piątek, 9 września 2016

MELODIA DALEJ BRZMI Mary Higgins Clark 244/2016

"Uczynił osobistą misję z tego, by próbować im pomóc przystosować się do nowych, zmienionych okoliczności. Założył stronę internetową i zachęcał ofiary, żeby opisywały swoje uczucia: rozczarowanie, złość i przygnębienie. Oddźwięk był ogromny."

Bardzo lubię sięgać po książki Mary Higgins Clark, są perfekcyjnie dopracowane, mają intrygę osadzoną na wielu płaszczyznach, niezwykle fascynujący i trudny do przewidzenia przebieg zdarzeń, a także charakterystyczny pazur i swoisty klimat przyciągający uwagę czytelnika. Również ta powieść potwierdza świetny warsztat pisarski, wciągający styl, przejrzystą narrację, ciekawy pomysł na fabułę, przekonująco wykreowane postaci i pasjonujące motywy ich postępowania. Książkę wyróżnia umiejętnie budowane napięcie, dzięki któremu bardzo sugestywnie angażujemy się w dynamiczną akcję. Kolejny raz, autorka udowadnia, że potrafi zaskoczyć czytelnika, spowodować, że jego przypuszczenia dotyczące dalszego przebiegu zdarzeń stają się chybione i nietrafione, a efekt zaskoczenia w sensacji zawsze jest bardzo pożądany. Odpowiada nam taki poziom niepewności i niedomówień wybrzmiewających przez całą powieść. Wszystko po to, aby dopiero na końcu w pełni zaspokoić naszą ciekawość, dostarczyć bardzo zgrabnej historii, w której poszczególne wątki świetnie wzajemnie przeplatają i zazębiają się. Otrzymujemy komplementarną całość, pozostawiającą nas z uczuciem satysfakcji i miło spędzonego czasu z książką w ręku, nieco dreszczyku, sporo tajemnic, sekretów i sensacji, ale także zwrócenie uwagi na krzywdę ludzką, bezsilność wobec wielkich instytucji finansowych, zbytniego zaufania, pewnego zaślepienia, chciwości, zemście, wykorzystania wiary i ufności innych.

Elaine Marsha Harmon, trzydziestoletnia asystentka projektantki wnętrz, poznaje Erica Bennetta. Jego ojciec, Parker Bennett, był znanym biznesmenem, który w niewyjaśnionych okolicznościach zaginął dwa lata temu. Wszystko wskazuje, że sam odebrał sobie życie, jednak mało kto wierzy w samobójczą śmierć Parkera czy niewinność Erica, któremu zarzuca się współpracę z ojcem. Znajdują się oni na celowniku agentów FBI z powodu dokonania wielomiliardowej defraudacji w ramach funduszu inwestycyjnego. Wbrew powszechnej negatywnej opinii publicznej, Elaine wydaje się być przekonana odnośnie szczerości i prawdomówności sympatycznego Erica. Kobieta liczy, że ta znajomość rozwinie się w coś miłego i obiecującego, co pozwoli pogodzić się jej z tragiczną śmiercią męża. Umożliwia nawet mężczyźnie poznanie własnej córeczki i zaprzyjaźnienie się z nią. Jednak stopniowo sprawy stają się coraz bardziej zagmatwane, z jednej strony rzucane podejrzenia wydają się mieć swoje uzasadnienie, ale z drugiej tak łatwo przecież społeczność i media z góry wydają na kimś wyrok. Czy Elaine grozi niebezpieczeństwo? Czy przypadkiem nie wpada w zastawioną na nią pułapkę pozorów i fikcji? Jak daleko i głęboko będzie musiała sięgnąć, aby potwierdzić podszeptywaną jej przez intuicję prawdę?

