poniedziałek, 21 marca 2016

KIM BYŁ LEONARDO DA VINCI? Roberta Edwards 74/2016

[PRZEDPREMIEROWO]

seria WIELCY I SŁAWNI

"Niektórzy są bardzo utalentowani... ale nikt nie może równać się z Leonardem da Vinci. W jego epoce nie brakowało geniuszy. Leonardo jednak wyróżniał się wśród nich."

Świetnie przedstawiona historia życia i twórczości Leonarda da Vinci, malarza, rysownika, uczonego, inżyniera, wynalazcy i muzyka. Zaprzyjaźniamy się z małym chłopcem, później utalentowanym uczniem, poważanym artystą, mieszkańcem Florencji, Mediolanu... Poznajemy źródła jego różnorodnych zainteresowań i kreatywnych pomysłów. Książka wciągająca i pasjonująca, z dobrym humorem, sporą dawką wiedzy wspartą atrakcyjną formą graficzną wykorzystującą naturalną ciekawość i otwartość na świat młodego czytelnika.

Publikację wzbogacają znakomite i zabawne ilustracje, a także wiele interesujących informacji z epoki odrodzenia, choćby jak wówczas postrzegano wszechświat, na czym malowano, z czego robiło się farby, jakich barwników używano, jaka była tematyka obrazów, szczeble kariery w pracowni artystycznej czy cechy człowieka renesansu. Wszystko to daje szerszą perspektywę i powoduje, że treść książki bardzo szybko i łatwo zapada w pamięć. Logicznie pogrupowane rozdziały i przejrzyste rozmieszczenie tekstu na stronach sprawiają, że książkę można czytać etapami, wracając do niej w dowolnej chwili. Na końcu publikacji zebrano istotne i przydatne daty z życia głównego bohatera i najważniejsze wydarzenia współczesnych mu czasów.

Książka dla każdego, bowiem i dorosły z powodzeniem znajdzie tu wiele ciekawostek i anegdot, o których pewnie wcześniej nie słyszał lub zdążył już zapomnieć. Można ją czytać z powodzeniem także z najmłodszymi, gdzie pomocne okazują się liczne fantastyczne rysunki. Poprzez udaną i interesującą zabawę przekazuje ona wiele edukacyjnych treści, umożliwia młodym czytelnikom połknięcie bakcyla zdobywania wiedzy i czerpania z tego radości. Wydanie w twardej oprawie idealnie nadaje się do użytkowania przez ręce zaciekawionego najmłodszego czytelnika. Zajrzyjcie także do innych książek wydanych z serii "Wielcy i sławni", o Marii Skłodowskiej-Curie, Albercie Einsteinie, Thomasie Alva Edisonie, Charlesie Darwinie, braciach Wright, a już niedługo do swojego świata zaprosi Was również Isaac Newton.

5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura młodzieżowa

Data premiery: 22.03.2016.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka. :)

45 komentarzy:

 1. Myślę, że książka by mi się spodobała :) Muszę na nią zapolować. Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo udany pomysł na popularnonaukową serię książek dla młodzieży, choć oczywiście i starszy czytelnicy mają okazję odświeżyć swoją wiedzę. :)

   Usuń
 2. Przeczytałabym ową książkę, bo Leonardo był ciekawym człowiekiem :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sporo można się z niej dowiedzieć i co najważniejsze, wszystkie podane w niezwykle interesującej formie. :)

   Usuń
 3. To już wiem jaka będzie kolejna książka na liście do kupienia, dziś sprawdzę czy jest już u mnie na hurtowni:) (pracuję w księgarni :D) Uwielbiam takie ciekawe biografie sławnych ludzi! Można wyzbyć się wielu stereotypów kreowanych przez społeczeństwo:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Publikacje w takiej właśnie interesującej formie, bardzo przyczyniają się do popularyzowania wiedzy, której nie wypada nie znać. :)

   Usuń
 4. Najbardziej zazdroszczę mu snu polifazowego 😃

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie jeden czterogodzinny sen nocny, a w ciągu dnia dwie lub trzy kwadransowe drzemki, wdrożyłam się w ten rytm i bardzo mi on odpowiada. :)

   Usuń
 5. Jak najbardziej otwarta jestem na owa propozycje. Pozdrawiam, Daria xxx

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajna okładka i zachęcająca recenzja. Może uda mi się ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyta się ją bardzo szybko, mocno wciąga, bo napisana przystępnym językiem i wzbogacona zabawnymi ilustracjami. :)

   Usuń
 7. Mam już tę książkę i wkrótce zaczynam czytać. Po przejrzeniu pierwszych stron wyczuwam, że i moja opinia będzie pozytywna. Pozdrawiam! :)

  www.majuskula.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytaliśmy wspólnie z dzieciakami, były zachwycone, dopytywały się kiedy kolejna tak książka trafi w ich ręce, jestem bardzo zadowolona, bo udało mi się oderwać je od kompa w taki naturalny sposób. :)

