niedziela, 15 maja 2016

ZOSTAWIĆ DARINGHAM HALL Kathryn Taylor 132/2016

[PRZEDPREMIEROWO]

DARINGHAM HALL tom 3

"Zdjęty niepokojem wyruszył w drogę... Nie mógł żyć tak jak do tej pory, to było pewne. Okłamywał najbliższych mu ludzi i nie potrafił rozstać się z czymś, co już dawno powinien zostawić za sobą."

Bardzo sympatyczna, utrzymana w ciepłym klimacie trylogia, idealna na lekki relaks i poszukiwanie dobrego nastroju po ciężkim dniu. Ciekawa mieszanka współczesności i angielskiej arystokratycznej atmosfery, określonych konwenansów, norm i zasad zachowania, poczucia własnej wyjątkowości i ważności w kontraście z fałszywą prawdą i grą pozorów. Trzeci tom dostarcza nam przyjemnego zaczytania, opartego na romantycznej nucie, namiętnościach bohaterów, intrygującej fabule, dramatycznym przebiegu zdarzeń i ciekawej narracji. Trzeba przyznać, że wiele się w nim dzieje, w zasadzie każdy rozdział dostarcza czytelnikowi ciekawych wrażeń, niecodziennych sytuacji i spojrzenia z różnych perspektyw na podobne sprawy. Książka napisana lekkim piórem, sprawnie skonstruowaną siecią zazębiających się wątków, starannie budowanym napięciem niepewności i pełną gamą ludzkich emocji.

Otrzymujemy wszystko to, co pozwala nam spokojnie i swobodnie cieszyć się śledzeniem czynów i zachowań licznych bohaterów. Sympatyzujemy z głównymi postaciami, kibicujemy im w walce z przeciwnościami losu, zaskakującymi okolicznościami odsuwającymi ich od szczęścia, radości i miłości. Przyglądamy się jak poszukują własne cele w życiu, odkrywają pragnienia i marzenia. Wydarzenia stopniowo zagęszczają się, narasta dynamiczna akcja, rozwiązuje się wiele niewyjaśnionych spraw, wychodzą na światło dzienne ostatnie sekrety i tajemnice. Scenariusze losów postaci, choć z dużym prawdopodobieństwem przez nas odgadnięte, to jednak zaciekawiają i wywołują serdeczne odczucia. Czy uda się Tilly i Peterowi odnaleźć drogę do siebie, pogodzić dzielące ich różnice, wyrazić głośno swoje uczucia i pragnienia? Dlaczego Anna i David nie widzą już dla siebie wspólnej przyszłości, z każdym dniem coraz bardziej oddalając się od siebie? Jak głęboka miłość łączy Bena i Kate, czy będzie ona w stanie przeciwstawić się wyzwaniom, przełamać nieufność i złamane obietnice? I oczywiście, jedno z istotniejszych pytań, czy Daringham Hall pozostanie w rękach rodziny Camdenów i wróci do swojej dawnej świetności?

"Powrót do Daringham Hall" tom 1
"Ocalić Daringham Hall" tom 2

4/6 - warto przeczytać
literatura obyczajowa

Data premiery: 18.05.2016

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Otwarte. :)

23 komentarze:

 1. Zapamiętam tytuł przyda mi się jak będę poszukiwać prezentu dla mamy, bo to zdecydowanie literatura nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie, że mamy tyle tytułów wśród których możemy wybierać coś dla siebie, w zależności od etapu w życiu, obecnego nastroju, codziennych inspiracji... :) Faktycznie, trylogia ta z pewnością sprawdzi się jako interesujący i sympatyczny prezent. :)

   Usuń
 2. Ciekawa propozycja na Dzień Matki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sięgnęłam po nią jako antidotum na nawarstwiające się troski ostatnich dni, wprowadziła mnie w sympatyczny nastrój, udało mi się przy niej zrelaksować. :) Bardzo dobry pomysł na prezent. :)

   Usuń
 3. Kolejna bardzo ciekawa propozycja. Zajawka książki juz na mnie podziałała i rozpalła moje zmysły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, zmysłowo o uczuciach i przeżyciach. :) Sympatycznego zaczytania! :)

   Usuń
 4. Czasami fajnie jest przeczytać właśnie taką lekką książkę, przy której można się zrelaksować i oderwać od codzienności :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czegoś takie właśnie poszukiwałam w ostatnich dniach, książki znów potwierdzają, że potrafią wkomponować się w każdy nasz nastrój, poprawić go i tak przyjemnie pobudzić do działania. :)

   Usuń
 5. Propozycja dla mojej mamy, w sumie moze i jako prezent na dzien mamy sie fajnie sprawdzi. Pozdrawiam cieplutko, Daria xxx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z chęcią sięgam po takie romantyczne klimaty, walki charakterów, kształtowania osobowości... To świetnie umożliwia nabranie dystansu do codziennych wyzwań. :)

   Usuń
 6. Jak lekkim piórem, to może się skuszę ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyta się błyskawicznie, autorka intrygująco podsuwa nam kolejne wydarzenia, sympatyczna lektura. :)

   Usuń
 7. Właśnie wczoraj skończyłam czytać moją ostatnią, zaplanowana książkę, więc może spontanicznie skusze się na tą:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie moje klimaty, ale opis jak zwykle bardzo wciągający :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami zaglądam do takich klimatów, pozwalają mi rozładować stres, a i jakoś tak szybko mija z nimi czas. :)

   Usuń
 9. Dawno temu, czytywałam takie historie - romanse w kostiumie historycznym; teraz mniej, a właściwie wcale. Chociaż muszę przyznać, że filmy w takim klimacie oglądam dalej chętnie - zatem jak zrobią ekranizację tej trylogii, to chętnie obejrzę. Ale jak zwykle jestem pod wrażeniem kunsztu, z jakim piszesz recenzje! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Asia, dziękuję za miłe słowa, najważniejsze to lubić to, co się robi, a wówczas większa satysfakcja. :) Też chętnie oglądam takie filmy, choć zdecydowanie preferują książki. :)

   Usuń
 10. Nie mój klimat, ale ładna okładka 😃

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie okładki z tej trylogii działają na naszą wyobraźnię, bardzo klimatyczne. :)

   Usuń
 11. A u mnie ciągle na półce oczekuje pierwsza część tej sagi!
  Chyba pora się za nią wziąć!

  http://zacisze-ksiazkowe.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz będzie okazja w całości się z nią zapoznać. :) Miłego zaczytania! I czekam na wrażenia. :)

   Usuń
 12. jest to historia, która świetnie nadaje się na ekranizację, podoba mi się ciągłość linii fabularnej

  OdpowiedzUsuń