środa, 10 sierpnia 2016

W CIENIU Diane Chamberlain 218/2016

[PRZEDPREMIEROWO]

"Zabawne, że człowiek docenia na starość proste przyjemności z czasów, kiedy dorastał... a będąc dorosłym, traktuje je z doskonałą obojętnością. Nagle, kiedy wiesz, że twoje życie ma się ku końcowi, prostota bierze górę nad wszystkim innym."

Powieść, w której skrywa się wiele wzruszeń i marzeń, nadzieja przeplata się z obawą, a miłość pokazuje różnorodne barwy. Diane Chamberlain przedstawia czytelnikowi piękną i poruszającą historię, w którą z wielkim zainteresowaniem i niecierpliwością zagłębiamy się. Bohaterowie stają się nam bliscy, doskonale odczuwamy ich emocje i pragniemy, aby los w końcu się do nich uśmiechnął. Choć może bardziej chodzi o to, żeby potrafili dostrzec szczęście, które jest na wyciągnięcie ręki, przyjęli je do swojego życia i dali mu szansę rozwinąć się. Nie jest to łatwe, kiedy pojawia się tyle trudności, przeszkód, dramatycznych zdarzeń, niejednoznacznych sytuacji, nieracjonalnych decyzji, kłopotliwych pytań i uzasadnionych wątpliwości. Autorka wspaniale wzbogaca intrygującą fabułę elementami tajemniczej magii, tej płynącej z głębi serca, o uzdrowicielskiej mocy, potrafiącej przynieść ukojenie i wewnętrzny spokój. Natrafiamy na wiele interesujących wątków, z przyjemnością śledzimy ich rozwinięcie, często zostajemy zaskoczeni obrotem spraw, a zwłaszcza ostatnie rozdziały stają się dla nas wielką niespodzianką. Powieść prowadzona ciepłą narracją, wzbudza silne emocje, skłania do przemyśleń, pozwala przeniknąć na kilka godzin do świata pełnego nadziei, optymizmu, ufności, otuchy, wiary w drugiego człowieka i przekonania o mądrości ludzkich serc.

Maria, żona Liama Steele, w trakcie porodu doznaje wylewu, który nieodwracalnie zmienia jej osobowość i pozostawia ze znikomą możliwością odbierania bodźców z otaczającego świata. Zarówno Liam, jak i Joelle D'Angelo, ich serdeczna przyjaciółka, za wszelką cenę starają się ulżyć kobiecie, otaczają ją wielką miłością i zrozumieniem. W miarę upływu czasu Liam i Joelle dostrzegają, że ich relacje wymykają się spod kontroli, wybiegają poza schemat przyjaźni, dręczą ich wyrzuty sumienia i poczucie winy, ale jednocześnie odczuwają bolesny smutek i dotkliwą stratę. Czy przywołana na pomoc dla Marii uzdrowicielka Carlynn Shire będzie potrafiła zwrócić jej choć część świadomości? Jaka dramatyczna przeszłość łączy Carlynn i Joelle? Ile trzeba oddać z siebie, aby uszczęśliwić kogoś? Jak bardzo można wyrzec się bliskiej osoby w obawie przed utratą przyjaźni, zaufania i szacunku? Czy prawdziwe i szczere uczucie zawsze się obroni, bez względu na niesprzyjające okoliczności i negatywną opinię ludzi? Czego tak naprawdę potrzeba sekretnej miłości, aby mogła rozwinąć skrzydła? Nieważne w cieniu kogo lub czego się skrywamy, jakie tajemnice chowamy, od jakich pragnień uciekamy, prawda zawsze ujrzy światło dziennie, oswobodzi i poprowadzi w słusznym kierunku, a wszystko, co jest naprawdę warte w życiu zaczyna się właśnie od szczerości i marzeń.

5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura współczesna

Data premiery: 11.08.2016

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka. :)

22 komentarze:

 1. Wzruszająca książka...
  Widzę też z oceny że dobra.
  Czekam na następne recenzje :D
  http://recenzumkomiksiarza.blogspot.com/2016/08/lba1.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ciekawa fabula, jak i jej poprowadzenie, świetnie mi się czytało tę powieść. :)

   Usuń
 2. Świetna recenzja :) bardzo wzruszył mnie Twój opis :* zapisuję do must read :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki tej autorko potrafią mocno wzruszyć i dać wiele tematów do przemyśleń. :) Sympatycznego zaczytania!

   Usuń
 3. Muszę chyba w końcu się zmobilizować i sięgnąć po książki autorki:) Dużo pozytywnych słów na ich temat czytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszna decyzja, w tych książkach jest coś, co bardzo przykuwa naszą uwagę, lubię takie klimaty i to bardzo. :) Pozdrawiam serdecznie. :)

   Usuń
 4. Brzmi bardzo ciekawie. Rzadko kiedy spotykam się z ciężarnymi bohaterkami książek. Myślę, że sięgnę po ten tytuł. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Interesujących chwil z książką w ręku i oczywiście czekam na Twoje wrażenia po jej przeczytaniu. :)

   Usuń
 5. Widzę, że to piękna i wzruszająca książka. Ja jednak chyba ją sobie odpuszczę, bo dla mnie będzie zbyt przygnębiająca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po książki trzeba sięgać, kiedy jesteśmy w odpowiednim nastroju do ich czytania, to prawda. :)

   Usuń
 6. Słyszałam o innych książkach tej autorki:) Ta dla mnie chyba zbyt ponura:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powieść wcale nie jest ponura, wzruszająca tak i do tego z wartościowym przesłaniem. :)

   Usuń
 7. szkoda, że nie da sie być tak mądrym, tak trzeźwym w ocenie, jak jesteśmy na łożu śmierci. zazwyczaj właśnie w tym momencie wiadomo, co jest naprawdę ważne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bez powodu twierdzimy, że mądrość przychodzi z wiekiem i bynajmniej nie mamy na myśli inteligencji. :)

   Usuń
 8. Piękny cytat, jest w nim wiele prawdy. Książek tej autorki jeszcze nie miałam okazji poznać, ale słyszałam wiele pozytywnych słów o jej twórczości, a i Twoja recenzja potwierdza je wszystkie. Sama średnio czytam takie powieści, ale polecę książkę mamie, bo lubi takie historie. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo chętnie sięgam po takie właśnie powieści, zapewniające głębsze przeżywanie opowiadanej historii. :)

   Usuń
 9. Z recenzji wynika, że to książka, która porusza trudne tematy. Czyli idealnie coś dla mnie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie tak. :) Sympatycznego zaczytania i czekam na wrażenia po jej przeczytaniu. :)

   Usuń
 10. Lubie takie wzruszające i współczesne historie..może i po nią sięgnę :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam, bo nie powinnaś się zawieść. :) Pozdrawiam serdecznie. :)

   Usuń
 11. Już jest na mojej liście :) Lubię książki tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze chyba dwóch czy trzech jej książek nie czytałam, muszę się rozejrzeć za nimi, każda z nich zostawia mnie z poczuciem satysfakcji czytelniczej. :)

   Usuń