piątek, 13 maja 2016

SCENARIUSZ MORDERCY James Patterson, Marshall Karp 129/2016

NYPD RED tom 1

"Zespół był pomysłem burmistrza... który uważa, że zarządzanie wielkim miastem przypomina zarządzanie linią lotniczą - najbardziej dbasz o stałych klientów z platynową kartą... persony nieprzyzwoicie bogate, wpływowe i sławne..."

Świetnie napisana książka, osadzona na dobrej i sprawdzonej konstrukcji kryminalnej, z ciekawym pomysłem, zajmującą fabułą, przekonywującymi bohaterami i dynamiczną akcją. Bardzo lubię takie krótkie, konkretne, nasycone treścią i dobrymi dialogami rozdziały, które nadają powieści mocnego charakteru, szybkiego przebiegu zdarzeń, trzymającej w napięciu narracji. Czytając książkę mamy odczucie jakbyśmy oglądali znakomicie wyreżyserowany film sensacyjny, z ciekawymi ujęciami, widowiskowymi efektami specjalnymi i fantastyczną grą aktorów. Wrażenie to potęgują motywy zbrodni oraz starannie zaplanowany i z ogromną konsekwencją wdrażany w czyn przerażający plan działania mordercy. Stawia on na widowiskowość zabójstw, towarzyszące im spektakularne zdarzenia i błyskawicznie narastający dramatyzm. Jakiekolwiek odstępstwa od scenariusza wymagają jego bezwzględnej akceptacji, to on decyduje, kiedy, gdzie i jak ktoś zginie, nie ma miejsca na wahanie, litość czy przypadkowość ofiar.

Sięgając po książkę zapewniamy sobie kilka godzin bardzo dobrego kryminalnego zaczytania, satysfakcjonującej lektury, opartej na wciągającej fabule i umiejętnie budowanym narastającym napięciu. Bardzo chętnie zagłębiamy się w powieść, niecierpliwie wyczekując dalszego przebiegu zdarzeń, przemieszania realnego świata i filmowej iluzji. Wszystkie zaproponowane i przedstawione czytelnikowi wątki idealnie do siebie pasują, przenikają i uzupełniają się wzajemnie, opisywana historia faktycznie mogłaby mieć miejsce. Z zainteresowaniem śledzimy zmagania detektywów, Zacha Jordan i Kylie MacDonald, policjantów z elitarnej jednostki RED, stojących przed bardzo trudnym wyzwaniem. Starają się oni jak najszybciej poznać tożsamość zabójcy, dotrzeć do szaleńca terroryzującego elitarny filmowy świat Nowego Jorku, za wszelką cenę zapobiec kolejnym tragediom. Dodatkowego smaczku książce dodaje ciekawie rozgrywany motyw dość skomplikowanych wzajemnych relacji głównych bohaterów, sugerujący, że jeszcze wiele może się między nimi wydarzyć. Pierwszy tom zdecydowanie przekonuje nas do tej intrygującej serii kryminalnej, dopracowanej w szczegółach, mocno wciągającej, ukazującej mroczną, niebezpieczną i zabójczą część wizji świata.

"Zdążę cię zabić" tom 2

5/6 - koniecznie przeczytaj
kryminał

Data premiery: 04.11.2015

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu HarperCollins Polska. :)

29 komentarzy:

 1. książka idealnie w moim guście, też uwielbiam dynamikę w lekturach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie taki typ kryminału, a także historyczny i psychologiczny, bardzo mi odpowiadają. :)

   Usuń
 2. Lubię takie pozycje, szczególnie w ostatnim czasie, więc ta idealnie wpisuje się w moje obecne gusta czytelnicze :) Myślę, że warto dopisać ją do swojej listy.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dobra propozycja czytelnicza, szybko się w nią wciągamy, logicznie skonstruowane wątki, trzyma w napięciu. :) Zaczytania z kryminalnym pazurem. :)

   Usuń
  2. Książka może być dla osoby lubiącej czytać romanse?

   Usuń
  3. Bo ciekawi mnie to bardzo

   Usuń
 3. Muzę koniecznie sięgnąć po tę serię, narobiłaś mi wielkiej ochoty! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie ukazał się trzeci tom, przyznam, że już nie mogę się doczekać, kiedy będę miała okazję wczytać się w niego. :)

   Usuń
 4. Niestety link do "chcę przeczytać" na lubimyczytac nie działa, a bardzo jestem ciekawa, czy masz w planach starcie z "Małym życiem" Hanya Yanagihara (niewiemjaktosięodmienia)? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. LC miało przerwę techniczną, więc pewnie korygują działanie serwisu. :) Oczywiście, że mam wielką chęć zapoznać się z "Małym życiem", obok tak licznie nagrodzonej książki nie można przejść obojętnie. :)

   Usuń
  2. o, najwspanialej, będę zatem wypatrywać u Ciebie jej recenzji :)

   Usuń
  3. Dam znać, jak tylko się zapoznam. :)

   Usuń
 5. Ubóstwiam Pattersona! Dobrze, że do Ciebie zajrzałam, bo bym przegapiła jego kolejną książkę! Chociaż zdecydowanie wolę jak pisze sam, ale i tak przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki mocny, dobrze skonstruowany, wciągający w atmosferę niepewności i śmiertelnego zagrożenia, a do tego postaci, z którymi sympatyzujemy. :) Sympatycznego zaczytania! :)

   Usuń
 6. Seria ta przemawia do mnie bardzo i woła "Przeczytaj mnie, przeczytaj mnie" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, jak tylko widzę nazwisko Patterson od razu włącza mi się mechanizm "muszę to przeczytać", tyle już intrygujących przygód kryminalnych z nim odbyłam i wciąż mnie to bawi. :)

   Usuń
 7. Dopisuję do listy : te które muszę przeczytać ;)

  Pozdrawiam,
  Czytaninka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze, że nie trzeba długo czekać na kolejne tomy, po przeczytaniu jednego mamy chwilkę przerwy i już możemy sięgać po kolejny. :)

   Usuń
 8. Zagłębiam sie w Twojego blga coraz bardziej i czasem nie chce mi sie wychodzic.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie to cieszy, wywołuje ogromną radość i utwierdza w przekonaniu, że tyle bratnich czytelniczych dusz jest na świecie. :) Dziękuję za miłe słowa, które wzmacniają moją pasję czytania. :)

   Usuń
 9. To dla mnie, dla mnie :) chocby nie wiem jak sie starala, tylko takie ksiazki pochlaniam w dwie noce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, książka idealna na nocne zaczytanie, podkręcona atmosfera niepewności i niebezpieczeństwa. :) Miłego zaczytania! :)

   Usuń
 10. Odpowiedzi
  1. Idealnie dopasowany do wciągającej treści, interesująco się czyta tę powieść kryminalną. :)

   Usuń
 11. Nie znałam tej serii, a lubię takie dynamiczne kryminały. Zaintrygowałaś mnie i zapisuję na listę "do przeczytania". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja właśnie przymierzam się już do trzeciego tomu, bardzo lubię książki tego autora. :)

   Usuń
 12. Ten typ kryminału uwielbiam zdecydowanie najbardziej. Połączenie różnych form w jednej, a autora bardzo lubię :)

  OdpowiedzUsuń