wtorek, 14 lutego 2017

WSZYSTKO Z MIŁOŚCI Megan Gressor, Kerry Cook 43/2017

"Camilla jest i zawsze była miłością jego [Karola] życia." Diana

Z wielką przyjemnością zaczytywałam się w trzydziestu ośmiu romansach wszech czasów, odpowiednio wybranych i interesująco przedstawionych. Autorki oryginalnie i pomysłowo podeszły do tematu, spora różnorodność i zasięg czasowy przybliżanych porywających historii o miłości. Można je czytać w dowolnie wybranej kolejności, jedną dziennie lub kilka w jeden wieczór. Z łatwością dajemy wciągnąć się w kolorowy świat pełen namiętności, intrygujących przygód, urzeczywistnionych pragnień, bolesnych rozczarowań i głośnych dramatów. Chętnie przypominamy sobie zapamiętane przez historię pary połączone żarliwym uczuciem, hollywoodzkie szaleńcze  zauroczenia popularnych gwiazd filmowych i teatralnych, gorące romanse słynnych artystów i kreatorów, czy płomienne związki z toczącą się w tle wielką polityką.

W tych krótkich opowieściach uderza moc namiętności, intensywność uczucia, żywiołowość w okazywaniu emocji i pragnienie trwania przy ukochanej osobie za wszelką cenę. Natychmiast dostrzegamy, jak różnorodne są zabarwienia i tonacje miłości, jak potężna to siła, zdolna wpłynąć nawet na dzieje ludzkości. Miłość szczęśliwa lub tragiczna, spokojna lub burzliwa, trwała aż do śmierci lub szybko wypalająca się, wyzwalająca zdolność do heroicznych czynów lub do zdrady i zbrodni. Niepodważalne uczucie charakteryzujące się wytrwałością, odnajdujące niemal każdego człowieka, niezważające na przeszkody i trudności, skłonne do ogromnych poświęceń i ryzyka, ale też z determinacją domagające się przynależnych mu praw i możliwości przeżycia naprawdę wielkich emocji. Czytelnik znajdzie w książce ulubionych faworytów, odświeży wiedzę na temat spektakularnych romansów, uzupełni informacje o innych fascynująco spokrewnionych duszach. Sympatycznie wnika się w te romantyczne historie, idealnie nadają się do podtrzymania dobrego nastroju, poprawienia humoru, wywołania uśmiechu, czy pozornie prostej refleksji odnośnie tego, czym tak faktycznie jest miłość, trudne do zdefiniowana i wymykające się klasyfikacjom uczucie?

4.5/6 - warto przeczytać
literatura obyczajowa
data premiery: 02.02.2017

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Poradnia K. :)

52 komentarze:

 1. Idealna lektura na Walentynki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię literaturę faktu - nie tylko Kapuścińskiego, Jagielskiego i innych, ale też nieco lżejsze tematy, takie jak właśnie ten. Lżejsze tylko w pewnym sensie, bo przecież miłość to temat ważny i poważny. Przyznam, że lubię też zajrzeć do prywatnych spraw gwiazd... ale niekoniecznie na pudelka. ;) Dlatego książka byłaby dla mnie w sam raz. Dzięki za recenzję, będę na tę pozycję polować!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe spojrzenie na różne barwy miłości, w krótkich formach, na przestrzeni wieków, tak aby każdy znalazł coś interesującego dla siebie. :)

   Usuń
 3. Dzisiejsze Walentynki z pewnością są doskonałą okazją, by sięgnąć po tę książkę i przekonać się, jak wiele odcieni ma miłość i jak różne są jej oblicza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, jak prosta i skomplikowana potrafi być miłość, budująca lub destrukcyjna, kojąca lub bolesna. :)

   Usuń
 4. O .... to zdecydowanie książka potrzebna w moim domu:) takie książki lubię ja, mija mama i moje siostry:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze można do niej wracać w wolnej chwili, sympatycznych chwil z książką. :)

   Usuń
 5. Idealna propozycja na dziesiejszy wieczór. Oblicza miłości sa różne, czasem bywają destrukcujne i wtedy życie bywa koszmarem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo po latach miłość daje nam to, czego dotąd nam brakowało. :)

