wtorek, 1 grudnia 2020

W MIEŚCIE

GUIDO WANDREY

"czerwony balonik... służby miejskie... ruchome schody... znaki drogowe... kolorowe pojazdy... sygnalizacje świetlne... różnorodne sprawunki... zasady bezpieczeństwa... formy wypoczynku"

Ileż mega ciekawych rzeczy dzieje się "W mieście", na ulicach, skrzyżowaniach, rondach, przystankach, przed bankami, sklepami, w porcie, parkach. W czasie zwiedzania miasta podąża z nami czerwony balonik, ale sprytnie chowa się przed naszym wzrokiem, wcale nie jest łatwo odnaleźć go na stronach książki, przyda się fantazja w poszukiwaniach, bystre oczy i pokłady cierpliwości.

Książka prezentuje wymiar rozrywkowy i edukacyjny. Niesie cenne przekazy, daje impuls do omówienia z dzieckiem ważnych zagadnień. Przykładowo, gdzie dużo ludzi, ruchu, zamieszania, łatwo dochodzi do wypadków, trzeba umieć się odpowiednio zachować, zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Stwarza okazje do nauki nazw przedmiotów, określania czynności, kształtowania umiejętności rozróżniania kolorów, wprowadzania pierwszych kroków w świecie liczb. Rewelacyjne warunki do ćwiczenia opisywania sytuacji, usprawniania spostrzegawczości, odnajdywania rzeczy, wyszukiwania różnic, podobieństw, charakterystycznych drobiazgów, powiązań z przymiotnikami. Publikację skierowaną do dzieci powyżej trzeciego roku życia wypełnia sympatyczny humor, mnóstwo przy niej radości i uśmiechów. Dzieci ochoczo bawią się w dopowiadanie własnych historii na podstawie fragmentów ilustracji, zatem kreatywności scenariuszy nie ma końca, wyobraźnia wspaniale rozwija skrzydła, zaskakują setki przypuszczeń i interpretacji. 

Tego typu książki wykorzystuję również do nauki języka obcego, przypomnienia słownictwa, czy wypełnienia nieznanych obszarów słówek, oczywiście przy współpracy z osobnym słownikiem. Publikacja sprawdza się także jako wyjątkowa pomoc do ćwiczeń wymowy i skojarzeniowych podczas pracy z osobami cierpiącymi na afazję, zespół otępienny i Alzheimera. Obrazkowe książki są nie tylko świetną zabaw dla dzieci, można je także wykorzystać podczas gonienia uciekającej pamięci starszych osób. Zajrzyjcie do tajemnic skrywających się "W lesie" i wyśmienitych atrakcji "W przedszkolu".

5/6 - koniecznie podchwyć pomysł na edukacyjną zabawę
literatura dziecięca, wiek 3+, 14 stron, format 231mmx310mm, premiera 21.10.2020 (2011)
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca.

13 komentarzy:

 1. Wygląda świetnie, uwielbiam takie książki dla najmłodszych!

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się ta seria. Moim dzieciakom przypadłaby do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. To jedna z książek długiego cyklu. Rzeczywiście edukuje i bawi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszy mnie taka odświeżona wersja, mam podobną, ale bardzo nie aktualną, w mojej ludzie nie siedzą w telefonach ;-0

   Usuń
 4. Uwielbiamy takie książeczki! Zasłudze można je opowiadać troche inaczej ❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiamy takie książeczki! Zasłudze można je opowiadać troche inaczej ❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się naprawdę fantastycznie. Na pewno będę miała ją na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejna wspaniała książeczka dla dzieci - a dodatkowa opcja utrwalania słowmictwa w obcych językach bardzo do mnie przemawia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie spodziewałam się, że ta książka ma takie zastosowanie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Niby prosta książka dla dzieci, a tyle genialnych zastosowań. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zakochana jestem w tym typie książeczek i namiętnie obdarowuję nimi wnuczki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajny pomysł na Prezent na Mikołajki.

  OdpowiedzUsuń
 12. moje dzieciaki uwielbiają takie książki, z chęcią bym się z nimi zapoznała :-)

  OdpowiedzUsuń