poniedziałek, 8 sierpnia 2016

SZCZĘŚCIE W NIESZCZĘŚCIU Izabella Frączyk 216/2016

[PRZEDPREMIEROWO]

"...prawdziwa miłość zaskakuje człowieka w najmniej odpowiednim momencie i zawsze wtedy, kiedy się jej nie spodziewamy. Nie mamy na nią wpływu, więc szukanie jej na siłę nie ma najmniejszego sensu. Bo wtedy rozczarowanie murowane."

Sympatyczna powieść, utrzymana w ciepłym i przyjemnym klimacie, idealna na popołudniowy relaks z książką w ręku, odseparowanie się od problemów dnia codziennego, wprowadzenie w pogodny nastrój. Wiele w niej optymistycznych nut, dobrego humoru, radosnej atmosfery. Choćby nie wiem jak bardzo życie się nam nie układało, wszystko nagle przestawało się sprawdzać, zawsze trzeba trwać w nadziei i ufności, że szczęście się do nas uśmiechnie, że w najbliższym czasie ma nam coś ciekawego i niepowtarzalnego do zaoferowania. Wystarczy dobrze się rozglądać, odpowiednio odczytywać sygnały, w poszukiwaniu tego, co dalekie, nie przeoczać tego, co bliskie i na wyciągnięcie ręki. Książkę czyta się lekko i swobodnie, z uśmiechem przyglądamy się zabawnym perypetiom głównych bohaterek, splotom okoliczności i sytuacjom. Można powiedzieć, że problemy rozwiązują się zadziwiająco łatwo, wręcz bajkowo, jednak dużo zależy właśnie od tego, przez jak bardzo kolorowe okulary patrzymy na świat.

W życiu mocno poukładanej i perfekcyjnej Klary zaszły wielkie zmiany, jej świat rozpadł się na kawałki, umarła ukochana babcia, w przykrych okolicznościach rozstała się z narzeczonym, kariera w pośrednictwie nieruchomości załamała się. Pomocną dłoń wyciąga przyjaciółka Zośka, powiernik wszelkich sekretów, smutnych i radosnych myśli. Klara usilnie próbuje na nowo poukładać swoje życie, ale przedtem musi odpocząć od tego, co ją spotkało, zdystansować się od kłopotów i przygnębiających myśli, wyjechać na wieś, gdzie najlepiej łapie się spokój i wyciszenie. Jak bardzo zmieni się los kobiety, kiedy w końcu zdecyduje się na przeprowadzkę do urządzonego w starym stylu domu, który otrzymała w spadku bo babci? Co ją tam czeka, jakie skarby odkryje, do jakich tajemnic dotrze? Czy będzie potrafiła zmierzyć się z kolejnymi wyzwaniami, przedefiniować własną tożsamość, odkryć swoje najskrytsze marzenia, podjąć walkę o własne szczęście i prawdziwe uczucie? A może przeznaczenie nieco ją wspomoże, wskaże właściwy kierunek, podaruje porcję pomyślności i powodzenia?

4/6 - warto przeczytać
literatura współczesna

Data premiery: 09.08.2016
Wcześniej: "Pokręcone losy Klary"

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka. :)

31 komentarzy:

 1. chyba coś dla mnie, tak dla odstresowania, przyjemności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chętnie czasami sięgam po takie książki, mają swój urok. :)

   Usuń
 2. Taka na chandrę. Przeczytałabym ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealna lektura na letni wypoczynek. I tak okładka, która od razu przyciągnęła wzrok do Twojego posta:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjemne zaczytanie. :) A okładka też przyciągnęła moją uwagę. :)

   Usuń
 4. Piękna okładka, recenzja też mnie zainteresowała, więc skoro dobra na takie lekkie poczytanie, to chętnie się za nią zabiorę. ;)
  Pozdrawiam,
  Amanda Says

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się fajne letnie czytadełko :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka idealna na wakacje, będę miała ją na uwadze :)
  Pozdrawiam,
  Tina z Uwielbiam litery

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię takie ciepłe powieści (polecam Ci z takich poruszających tytułów "Irlandzki sweter"), więc mogłabym po nią sięgnąć :) Nie jest to jednak jednocześnie taki tytuł, który czuję, że muszę znać koniecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z przyjemnością po nią sięgnę, tym bardziej, że mam teraz chęć na takie właśnie klimaty. :) Pozdrawiam serdecznie. :)

   Usuń
 8. W ciągu ostatnich dni ta książka ciągle prześladuje mnie w odmętach internetu.. :) Myślę, że poważnie się nad nią zastanowię.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto na bieżąco śledzi, co się dzieje w wydawnictwach, od razu częściej napotyka wzmianki o danych książkach. :) Mnie to sprawia wielką radość. :)

   Usuń
 9. Zainteresował mnie ostatni akapit z wątkiem starego domu :-) Do tego pytania czy bohaterka będzie potrafiła zmierzyć się z nowymi wyzwaniami i przedefiniować własną tożsamość. To wątki, które zawsze mnie interesują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam, że mnie także, takie watki bardzo poruszają i przyciągają, lubię się w nie zagłębiać. :)

   Usuń
 10. Widać, że jest to powieść dość refleksyjna, ale też w pewnym sensie ciepła. Z chęcią ją przeczytam. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo w niej ciepła, optymizmu i nadziei. :) Sympatycznego zaczytania! :)

   Usuń
 11. Nie jest to raczej typ literatury, który czytam na co dzień, ale sama pozycja wydaje się być warta uwagi :)
  Pozdrawiam
  secretsofbooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja lubię sobie tak pobuszować po różnych gatunkach literackich, zawsze znajdę coś ciekawego. :) Pozdrawiam serdecznie. :)

   Usuń
 12. Musze ją sobie na liście na lubimuczytać zaznaczyć co bym nie zapomniała :) Od dawna chcę sięgnąć po książki tej autorki, ale zawsze jest jakaś książka "najpierw" :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie też zawsze lista książek do przeczytania wypełniona, czasami jednak zostaje mi kilka wolnych kwadransów w ciągu dnia i mogę wypełnić je nieplanowanymi lekturami. :) Też chętnie sięgnę po kolejną książkę tej autorki. :)

   Usuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo dziękuję za sympatyczną recenzję. "Szczęście w nieszczęściu" to wznowienie mojego debiutu "Pokręcone losy Klary", więc tym bardziej ciepło wspominam ten tytuł. Serdecznie pozdrawiami zarówno Panią, jak i Czytelników bloga. Życzę mnóstwa świetnych książek do recenzji :) Iza Frączyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Debiuty zawsze mają w sobie coś magicznego, cennego z wielu względów, to taka ich wartość dodana. :) Również bardzo serdecznie pozdrawiamy. :) Dziękujemy, że dzieli się Pani z nami swoją twórczością, zabiera w świat książkowych przygód, przyjemnie jest móc zaczytywać się w nich. :)

   Usuń
 15. Czegoś takiego właśnie szukam :) Dziękuję za podsunięcie lektury :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że udało mi się zwrócić uwagę na książkę, ciekawa przygoda przed Tobą, czekam na wrażenia. :)

   Usuń