   Usuń
 6. Idealna lektura na dzisiaj, sama chętnie poczytałabym o tych najsławniejszych romansach ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam wrażenie, że po takie opowieści chętnie sięgamy, z jednej strony są nam bliskiej, z drugiej strony coś w nich podziwiamy. :)

   Usuń
 7. O i to jest "romans", który z chęcią przeczytam. Miło będzie odświeżyć sobie niektóre historię, być może dowiedzieć się o nich czegoś nowego i poznać te o których dotąd się nie wiedziało :) Idealna pozycja na walentynki dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. idealnie na całuśne Walentynki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Idealna publikacja na Walentynki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O miłosnych uniesieniach znanych osób chętnie czytamy. :)

   Usuń
 10. wow, idealna na ten dzień ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Sama nie wiem, nie jestem przekonana :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Lektura idealnie wpasowuje się w klimat walentynek. Lubię czytać wszystkie gatunki książek, nawet jeśli tematyka nie zawsze należy do przeze mnie preferowanych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię sięgnąć po literaturę obyczajową, często bardzo dobrze się sprawdza w pochmurny dzień. :)

   Usuń
 13. Ciekawa jestem tych historii :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Książka w sam raz w walentynkowym klimacie! :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Ta pozycja zdaje się idealna na Walentynki. Sama przeczytałam ją już wcześniej i przyznaję, że niektóre z romansów naprawdę mnie zaskoczyły. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjemnie było przypomnieć sobie wiele aspektów, ale i poznać nowe informacje otulone romantycznymi nutami. :)

   Usuń
 16. Pewnie gdybym nie była tak antywalentynkowa i przeciwna czytaniu romansów z przyjemnością sięgnęłabym po tę książkę. Ale niestety, należę do tych, którzy romansów unikają jak diabeł wody święconej, więc muszę sobie darować :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za samymi Walentynkami nie przepadam, ale każda okazja do wyznawania miłości warta jest wykorzystania. a książka zawiera prawdziwe historie, a im zaprzeczać się nie da. :)

   Usuń
 17. Widziałam już gdzieś tę książkę i chętnie przyjrzałabym się jej bliżej. Zwłaszcza, że jest tak fajnie wydana :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny pomysł na poprawę nastroju, zaczerpnięcie romantycznych nut, spojrzenie na miłość przez pryzmat czasu. :)

   Usuń
 18. Lubię takie książki o miłości, namiętności i intrygach :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Idealna lektura na luty :) Bardzo fajnym pomysłem jest podzielenie książki na kilkadziesiąt niezależnych od siebie historii. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki podział powoduje, że zawsze znajdziemy czas na porcję romantycznej historii. :)

   Usuń
 20. Jak wiele moich przedmówców tak i ja należę do wielbicieli historii miłosnych, a możliwość poznawania romantycznych perypetii ikon posiada nęcące walory arcyciekawej lektury, może nawet na pograniczu sensacyjnych odkryć. Chętnie podążam za nicią losów prawdziwych postaci, z radością, ciekawością i zdumieniem odkrywając trawiące je namiętności, odkrywając karty oczekiwać, poznając. Uważam, że owocność tego rodzaju lektur sprzyja poznawaniu naszych idoli, a ta wiedza jest dla nas kluczem do odczytania ich poczynań na rozmaitych niwach, na których przyszło im działać. Pociaga mnie wizja przeprowadzania paraleli pomiędzy emocjami a uczynkami oraz lektura zaprawiona prawdą. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miłość, siła, która może wiele zbudować, jeśli jest spełniona, ale i też popchnąć ludzi w złym kierunku, kiedy niespełniona. Jak bardzo rządzi życiem człowieka. :)

   Usuń
 21. Myślę, że to coś bardziej dla mojej siostry :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Powiem szczerze, ze to nie moje klimaty literackie, wiec chyba nie skorzystam. Recenzja za to świetna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja z okazji Walentynek jakoś tak się rozmarzyłam dzięki niej. :)

   Usuń
 23. Również lubię tego typu książki :) ta wydaję się naprawdę ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 24. Idealna pozycja na miłe, romantyczne leżonko 😉. Bardzo poprawia nastrój.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, wprowadzenie w miły walentynkowy nastrój, choć pewnie nie tylko. :)

   Usuń