poniedziałek, 11 kwietnia 2022

ŚWIERSZCZYK REPORTER 2/2022

"Włosy niedźwiedzia polarnego nie są białe, lecz przezroczyste. Dzięki temu promienie słoneczne bez trudu przenikają aż do skóry, która jest... czarna, przez co łatwiej nagrzewa się w słońcu."

Kiedy patrzymy jak młodzi czytelnicy entuzjastycznie wciągają się w świerszczykowy kwartalnik, do serc napływają ciepłe nuty, czujemy rozczulenie i dumę. Jeśli nauczymy dzieciaki odkrywać świat, między innymi dzięki książeczkom i czasopismom o podłożu naukowym, odpowiednio dopasowanym do wieku, to inwestycja w wiedzę po wielokroć zwróci się w życiu dorosłym. Starajmy się zachęcać dzieci do poznawania takich wydawnictw, a wszystko czyńmy w sympatycznej i zabawnej atmosferze.

W drugim numerze "Świerszczyka Reportera" Bajetan przedstawia reprezentantów rodziny niedźwiedziowatych. Trzeba przyznać, że to liczna grupa, zaliczamy do niej niedźwiedzia brunatnego, grizzly i kodiaka, polarnego, malajskiego, himalajskiego, okularowego, baribala i wargacza leniwego. Nasz przewodnik przeprowadza ciekawą rozmowę o bambusach z pandą, wyjaśnia zwyczaje niedźwiedzi, podaje charakterystyczne cechy tych ssaków. Dzieci zbierają mnóstwo informacji, w tym także o konieczności ochrony dzikich zwierząt. Wrażenie robi opowieść o spotkaniu z niedźwiedziem w Bieszczadach. Za serce chwyta historia Takusia z boliwijskiego ośrodka dla zwierząt. A czy wiesz, jak nazywa się legowisko niedźwiedzia?

Bajetan organizuje trzy edycje konkursu z atrakcyjnymi nagrodami. Proponuje rodzinną planszową grę w niedźwiedziej jaskini, garść śmieszności i rysunkowych żartów. Wie, że dzieciom sprawia radość rozwiązywanie labiryntów, wypatrywanek, krzyżówek i logicznych zgadywanek. Nie żałuje różnorodnych zadań, rysowania zwierząt krok po kroku skojarzeniowych figli i znajdywanie różnic. Zachęca bogatą i kolorową oprawą graficzną. Wszystko w misiowych klimatach. Reporterskie wydanie "Świerszczyka" wciąga, uczy, bawi, uczula na piękno przyrody i podkreśla konieczność okazywania jej szacunku. Zerknijcie też na numer 01/2021 - gdzie małpy zabawnie rządzą się, 02/2021 żyrafy opanowują niemal każdą stronę, 03/2021 koale odkrywają sekrety, 01/2022 psy zapewniają o swojej wierności i przyjaźni. Warto zdecydować się na prenumeratę magazynu.

4.5/6 - rozbudź w dziecku ciekawość przyrodniczą
przyroda, pismo dla dzieci, wiek 6+, 52 strony, premiera 01.04.2022
Za możliwość przeczytania kwartalnika dziękuję Wydawnictwu Nowa Era.

16 komentarzy:

 1. Jak zawsze super. Poszukam najnowszego numeru. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak sądzę, ten numer jest naprawdę świetny.

   Usuń
 2. Bardzo podoba mi się ta propozycja i miło spędziłam z nią czas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Paulina Kwiatkowska11 kwietnia 2022 09:11

  Mnóstwo ciekawostek w przystępnym wydaniu dla dzieci i dorosłych.

  OdpowiedzUsuń
 4. To wydanie magazynów jest naprawdę super dla osób w różnym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kompleksowa dawka wiedzy której nie zabrakło w tym numerze bardzo przypadła mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem zachwycona tym wydaniem magazynu i będę też polecać dalej takie ciekawe propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie miałam pojęcia, że jest on jeszcze wydawany :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak widzę Świerszczyki, to od razu mam przed oczami swoje dzieciństwo. Jak zobaczyłam kilka lat temu, że są nadal wydawane, to kupiłam kilka synowi, ale już wyrósł, więc nie kupuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A szkoda. Ja mimo dorosłego wieku, uwielbiam czytać różne historie i ciekawostki w nich zawarte.

   Usuń
 9. Bardzo lubię to czasopismo, wiele ciekawostek i zadań do rozwiązania. Uwielbiam też niedźwiedzie, więc cieszę się, że ten numer został im poświęcony.

  OdpowiedzUsuń
 10. mnie przekonuje już sama panda, ale jak widzę to tylko początek wspaniałości w środku :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Aa pamiętam tego typu czaspisma z dzieciństwa moja siostra je czesto miała u siebie
  Ti powrót do dzieciństwa

  OdpowiedzUsuń
 12. Miłośnicy tej gazetki na pewno z niecierpliwością czekają na kolejny numer.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo lubię takie edukacyjne magazyny dla dzieci. Myślę, że ten mógłby się spodobać mojemu synkowi. :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Pamiętam jak kiedyś sama pochłaniałam wiedzę z tego typu czasopism. Ciekawe czy młodemu pokoleniu przypadnie do gustu taka forma ;)

  OdpowiedzUsuń