   Usuń
 8. Jestem pewna, że jest to dobry sposób na przedstawienie dzieciom i młodzieży historii tego genialnego człowieka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł świetny, jak również wykonanie, sama wiele ciekawych informacji uzyskałam. :)

   Usuń
 9. Prawdziwa perełka dla wielbicieli tego utalentowanego artysty. I nie tylko. A premiera w moje urodziny, ha! :-) Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Śpieszę z najlepszymi życzeniami. :) Książka to cudowny prezent dla naszych dusz. :)

   Usuń
 10. Raczej nie dla mnie, ale za jakiś czas może ją komuś polecę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetnie opisana historia znanego człowieka. Dla młodszych czytelników idealna :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo spodobała mi się jej koncepcja i forma, interesująco, zabawnie i edukacyjnie. :)

   Usuń
 12. Świetny pomysł na zachęcenie młodszych czytelników do poznawania historii ciekawych ludzi, sama z przyjemnością bym zajrzała;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie moje dzieciaki jak tylko zaczęłam im czytać pierwsze strony natychmiast się zainteresowały, a potem to już naprzemiennie czytaliśmy. Przyjemnie było patrzeć jak się w nią wciągają, kolejny dobry pomysł na rodzinne książkowe dyskutowanie. :)

   Usuń
 13. Uwielbiam biografie. I szczerze mówiąc wydaje mi się, że biografie ludzi nauki to jeden z najlepszych sposobów, żeby się uczyć. Suche fakty nie są tak ciekawe i nie wbijają się tak w pamięć:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej książce fakty są tak przemycone, że nawet nie wiemy, kiedy i jak, a już sporo wiedzy przyswoiliśmy. :)

   Usuń
 14. Wydaje się być bardzo ciekawą książką, albo Ty tak rewelacyjnie piszesz te recenzję ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie takie interesujące podręczniki widziałabym w szkołach. :)

   Usuń
 15. Ciekawa seria, jeśli ktoś lubi ciekawostki z życia znanych postaci. Fajny pomysł na zainteresowanie dziecka nauką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie tak, później już dzieciaki same poszukują podobnych publikacji, cieszy ich zdobywanie nowej wiedzy i możliwość rozmów z kimś na temat tego co przeczytały. :)

   Usuń
 16. Spojrzałam na Twój post w grupie i musiałam tutaj zaglądnąć :) czasami mamy wrażenie, jakby ktoś zesłał nam na zawołanie taką podpowiedź :) wczoraj rozmawiałam z dzieckiem na temat Leonardo. Poczytalismy o nim. Podyskutowaliśmy jak udało mu się tak wiele wiedzy zdobyć, choc jako nieślubne dziecko, nie miał prawa do formalnego wykształcenia i kariery uniwersyteckiej. Myślę, że ta książka bedzie taka odpowiedzią na potrzebę "tu i teraz" Dziękuje i pozdrawiam!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że książka pojawia się w odpowiednim momencie, kiedy jest tak potrzebna. :) Wybieram najróżniejsze gatunki literackie, szukam różnych inspiracji, to takie miłe uczucie, że mogę dzielić się swoją pasją z innymi. :) Serdecznie dziękuję za odwiedziny. :)

   Usuń
 17. Bardzo lubię takie kreatywne podejście do biografii, zapamiętam ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedza podawana w ten sposób chłonięta jest przez nas w naturalny sposób, zaciekawia, bawi i pobudza do dalszych intelektualnych wycieczek. :)

   Usuń
 18. Myslę, że znalazłabymw swoim otoczeniu kogoś komu by się spodobałą ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiedza zdobywana w lekki i przyjemny sposób, zaciekawia nawet dorosłego. :)

   Usuń
 19. Kurcze, że też człowiek nie zdaje sobie sprawy, ile fajnych książek jest, które można z powodzeniem czytać ze swoimi dziećmi. Super propozycja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki takim opracowaniom później w szkole zdecydowanie łatwiej. :)

   Usuń
 20. ooo fajna książka:) Choć nie w moim stylu i gatunku, to jednak lubię wychodzić poza strefę ulubionych, a ta książka mnie zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Nigdy nie zagłębiałam się w jego życiorys - to może być całkiem ciekawa historia.

  OdpowiedzUsuń
 22. Moi Panowie są jeszcze mali ale lubię zbierać na zapas informacje o dobrych książkach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnie działałam, kiedy moje dzieci były małe, dzięki temu zawsze pod ręką była odpowiednia książka. :)

   Usuń
 23. bardzo lubię takie książki, sama się w nich zaczytuję :-)

  OdpowiedzUsuń