4.5/6 - warto przeczytać
sensacja

Data premiery: 16.08.2016

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka. :)

44 komentarze:

 1. Zapowiada si interesująco i tytuł bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Interesująco, intrygująco, tajemniczo. :)
   A tytuł faktycznie ma w sobie moc. :)

   Usuń
 2. Kolejna świetna propozycja, Iza świetnie, boy tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się wyłapywać ciekawsze tytuły, nie potrafię skoncentrować się na jednym gatunku literackim, wciąż buszuję w poszukiwaniu czytelniczych inspiracji. :)

   Usuń
 3. Lubię książki, które trzymają w napięciu do samego końca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ta zdecydowanie do nich należy, świetnie rozplanowane napięcie. :)

   Usuń
 4. Ciekawa jestem, czy bohaterka była w tym przypadku jajkiem mądrzejszym od kury czy to ona miała rację odnośnie Erica ;D

  OdpowiedzUsuń
 5. W wolnej chwili na pewno sama sięgnę po tą historię ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zwróciłam na książkę uwagę już w zapowiedziach, a po recenzji utwierdzam się, że powinnam po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię książki tej autorki, filmy nakręcone na ich podstawie, dlatego w naturalny sposób po nie sięgam, świetnie się w tych historiach odnajduję. :)

   Usuń
 7. To chyba zdecydowanie pozycja dla mnie! Nigdy nie słyszałam o tej autorce, ale dodam ją sobie do listy. :) Pozdrawiam i dzięki za przyjemną recenzję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz ciekawą intrygę, sporo napięcia, zaskakujących zdarzeń, nietypowych rozwiązań i psychologiczną grę, to te książki z pewnością Ci się spodobają. :)

   Usuń
 8. Lubię dopracowaną literaturę i aż sama się sobie dziwię, że z twórczością tej autorki nie miałam jeszcze styczności. Mam ochotę na powieść z wyraźnie dobrym warsztatem pisarskim, a skoro ta taka jest - sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie bardzo pasują takie właśnie konstrukcje fabuły, nakręcające się się napięcie i zaskakująca zakończenia. :) Sympatycznego zaczytania! :)

   Usuń
 9. Zapisuję :) Nie ma co, będę szukać :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto, przyjemnie się człowiek przy niej relaksuje. :) Intrygującego zaczytania! :)

   Usuń
 10. zaintrygowałaś mnie...muszę przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 11. Poziom zainteresowania 100%. Tytuł jest intrygujący. Okładka piękna a Twoja recenzja zachęca do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zarówno treść, jak i okładka, bardzo mi podpasowały. Wciągające zaczytanie. :)

   Usuń
 12. Poziom zainteresowania 100%. Tytuł jest intrygujący. Okładka piękna a Twoja recenzja zachęca do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 13. U mnie również poziom zainteresowania 100%. Dopisuje do listy książek, które zamierzam przeczytać jesienią ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie jesienna lista książek do przeczytania zrobiła się bardzo długa, głównie nowości, bo sporo świetnych zapowiedzi, ale może znajdzie się jeszcze czas na zaległe pozycje czytelnicze. :)

   Usuń
 14. intrygująca książka, już sama okładka zwraca uwagę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa przygoda czytelnicza, a okładka faktycznie magnetycznie przyciąga. :)

   Usuń
 15. Po Twoim opisie czuję się bardzo zachęcona do sięgnięcia po tę, lub inną książkę jej autorstwa. Dodaję do listy must have na jesień :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością się w nich rozsmakujesz, bardzo przyjemne zaczytanie. :)

   Usuń
 16. Cytat zabrzmiał mroczno i jakoś tak perwersyjnie, że aż chcę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybieram takie fragmenciki, tak dla utrwalenia fabuły i klimatu powieści, później wystarczy, że do nich zajrzę i od razu kojarzę fabułę. :)

   Usuń
 17. Pomimo, że tytuł zawiera w sobie wiele tajemnic i bardzo ciekawych intryg, spodziewałam się po nim nieco więcej, co nie oznacza, że mi się nie podobała :) Była dobra, ale nie wybitna.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie wciągnęła, nie na maksa, ale z dużą intensywnością, tak jak lubię. Ciut więcej zaskoczenia i byłoby niemal idealnie. :)

   Usuń