sobota, 19 listopada 2022

LAURA I ŚWIĄTECZNY ANIOŁ

ANIOŁOWIE STRÓŻE tom 2

LUCINDA RILEY, HARRY WHITTAKER

"Niemożliwe to słowo, którego używają ludzie, kiedy czegoś nie rozumieją."

Niecierpliwie wyczekiwaliśmy drugiego tomu szalenie pozytywnej i ciepłej serii, przy której odprężają się dzieci i towarzyszący im dorośli. Reprezentantki książek do wspólnego poznawania z dzieckiem, tak aby w spokojnych rytmach prowadzić przez nie młodych odbiorców, uczulać na pewne aspekty, dopowiadać coś. Ciekawe propozycje czytelnicze, przy nich swobodnie rozmawia się, zachęca do zadawania pytań, skłania do zastanowienia się, wyjaśnia zagadnienia wcale niełatwe z perspektywy najmłodszych. Takie są „Kubuś i Anioł Snu” i „Laura i Świąteczny Anioł”.

Książka podejmuje tematy smutku, tęsknoty i zawiedzenia, a zarazem wiary, wyczekiwania i nadziei, wszystko sympatycznie wplata je w anielską opowieść. Anioły, tajemnicze i niewidzialne istoty, najbardziej na świecie lubią pomagać ludziom, wsłuchiwać się w przywołania i ruszać na pomoc w ważnych momentach. Laura obawia wystąpienia w jasełkowym przedstawieniu, gra rolę pasterza i śpiewa kolędę, a młodszy brat Mikołaj przebiera się za owieczkę. Dziewczynce zależy, aby dobrze wypaść przed publicznością, ale przede wszystkim przed tatą. Niestety, sztormowe chmury i potężny wiatr przeszkadzają kapitanowi kutra rybackiego przybić szczęśliwie do brzegu.

Wówczas Laura przywołuje anioła Bożego Narodzenia, pięknie prosi wiatr, deszcz i fale, by tatuś wrócił do domu, a Nadzieja wie, że w święta ludziom powinno być ciepło na sercu, powinni czuć się bezpieczni, nawet jeśli zimno na zewnątrz i trudne warunki. Wspaniałe nici łączą bliskich, chociaż niewidzialne, to gwarantują szczególną więź. Czy udaje się dzięki miłości, zaufaniu i otusze wytyczyć spokojną drogę rybaków do spotkania z rodzinami? Warto zwrócić uwagę na „Laurę i Świątecznego Anioła”, zaprosić książkę napisaną przez matkę i syna do domowej biblioteki malucha, chwytać płynące przesłania. Urocza oprawa merytoryczna i graficzna.

4.5/6 – warto przeczytać
literatura dziecięca, 56 stron, wiek 3+, premiera 09.11.2022
twarda okładka, format 21,2cm x 26cm
tłumaczenie Izabela Matuszewska, ilustracje Jane Ray
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Albatros.

3 komentarze:

  1. Czytaliśmy pierwszy tom i bardzo nam się podobał. Ogromny plus za poruszenie religijnych tematów bez nachalności.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo lubię serię, jest przyjemnie napisana. Ten tom jeszcze przede mną, ale już czeka na półce na swoją kolej :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dopiero wczoraj otrzymałam tę przesyłkę, ale już teraz nie mogę doczekać się jej lektury.

    OdpowiedzUsuń