czwartek, 3 listopada 2022

TAJEMNICA KOŃSKIEJ ZAGRODY

TAJEMNICE tom 3

MAGDA PODBYLSKA

"Jesteśmy przerażone. Tak bardzo przerażone, że wcale się nie ruszamy, co zdarza się naprawdę rzadko."

Trzecia odsłona wyjątkowo udanej detektywistycznej serii miała miejsce w stadninie koni. Dzieciaki znakomicie wciągnęły się w śledzenie poczynań małych damskich detektywów. Niekończąca się ciekawość, fenomenalna spostrzegawczość, determinacja w odkrywaniu tego, co naprawdę się wydarzyło, dostarczała im wiele radości i satysfakcji. Zbieranie materiałów dowodowych nie było takie łatwe, jak na pierwszy rzut oka się wydawało. Trzeba było skupić się, by uwzględnić jak najwięcej elementów w portrecie pamięciowym, oraz wykazać się sprytem w przesłuchiwaniu świadków. 

Pięć opowieści zgrabnie łączyło się w całość, ekscytująco przyciągało klimatem i szeroką gamą przygód, lecz można je było czytać niezależnie od siebie. Intrygująco było dociekać, dlaczego znikały kwiaty, wejść w środek kociego zamieszania, poczuć owczą tęsknotę, albo przekonać się, że tak naprawdę strach ma małe oczka. Oprócz niewątpliwie typowo rozrywkowej funkcji, podanej w przyjaznej i humorystycznej oprawie, książka wprowadzała młodych czytelników w poznawanie zwyczajów zwierząt. Jestem przekonana, że seria okaże się strzałem w dziesiątkę, wyśmienitym pomysłem na książkowe prezenty, czytanie sprawia mnóstwo frajdy i uciechy, a przy tym wiele można się nauczyć. Oprawa graficzna książki fenomenalna, ilustracje zachwycają, z wielką przyjemnością się im przyglądaliśmy. Zerknij również na wrażenia ze spotkania z poprzednimi tomami serii: "Tajemnice Zatoki Delfinów" i "Tajemnice Świstakowej Polany".

5/6 - koniecznie przeczytaj
literatura dziecięca, detektywistyczne opowieści, 110 strony, wiek 6+, premiera 30.07.2017
twarda okładka, format 16,5cm x 23,5cm, ilustracje Katarzyna Bajerowicz
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu BIS.

7 komentarzy:

 1. Coś czuję, że mamy z Potworkami sporo do nadrobienia. To będzie miło spędzony czas.

  OdpowiedzUsuń
 2. O kolejna propozycja dla moich dzieci. Konie i inne zwierzęta od zawsze interesują moją corkę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa jak rozwinie się historia tych bohaterów w kolejnych tomach. Będę przyglądać się Twoim kolejnym recenzjom tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi bardzo fajnie, rozejrzę się za tą serią dla moich dzieciaków :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudownie, że miłośnicy tej serii mogą zapoznać się od razu też z trzecim tomem tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejna książeczka, która z pewnością wpadnie w oko mojej córki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolejna świetna książka z przygodami bohaterów :) Intryguje mnie ta detektywistyczna zagadka i chętnie poznam kolejne przygody.

  OdpowiedzUsuń