czwartek, 18 sierpnia 2016

ZŁODZIEJSKA GRA Roger Hobbs 225/2016

JACK WHITE tom 2

"Doskonały diament to coś więcej niż zwyczajny piękny przedmiot a jego doskonałość czyni go nieśmiertelnym. Wszystko inne na świecie w końcu umiera. Ludzie przemijają, cywilizacje upadają, a rzeki zamieniają góry w pył. Diament nie symbolizuje po prostu nieśmiertelności, on sam jest nieśmiertelnością."

Drugi tom cyklu jeszcze bardziej wciąga w swój mroczny i przestępczy świat. Mocny thriller wsparty sporą dawką wyśmienitej sensacji i elementami zajmującego kryminału. Roger Hobbs potwierdza unikalny styl pisania, dobrą smykałkę do oddawania narastającego poczucia niepewności i niebezpieczeństwa, prowadzenia wyjątkowo wartkiej akcji, przedstawienia ciekawej i nietuzinkowej wizji głównego bohatera. Wyczuwamy, że autor doskonale bawi się kreując fascynującą intrygę, wciągając czytelnika w zaskakujące zdarzenia i zapewniając mu wyborną rozrywkę. Imponuje dbałością o dużą szczegółowość w opisach, dzięki której mocniej przenika się do książki i wierniej odtwarza obrazy w wyobraźni. Świetnie czyta się tę powieść, bardzo chętnie w nią zagłębia, poddaje jej szczególnemu klimatowi, znakomita odskocznia od monotonii dnia codziennego pozostawiająca odbiorcę z poczuciem dużej satysfakcji czytelniczej.

Akcja rozgrywa się w Makau i na wodach Morza Południowochińskiego, w światowym epicentrum morskiego przemytu, współczesnych piratów, nielegalnych towarów, narkotyków, broni, fałszywych pieniędzy i diamentów. Śmiała i zuchwała kradzież wartych wiele milionów błękitnych szafirów niespodziewanie mocno skomplikowała się. Zaangażowana w nią Angela, mistrzyni kamuflażu i precyzyjnego planowania, znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Wzywa na pomoc swojego ucznia Jacka, ghostmana, doskonale manipulującego ludźmi, zdolnego doprowadzić do zniknięcia i znalezienia każdego człowieka i każdej rzeczy. Od tej chwili, rozpoczyna się ryzykowna i zabójcza gra podstępów, pozorów i uników. Przed nimi wiele groźnych tajemnic, spisków, tożsamości wymagających odkrycia i wyjaśnienia. Komu i jak bardzo ze świata przemytników i handlarzy klejnotów nacisnęła na odcisk Angela? Co znajdowało się na obrabowanym statku bardziej cennego niż szafiry, a zniknięcie tego wywołało natychmiastowy odzew wśród najbardziej liczących się azjatyckich przestępców i nie tylko? Czy Jack i jego mentorka zdołają poradzić sobie z nasłanymi na nich egzekutorami, mordercami i najemnikami? Jak poprowadzą tę podstępną i zabójczą rozgrywkę?

"Ghostman" tom 1

5/6 - koniecznie przeczytaj
thriller

Data premiery: 19.07.2016

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Rebis. :)

22 komentarze:

 1. Lubie takie książki choć mają jedną wadę - za bardzo wciągaja. Przynajmniej tak wynika z twojego opisu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka wada to najlepsza zaleta, tego właśnie poszukujemy w książkach. ;) Przyjemnie jest zagłębić się w ich świat. :)

   Usuń
 2. Ciekawa recenzja, lekko trzymająca w napięciu... czy przeczytam, może i bym chciała, czasu brak, obecnie czytam "Jedź, módl się, kochaj" książka dobra, ale jedyny czas na czytanie mam w wannie podczas kąpieli :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na studiach sporo czytałam w wannie, notoryczny brak czasu, a i efekty nieprzespanych nocy. ;) Teraz zdecydowanie bardziej pasuje mi wygodny fotel i aromatyzowana kawa w filiżance. :) A książki to najlepsi przyjaciele, cierpliwie czekają na spotkanie z nami. :)

   Usuń
 3. Lektura genialna dla mojego męża, ale myślę, że i mnie mogłaby wciągnąć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto spróbować, tym bardziej, że książka ma w sobie ten konieczny dla czytelnika magnetyzm. :)

   Usuń
 4. Chyba nie do końca moje książkowe klimaty, ale może się skuszę, bo recenzja zachęcająca!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli czasami zmienimy klimat, to zazwyczaj okazuje się, że z korzyścią dla nas. :) Pozdrawiam serdecznie. :)

   Usuń
 5. Nie znam tej serii, ale po recenzji czuję się zachęcona do przeczytania pierwszego tomu. Jeśli mi się spodoba, to sięgnę i po ten. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książki można czytać niezależnie od siebie, jednak faktycznie lepiej odbiera się ich klimat, kiedy rozpoczynamy czytanie od pierwszego tomu. :)

   Usuń
 6. Chętnie zapoznam się z twórczością tego autora. :) Pierwszy raz o nim słyszę, a już poczułam klimat tej książki. :) Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprzednia książka autora "Ghostman" to był jego debiut, i trzeba przyznać, że bardzo udany. Widać, że autor wyrabia swój unikalny styl, to bardzo wzbogaca opisywane historie. :)

   Usuń
 7. Nie ukrywam, że zachęciłaś mnie ponownie, aby sięgnąć po polecane przez ciebie książki. Tak dopracowana intryga nie może przejść obojętnie obok mojej osoby :) Idealnie coś dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że mogłam zwrócić uwagę na te książki, to naprawdę bardzo interesujące propozycje czytelnicze. :) Sympatycznych przygód i czekam na wrażenia. :) Pozdrawiam serdecznie. :)

   Usuń
 8. Podoba mi się to narastające napięcie. Myślę, że polubiłabym się z twórczością autora. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem przekonana, że tak, tym bardziej jak widzę, jakie książki Ci podchodzą. :) A suspensu tej powieści nie brakuje. :) Pozdrawiam z uśmiechem. :)

   Usuń
 9. Bardzo lubię takie thrillery okraszone elementami sensacji i kryminału :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli tylko taka mieszanka gatunkowa jest dobrze przemyślana i przedstawiona, to gwarancja świetnej przygody i satysfakcji czytelniczej. :)

   Usuń
 10. Lubię takie książki, które wciągają i nie chcą puścić. Czuję, że ten tytuł może mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wysoko cenię książki, przy których zapominam o otaczającym mnie świecie, a przerwanie czytania wydaje się wręcz niemożliwe. Tylko na takie właśnie propozycje czytelnicze mogłabym trafiać. :)

   Usuń
 11. Już po samej okładce widzę, że to książka w moim guście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, okładki tego cyklu świetnie korespondują z klimatem powieści, takie dopełnienie. :)

   Usuń