sobota, 20 sierpnia 2016

ZŁOTE SPINKI JEFFREYA BANKSA Marcin Brzostowski 227/2016

"Chociaż zdawał sobie sprawę z tego, że żaden z nich nie grzeszy intelektem, to jednak wiedział, że może być ich pewien w każdej sytuacji oraz że nie trzeba im tłumaczyć tego, czym jest lojalność."

Błyskawicznie przemykamy po stronach książki w pogoni za dynamiczną akcją, z zainteresowaniem angażujemy się w intrygującą fabułę. Fantastyczna gangsterska komedia, która wielokrotnie wywołuje uśmiech podczas śledzenia zabawnych perypetii głównych bohaterów. Już same profile postaci, potraktowanie ich z przymrużeniem oka, świetne sparodiowanie przywar, nawyków i sposobów wyrażania się, usposabiają nas humorystycznie i sympatycznie. Czujemy, że autor doskonale bawi się pisząc ciekawą kryminalną opowieść. Swoją lekkością pióra i przekonywującym stylem z łatwością wciąga w nią czytelnika. Książka to bardzo dobry pomysł na udany wieczór czytelniczy, sporo zawiłych i zajmujących zdarzeń, pogmatwanych zbiegów okoliczności, sytuacji pozornie bez wyjścia, przedmiotów niby bez wartości, trochę dreszczyku i niepewności, wszystko otoczone wartką akcją, dowcipem i celnymi spostrzeżeniami.

Współczesny londyński przestępczy świat, gangsterska działalność, mafijne porachunki, skorumpowana policja, ciemne kontakty administracji rządowej, handel nielegalnymi towarami i usługami. Złodziej okrada złodzieja i sam daje się przechytrzyć. Czternaście godzin z niby zwyczajnego dnia trzech głównych bohaterów. Zaskakujące wydarzenia, niebezpieczne prawa przypadkowości, niekorzystne wypadki, szczypta szczęśliwego trafu i fart losu. Jakie są powiązania i zależności między ministrem spraw wewnętrznych, bossem podziemia i jego zaufanego człowieka? Jak potoczy się ich ryzykowna gra z przeznaczeniem? Dlaczego klub piłkarski może tak istotnie namieszać w życiu kibica? Co wspólnego z diamentami mają polskie cukierki krówki? Czy złote spinki okażą się faktycznie tak cenne?

5/6 - koniecznie przeczytaj
kryminał

Data premiery: 14.10.2015

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Autorowi. :)

16 komentarzy:

 1. Autor miał świetny pomysł. :D Ten świat wcale nie musi się kojarzyć ze strachem, niesprawiedliwością i tryskającą krwią. Akcja, która wywołuje uśmiech? To naprawdę dobre połączenie, które zachęca do przeczytania. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam, że nie spodziewałam się, że tyle w tej książce dobrego humoru, świetnie się w niej odnalazłam, choć gangsterski świat raczej nie w moim kręgu zainteresowań. :)

   Usuń
 2. O świetna lektura dla mojego męża. Pozdrawiam i zapraszam do nas https://siostrydajarade.blogspot.com/2016/08/delikatny-peeling-do-ust-oraz-olejki-od.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł z poddaniem tej propozycji czytelniczej jak najbardziej popieram, przypuszczam, ze powinna się spodobać. :)

   Usuń
 3. O świetna lektura dla mojego męża. Pozdrawiam i zapraszam do nas https://siostrydajarade.blogspot.com/2016/08/delikatny-peeling-do-ust-oraz-olejki-od.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak Ty to robisz, że znajdujesz czas na czytanie tylu książek:)? Podziwiam i zazdroszczę;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też sama sobie zazdroszczę, jak przypomnę sobie lata, kiedy musiałam znacznie ograniczyć czytanie. ;) Nareszcie mam czas na swoje pasje, a zatem grzechem byłoby z tego nie korzystać. :)

   Usuń
 5. Podziwiam za zorganizowanie dnia tak, by mieć czas na czytanie tak wielu książek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jakieś części organizacja, to prawda, wstaję między trzecią a czwartą, to dla większości osób jest nie do pomyślenia, ale ja tak lubię obudzić się zanim zacznie się dzień i sięgnąć po książkę, póki jeszcze cisza w domu i za oknem. :)

   Usuń
 6. To chyba nie dla mnie, ale polecę kumplowi :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Co wspólnego z diamentami mają polskie cukierki krówki? - tym pytaniem mnie kupiłaś. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto się przekonać. ;) Czekam na wrażenia po przeczytaniu książki. :) Pozdrawiam serdecznie. :)

   Usuń
 8. Już gdzieś czytałam o tej książce i myślę, że to coś dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń