wtorek, 1 grudnia 2020

W PRZEDSZKOLU

GUIDO WANDREY

"Witacie w przedszkolu Dmuchawiec!"

To wielki krok dla malucha, kiedy po raz pierwszy zmierza do przedszkola, czyni go z niepewnością i niepokojem, ale również radością i nadzieją, że znajdzie mnóstwo przyjaciół i będzie się fantastycznie bawił. Książeczka "W przedszkolu" znakomicie wprowadza dziecko w atmosferę placówki, w której spędzać będzie kilka przyjemnych godzin. Mnóstwo obrazków, każdy wypełniony mnogością historyjek i szczegółów. Można godzinami patrzeć na stronę i wciąż odkrywać coś nowego, a co dopiero kiedy zadaniu temu poświęcą się małe bystre oczy najmłodszych czytelników.

Pewnym jest, że wyjątkowa zabawa cieszyć będzie przez długi czas, można do niej wielokrotnie powracać, w tym samym lub innym stylu. Znajdziecie też trochę tekstu, wypełnionego humorem, który już sam w sobie skłania do poszukiwania na ilustracjach wytypowanych osób. Rewelacyjna sposobność do ćwiczenia spostrzegawczości i umiejętności kojarzenia. Bawią sytuacyjne scenki, jest ich prawdziwe zatrzęsienie, nie sposób wszystkich poznać nawet przy kilkunastu zajrzeniach do publikacji. Trzeba samemu zobaczyć, jak wiele dzieje się przed wejściem do przedszkola, w szatni, w salach zabaw, na placu zabaw, w odwiedzanym gospodarstwie na wsi, podczas balu przebierańców. Ileż wyjątkowej i sympatycznej rozrywki w ramach aktywności "W przedszkolu". Więcej o wykorzystaniu publikacji obrazkowych przy omawianiu podobnych propozycji "W lesie" i "W mieście", podchwytujcie pomysły Bookendorfiny na prezenty wywołujące uśmiech dzieciaków.

5.5/6 - koniecznie wprowadź dziecko w atrakcyjną przedszkolną atmosferę
literatura dziecięca, wiek 3+, 14 stron, format 231mmx310mm, premiera 21.10.2020 (2011)
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Czarna Owca.

16 komentarzy:

 1. Dobrze, że jest tyle książek o tej tematyce. Bardzo ważna publikacja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i pieknie zrobiona, jestem pod wrażeniem tej serii

   Usuń
 2. O, ta wygląda równie ciekawie co pozostałe, a temtyka przedszkola na pewno sprawdzi się w niejednym domu w oswajaniu z myślą o tej placówce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj w przedszkolu to się dzieje bardzo dużo :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka tematyka przedszkola, w sam raz dla rodziców.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetna książeczka. Idealna dla nas. Mój młodszy synek za kilka miesięcy rozpocznie swoją wielką przygodę w przedszkolu. Starszy już jest przedszkolakiem. Książka przyda się również w mojej pracy. Zbieram tego typu publikacje bo sama pracuję w przedszkolu i znam temat "od środka". :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A na dodatek to naprawdę fajne pozycje do wspólnego szukania i opowiadania historii.

   Usuń
 6. Fantastyczna i kolorowa książeczka. Aż żałuję, że nie mam już przedszkolaka w domu

  OdpowiedzUsuń
 7. My już przedszkolny etap mamy za sobą i za rok rozpoczynamy pierwszą klasę - ale takie książeczki naprawdę pomagają dziecku oswoić nową sytuację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I są bardzo ciekawe, dobrze się można przy nich bawić. Ja sama lubię takie pozycje.

   Usuń
 8. ooo już wiem, co kupię moim dzieciakom, nie na prezent, bez okazji żeby zająć im czas ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przejrzałam tę książkę i trochę się boję, że podsunie dzieciakom za dużo pomysłów ;-)

   Usuń
 9. Bardzo fajna propozycja dla najmłodszych, szczególnie przedszkolaków. Jak tylko natrafię na nią, bez wahania zakupię ja dla mojego 6-latka

  OdpowiedzUsuń
 10. Idealna propozycja dla maluchów do znalezienia pod choinką. :)

  OdpowiedzUsuń