocznym siłom za nieprzemyślane złamanie złożonej przysięgi. Więcej nie zdradzę, aby nie psuć świetnej czytelniczej zabawy, nie zmniejszać intensywności odczuwania gry z przeznaczeniem przez głównego bohatera. Lektura, która podgrzewa emocje, pobudza wyobraźnię, potwierdza prawa rządzące życiem człowieka. Inspirujące nawoływanie do walki o wysoką jakość życia, uniknięcie odgrywania roli biernego podróżnika, który odbiera świat w skróconej wersji, choć ma do dyspozycji wszystkie jego barwy i smaki. A także, aby nie zostać wrogiem siebie samego, swoich marzeń i pragnień zawieszonych w próżni czasu.

4.5/6 - warto przeczytać
thriller psychologiczny
data premiery: 03.08.2016

Książka "Ta chwila" zgarnięta z półki nowości.

22 komentarze:

 1. Tęsknię za lekką, niezobowiązującą lekturą... naprawdę chętnie przeczytałabym coś "nie naukowego" :) Póki co stos książek dietetyczno-kulinarnych "na już" piętrzy się przede mną... ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak bardzo znam to uczucie, ostatnio wybrane przeze mnie książkowe przerywniki od literatury naukowej, okazały się bardzo przyjemne i satysfakcjonujące. Dzięki temu mam wrażenie, że dobrze wykorzystuję swój czytelniczy czas. :)

   Usuń
 2. Dzięki za wpis, podsyłam mężusiowi bo obiecał mi teraz on kupić książkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie emocjonujące thrillery to ja lubię;) ciekawe co to za sekret :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znając autora, oczekiwałam oczywiście intrygującego zakończenia, to okazało się wyjątkowo celne, niby zwyczajne, a jednak niezwykle zaskakujące, uwielbiam takie właśnie niespodzianki. :)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Sięgaj, nie zastanawiaj się, świetna czytelnicza przygoda. :)

   Usuń
 5. Od dawna mam ochotę na poznanie twórczości Musso, ale jakoś nigdy mi z jego książkami nie po drodze. Muszę wreszcie sięgnąć po którąś powieść i coś czuję, że mogłabym wybrać "Tę chwilę".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Będziesz tam?" rewelacyjna powieść, oczarowała mnie, najbardziej ze wszystkich, które czytałam. :) "Ta chwila" ma szalenie zaskakujące zakończenie, bardzo w moim typie. :)

   Usuń
 6. Upoluję ten tytuł na pewno- bardzo mało brakowało, a bym go kupiła ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto zatem mieć na uwadze przy najbliższej okazji. :)
   Sympatycznego zaczytania! :)

   Usuń
 7. Zbieram się i zbieram do książek Musso, ale jakoś mi nie po drodze...chyba muszę to naprawić i zabrać się za lekturę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie warto, bardzo przyjemne zaczytanie, sporo zaskakujących elementów, polecam. :)

   Usuń
 8. Uwielbiam tego autora! :) Pisze piękne historie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, jest jakaś magia w jego pisarstwie. :)
   Pozdrawiam ciepło. :)

   Usuń
 9. Uwielbiam twórczość tego pisarza, ostatnio kupiłam tę książkę i już nie mogę się doczekać kiedy ją przeczytam :)
  Pozdrawiam! http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, jest moc w jego stylu, potrafi przyciągnąć uwagę czytelnika od pierwszej do ostatniej strony, i jeszcze wspaniale zaskoczyć zakończeniem. :) Sympatycznego zaczytania! :)

   Usuń
 10. Właśnie skończyłam Tę chwilę,-)) zgadzam się, warto się zaczytać w tym autorze-mistrz zakończenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście mam jeszcze na liście dwie jego książki do przeczytania, a zatem kolejne przygody na mnie czekają, mam nadzieję, że będą bardzo satysfakcjonujące. :)

   Usuń