sobota, 4 marca 2023

LISEK JULEK. PRZYGODA W LESIE

OLGA GORCZYCA-POPŁAWSKA

"Poprowadź liska paluszkiem po ścieżce aż do polany."

Nawet nie spodziewałam się, że seria o Lisku Julku tak mocno wciągnie moją najmłodszą czytelniczkę w rodzinie. Bardzo cieszę się, że trafiłyśmy na te książeczki. Nie tylko ciekawie opracowana merytorycznie treść, niezwykłe historie o przesympatycznym bohaterze i przyjaciołach, ale również mega zachęta do atrakcyjnych ćwiczeń na motorykę, mowę, wzrok, ruch, wyobraźnię i pamięć. Dziecko szalenie zaangażowało się w zabawę, całym sobą przeżywało historie, a przy tym poświęcało sporo energii na włączenie się w zadania. Narracja wyśmienicie dostosowana do potrzeb maluchów, prosta i klarowna, ale wdzięczna i czuła. Oprawa graficzna bardzo przyjemna, przejrzysta, kolorowa i ciepła. Duża czcionka pomagała dziecku w śledzeniu tekstu, podłapywaniu pierwszych literek i cyferek. W "Lisek Julek. Przygoda w lesie" główny bohater pragnął zrobić kwiatową niespodziankę dla mamy, pomagał parze dzięciołów odzyskać pisklę, uczył się śmiało wyrażać uczucia. Książeczkę mogłyśmy interaktywnie czytać w ciągu dnia i podczas wieczornego rytuału, sprawdziła się w obu wariantach. Ja i moja najmłodsza pasjonatka książek mamy nadzieję, że seria szybko powiększy się o nowe tytuły, niecierpliwie będziemy wyczekiwać. Zerknij na poprzednie odsłony serii ("Lisek Julek. Poznajmy się", "Lisek Julek. Przyjaciele", "Lisek Julek. Urodziny").

5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura dziecięca, wiek 0+, premiera 18.05.2022, twarde kartki, 22 strony, format 15cm x 15cm
ilustracje Urszula Małyszko
Tekst powstał w ramach współpracy z Szkrabajki.pl

7 komentarzy:

 1. Szaleństwo z tym liskiem u Ciebie na blogu. Ale z drugiej strony to wcale się nie dziwię, bo te książeczki są świetne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieje, że książki o lisku będą dostępne w bibliotece. Jestem ich bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Urocze te liski, co ja mówię, kocham liski.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten liswk wygląda tak słodko! Chętnie bym przeczytała o jego przygodach.

  OdpowiedzUsuń
 5. urocza ksiązeczka dla maluchów, na pewno wielu będzie się podobała, sama nie mam dzieci :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się cała seria tych ksiązeczek. Gdyby moje dzieci były mniejsze, to z pewnością bym sobie całą zamówiła.

  OdpowiedzUsuń
 7. Widzę,że ta seria jest dość popularna i bardzo fajna dla dzieci. Akurat wybieramy się na urodziny do malucha, więcam mam już prezent idealny.

  OdpowiedzUsuń