niedziela, 15 maja 2016

POWRÓT DO DARINGHAM HALL Kathryn Taylor 130/2016

DARINGHAM HALL tom 1

"Jeśli ktoś staje się dla nas ważny, jeśli dopuszczamy go zbyt blisko, jesteśmy bezbronni wobec bólu, jaki może nam zadać..."

Sympatyczna i klimatyczna powieść, po którą z przyjemnością sięgamy poszukując dobrego nastroju i lekkiego relaksu czytelniczego. Bardzo szybko przenosi nas w świat angielskiej arystokracji, określonych konwenansów, norm i zasad zachowania, starań podtrzymania niemal doskonałego wizerunku rodu Camdenów. Ale jak to zwykle bywa, tam gdzie z zewnątrz wabi nas perfekcja, w środku pojawiają się liczne tajemnice, niedomówienia i nieodpowiednie prawdy. Trochę za sprawą przypadku, nieco przez liczne nawarstwienie sekretów, zaczynają wychodzić na światło dzienne niewygodne fakty, kolejno ujawniać się, pociągając za sobą lawinowo narastające zdarzenia, wywołując silne i chaotyczne emocje. I nawet sielska atmosfera, dominująca poza murami i terenami posiadłości, nie jest w stanie zamazać ich niekorzystnego obrazu, a tym bardziej powstrzymać przed odkryciem i wyjawieniem.

Od początku powieści wiele się dzieje, dynamicznie rozwijające się wątki zmierzają w określonym znanym nam kierunku, jednak często zostajemy zaskoczeni obrotem spraw, taka niepewność wzmacnia czytelnicze wyczekiwania, podkręca napięcie i mocniej wciąga w opisywaną historię. Z zainteresowaniem śledzimy romantyczne losy Bena i Kate, łączy ich namiętność, a dzieli zemsta. Czy rodzące się pomiędzy nimi uczucie zdoła przetrwać trudną próbę? Czy miłość potrafi pokonać budowaną latami niechęć i nienawiść? Jaką rolę odgrywają w tej pułapce wątpliwości lojalność, wyrzuty sumienia, konieczność opowiedzenia się po jednej ze stron? Dlaczego tak trudno wymazać z pamięci bolesne zdarzenia, pozwolić zagoić się ranom duszy? Czy ktoś, kto tak wiele dla nas znaczy, może nagle stać się kimś, kogo mocno się obawiamy i któremu nie możemy już zaufać? Nie na wszystkie pytania otrzymamy odpowiedzi po przeczytaniu książki. Kathryn Taylor bowiem w kulminacyjnym momencie zawiesza intrygującą fabułę, nakłaniając czytelnika do odkrywania tajemnic i przeżywania przygód z bohaterami, ale już na łamach drugiego tomu. Liczę, że autorka pogłębi w nim sylwetki postaci i dowiemy się znacznie więcej szczegółów z ich wcześniejszego życia.

"Ocalić Daringham Hall" tom 2
"Zostawić Daringham Hall" tom 3

4/6 - warto przeczytać
literatura obyczajowa

Data premiery: 20.07.2015

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Otwarte. :)

9 komentarzy:

 1. Za mną już cała trylogia, którą wspominam bardzo miło ;) Czekam na kolejne powieści autorki ;)

  Pozdrawiam,
  Czytaninka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo sympatyczna trylogia, romantyczne zaczytanie, ciekawe przeżycia i rozterki postaci, utrzymana dynamiczna akcja, intrygująca fabuła. :)

   Usuń
 2. Arystokracja, tajemnice, a w tle Wielka Brytania- to musi być ciekawe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa mieszanka współczesności i atmosfery angielskiego arystokratycznego dworu, przyjemne zaczytanie. :)

   Usuń
 3. Musze się wczytać, bo widze, że to trylogia :) Zostawię sobie ją na kiedyś, bo jak cos ma kilka części to lubię czytać wszystkie od razu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zupełnie jak ja, nie za bardzo lubię wyczekiwać na kolejne tomy, niecierpliwić się, co będzie dalej. Wole zintensyfikować swoje wrażenia w jednym czasie. :)

   Usuń
 4. Już czeka na mojej półce i jestem do niej bardzo ciepło nastawiona :) Liczę na dobrą lekturę.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to taka ciepła i sympatyczna trylogia, świetnie pozytywnie ładuje nasze akumulatory. :) Miłego zaczytania i czekam na wrażenia. :)

   Usuń
 5. lubię zagłębiać się w szczegóły z życia bohaterów, sprawia to, że sa mi bardzo bliscy i nie mogę oderwać się od lektury

  OdpowiedzUsuń