[PRZEDPREMIEROWO]
ILCHI LEE
"Jeśli nie zdołamy stworzyć pokojowej i trwałej ziemskiej cywilizacji, choć dysponujemy mocą naszego niesamowitego mózgu, czy nie będzie to prawdziwa hańba?"
Rzadko decyduję się na sięgnięcie po poradniki, ale te wchodzące głęboko w sferę popularnonaukową, napisane przez doświadczonych popularyzatorów nauki, zasłużonych dla wybranych dziedzin badań, jak najbardziej przykuwają uwagę. "Nadzwyczajny mózg" Ilchiego Lee przyciągnął wieloma aspektami a nadzieje związane z nim spełniono. Książka do czytania nie w trybie kilku dni, ale do dłuższej pracy powiązanej z treningiem mózgu. Zrównoważenie części opisowej dostarczającej cennych i ciekawych informacji z propozycjami atrakcyjnych i efektywnych ćwiczeń. Postawienie na mądrość mózgu, ścisłe powiązanie z tożsamością i samoświadomością, podejmowanie decyzji i ustalanie priorytetów.
Autor przeprowadził przez pięć etapów procesu należącego do programu Edukacji Mózgu, koncentrującego się na radzeniu sobie ze stresem, pracą nad elastycznością, uwolnieniem od niepożądanych wzorców emocjonalnych, integracji funkcji i celowego ich wykorzystania. Pięć kroków edukacji mózgu, związanych z wrażliwością, zwinnością, świeżością, integracją i kontrolowaniem. Trzy kluczowe aspekty to sterowanie, medytacja i uzdrawianie. Nakreślił zasady i metody rozwoju mózgu, jego bezpośrednie i wszechstronne pobudzanie, profilowanie zjawiska zmian, wykorzystanie jako pomostu między ciałem, umysłem i energią. Dostarczył przydatne narzędzia edukacji mózgu, wsparte obrazowymi ilustracjami, ciekawostkami, fascynującymi danymi, uzmysławiającymi przykładami, a także opowieściami, ćwiczeniami, wskazówkami, odwołaniami do nawyków. Co ważne, wszystko do wykorzystania w życiu codziennym. Dla lepszego samopoczucia, rozsądniejszych wyborów stylu życia, większego zadowolenia z pracy, bogatszych sukcesów i bardziej satysfakcjonujących relacji. Dla większej pewności siebie, odwagi, harmonii i spokoju. Do odkrywania własnej wartości, stworzenia na nowo fabuły swojego życia i zmian przyszłości poprzez pielęgnowanie potencjału ludzkiego mózgu. Odpowiadało mi szerokie ujęcie azjatyckiego podejścia do kreatywności mózgu, świadomości doświadczania i wymogu odpowiedzialności. Zerknij na inne książki, z których zgłębiałam tajemnice mózgu, które zaprezentowałam na Bookendorfinie: "W zakamarkach mózgu", "Twój mózg bez tajemnic", "Mózg. Władca czasu", "Ukryty geniusz", "Magia bioinżynierii", "Mózg incognito. Wojna domowa w twojej głowie", "Zaburzony umysł", "Historia naszej świadomości", "Homo hapticus".
5/6 - koniecznie przeczytaj
zdrowie, rozwój osobisty, poradnik, 328 stron, premiera 22.03.2022 (2016)
tłumaczenie Tomasz Norbert
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Rebis.
Interesuje nie kwestia rozwoju, a tematyka, jak powstają myśli, uczucia, jak funkcjonuje mózg jest mi bardzo bliska. Gosia B.
OdpowiedzUsuńRzadko sięgam po poradniki, ale może na ten się skuszę wkrótce :)
OdpowiedzUsuńNiektóre poradniki są naprawdę świetne i widzę, że ten zalicza się do tej kategorii.
OdpowiedzUsuńLubię gdy lektura okazuje się satysfakcjonująca i miło można spędzić czas z taką publikacją.
OdpowiedzUsuńTajemnice mózgu są naprawdę nieodgadnione. Warto nadrobić zaległości i poznać ten tytuł.
OdpowiedzUsuńTak, ludzki mózg jest niezwykle fascynujący więc i ta pozycja jest kusząca
UsuńTeż stosunkowo rzadko sięgam po poradniki i widzę, że dla tego warto zrobić wyjątek.
OdpowiedzUsuńNie słyszałam wcześniej o tej książce i chętnie to zmienię w przyszłości.
OdpowiedzUsuńKsiążka na pewno znajdzie swoich odbiorców. Też dam jej szansę.
OdpowiedzUsuńZdecydowanie coś dla mnie, zapisuję tytuł :)
OdpowiedzUsuńJa chętnie dowiedziałabym się, jak radzić sobie ze stresem - bo niestety mam z tym problem i bardzo żle reaguję na sytuacje stresowe.
OdpowiedzUsuńNie przepadam za poradnikami, ale w Twojej recenzji jest coś, co sprawia, że z chęcią sięgnęłabym po książkę
OdpowiedzUsuńTajemnice mózgu zawsze warto zgłębiać i choć za poradnikami nie przepadam to w takiej odsłonie jak najbardziej mi odpowiadają. Z przyjemnością sięgnę po tę pozycję.
OdpowiedzUsuńRównież niezbyt często sięgam po poradniki, ale chętnie dowiem się więcej na temat mózgu i jego możliwości. Z pewnością jeszcze zbyt mało o tym wiem.
OdpowiedzUsuńTakie poradniki zaczęłam od czasu pandemii czytać- tego nie widziałam ,koniecznie muszę nadrobić, dzieki
OdpowiedzUsuńPoradniki to gatunek literatury po który nie sięgam. Ten o mózgu zupełnie nie w moim stylu.
OdpowiedzUsuńraczej nie przekonuje mnie do siebie ta książka, nie znalazłabym dla niej czasu
OdpowiedzUsuńLubię od czasu do czasu sięgnąć po takie nietuzinkowe publikacje. Zapisuję tytuł, dzięki!
OdpowiedzUsuńOstatnio zraziła się do tego typu poradników, bo, moim zdaniem, często są prowadzone zbyt zdawkowo i temat traktowany jest zbyt płytko. Mam nadzieję, że tu tak nie jest, skoro takie wysokie noty.
OdpowiedzUsuńMózg ludzki jest niesamowity i niezwykle ciekawy. To może być dobra książka!
OdpowiedzUsuńMoże być interesująca lektura.
OdpowiedzUsuńBardzo lubię treści osób które popularyzyją nauk, wiele ciekawych rzeczy można sie dowiedzieć.
OdpowiedzUsuńKolejny raz znajduję u ciebie coś po co z przyjemnością bym sięgnął ;)
OdpowiedzUsuń