środa, 17 sierpnia 2016

GHOSTMAN Roger Hobbs 224/2016

JACK WHITE tom 1

"Metamorfoza zawsze była dla mnie najprostszą rzeczą pod słońcem... Trzy tożsamości, trzej mężczyźni w różnym wieku. Każdy inaczej wyglądał, czymś innym się zajmował i prowadził inny tryb życia. Żaden nie był podobny do mnie, ale to nie stanowiło problemu... Jestem po prostu dobry w tym, co robię."

Mocna, mroczna i nasycona wartką akcją propozycja czytelnicza, nieszablonowa historia podana w atrakcyjnej formie, wsparta wieloma elementami sensacji, dobrze skonstruowanym napięciem, wywołująca pożądany dreszczyk emocji i niepewności. Autor świetnie wkręca nas w fabułę, wielokrotnie zaskakuje zwrotami akcji, umiejętnie prowadzi przeplatające się dwa wątki główne, dzięki czemu zyskujemy szerszą perspektywę, odkrywamy jeszcze więcej niewiadomych i sekretów, także tych z przeszłości. Styl Rogera Hobbsa ma w sobie wiele charyzmy i magnetyzmu, silnie przyciąga uwagę, trudno oderwać się od kolejnych stron książki, bardzo chętnie przeżywamy wraz z nietuzinkowym bohaterem intrygujące przygody. Szczegółowo opisywane i eksponowane detale mocno wciągają czytelnika w ciekawą scenerię thrillera, pozwalają na śledzenie krok po kroku tego, co się dzieje z główną postacią i wokół niej. Z jednej strony wszystko mamy narzucone, ale z drugiej wspaniale odnajdujemy się uruchamiając wyobraźnię i odtwarzając powieściową rzeczywistość.

Jack to ghostman, jeden z najbardziej wyjątkowych specjalistów pracujących w branży znikania, poszukiwany przez wszystkie służby wywiadowcze, posiadający nieprzeciętne umiejętności przybierania różnych osobowości, wtapiania się w tłum, wyparowywania z jednych miejsc i cichego pojawiania się w innych, załatwiania przydzielonych zadań i rozpływa się. Fascynująco tajemniczy, niezwykle inteligentny, bystry i przebiegły. Szybko nawiązujemy z nim nić porozumienia, i choć to niewątpliwie czarny charakter, to jednak w pewien sposób mu kibicujemy i sekundujemy. Pomysłodawca i sponsor nieudanego napadu na kasyno w Atlantic City przydziela Jackowi niebezpieczną misję odnalezienia zrabowanych złodziejom pieniędzy, dotarcia do tożsamości ewentualnych zdrajców i zatarcia wszelkich śladów. Czy Jackowi uda się wywiązać z umowy i jednocześnie zachować to, co dla niego niezwykle cenne, czyli anonimowość? Przed jakimi, trudnymi i obarczonymi wielkim ryzykiem, wyzwaniami przyjdzie mu stanąć? Do jakiego stopnia okażą się niezawodne jego doświadczenie, intuicja i kreatywność? Komu może zaufać w tej śmiertelnej rozrywce? Czy zdecyduje się na współpracę, a może przeciwnie, będzie działał indywidualnie, na własnych zasadach?

"Złodziejska gra" tom 2

4.5/6 - warto przeczytać
thriller

Data premiery: 05.03.2013

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Rebis. :)

20 komentarzy:

 1. Brzmi bardzo ciekawie, bardzo lubię thrillery, może się skuszę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gorąco polecam, książka warta sięgnięcia po nią, bardzo ciekawa przygoda czytelnicza. :)

   Usuń
 2. Nie przepadam za tym gatunkiem, boję się thillerów, horrorów i kryminałów. Nie wiem czemu, ale zawsze mam po nich koszmary, zdecydowanie wolę obyczajowe i historyczne książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie bardzo odpowiada ten typ czytelniczej adrenaliny. :) Zaglądam do różnych gatunków literackich i zawsze coś znajduję dla siebie. :)

   Usuń
 3. Wydaje się być bardzo ciekawą książką, muszę koniecznie przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka ma w sobie coś, co nas do niej przyciąga, miło spędziłam z nią czas. :) Sympatycznego zaczytania! :)

   Usuń
 4. Kurczę to zachęca i to jak :D
  Jakbym miał wolny czas to może poszukam nie co więcej na temat tej książki :D
  http://recenzumkomiksiarza.blogspot.com/2016/08/biedronka-letni-kiermasz-ksiazek-2016.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fabuła uniwersalna, ale ciut jakby w kierunku męskiego czytelnika, dlatego przypuszczam, że powinna Ci się spodobać, mocna propozycja książkowego relaksu. :)

   Usuń
 5. lubię mroczne i mocne historie dlatego z przyjemnością przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również z ogromnym zainteresowaniem się w takie powieści zagłębiam. :) Dobrego zaczytania i oczywiście czekam na Twoje wrażenia po jej przeczytaniu. :)

   Usuń
 6. Wygląda ze na to, ze ta lektura może mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyróżnia się na tle innych nieszablonowością, ciekawa koncepcja głównego bohatera i mnóstwo zaskakujących wydarzeń, już samo to zachęca do sięgnięcia po tę książkę. :)

   Usuń
 7. O, to coś dla mnie, uwielbiam takie klimaty :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A zatem satysfakcjonującego zaczytania i chętnie poznam Twoją opinię na temat tej powieści. :)

   Usuń
 8. Ta książka wydaje się być w sam raz dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba się przekonać, dla mnie to satysfakcjonująca lektura. :) Pozdrawiam serdecznie. :)

   Usuń
 9. Nie przepada za thrillerami ale opis zachęcający :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten thriller wzbogacony został w elementy innych gatunków, dlatego sądzę, że warto się przekonać, to powinno być ciekawe spotkanie z książką. :)

   Usuń
 10. Koniecznie muszę przeczytać, lubię takie klimaty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam, bo książka wyróżnia się na tle innych, zaciekawia i wciąga. :)

   Usuń