sobota, 29 stycznia 2022

ŚWIERSZCZYK 1/2022

"...Jest chwilą czy jaskółką. Pomysłem, myślą, słowem, Pojawia się, gdy marzysz lub zaczniesz z kimś rozmowę." Rafał Witek

Klimat styczniowego "Świerszczyka" obraca się wokół czerpania fantastycznej zabawy na świeżym powietrzu przy zimowej scenerii. Sporty w porze śniegu pozwalają sympatycznie spędzić czas, poznać nowych przyjaciół, nabrać kondycji fizycznej, a zatem zadbać o zdrowie. Ileż przyjemniej jest lepić bałwana, rzucać się śnieżkami, zjeżdżać na sankach, jeździć na łyżwach i uprawiać narciarstwo, niż spędzać czas przed komputerem. Jednak oprócz tradycyjnych form zabawy na śniegu magazyn przybliża nietypowe zimowe dyscypliny sportowe, jak choćby wyścigi łopat, narciarstwo z latawcem, szalone zjazdy, zaprzęgi narciarzy i czajniki na lodzie.

Czasopismo zawiera wiele ciekawych opowiadań i wierszyków. Jest fantastycznie dostosowane, dużą czcionką i przyjazną oprawą graficzną, do potrzeb i zdolności percepcyjnych młodego czytelnika. Wychodzi naprzeciw czytaniu ze zrozumieniem, znajdywaniu ukrytych słów i liter, odgadywaniu haseł, chwytaniu przesłań. Dzieci mogą czytać samodzielnie lub z udziałem dorosłego, który dopowiada coś rozszerzającego temat. Różnorodność zadań do wykonania, jak rysowanie, znajdywanie przedmiotów, krzyżówki, labirynty, wskazywanie różnic i powtórzeń, wyzwania logiczne, a nawet zagadki matematyczne i zaszyfrowane listy. Gra kartonikowa dla całej rodziny, mini komiks i konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Warto zaprenumerować dziecku miesięcznik o tradycjach sięgających tysiąc dziewięćset czterdziestego piątego roku, utrwala cenne tradycje i rozwija się z duchem współczesności, cieszy kolejne pokolenia.

Sporo wiedzy dziecko wynosi ze znajomości ze "Świerszczykiem", ale jeśli łaknie więcej, podsuwane są tytuły książek i gier, z którymi interesująco może zapoznać się, aby być na bieżąco z tym, co dzieje się w naukowym świecie, wciągnąć się w rozrywkę logicznego myślenia, wprawić się w czytanie, odkrywanie słów, rozumienie świata. Poznaj też lipcowy i wrześniowy numer, podtrzyma przeświadczenie dopieszczania miesięcznika od strony merytorycznej i graficznej. Natomiast "Świerszczyk Reporter" (01/2021, 02/2021 i 03/2021) to kwartalnik prezentujący fascynujące wiadomości o przyrodzie, nie ma opcji, aby nie wciągnął młodych odkrywców. Zaś "Świerszczyk labirynty" i "Świerszczyk krzyżówki i łamigłówki" skuszą miłośników rewelacyjnej zabawy przy aktywowaniu i dawaniu energii szarym komórkom. 

4.5/6 - zachęć dziecko do uprawiania sportów zimowych
pismo dla dzieci, rozrywka, wiedza, wiek 6+, 50 stron, premiera 01.01.2022
Za możliwość przeczytania miesięcznika dziękuję Wydawnictwu Nowa Era.

11 komentarzy:

 1. Jestem zachwycona wszystkimi wydaniami Świerszczyka, bardzo miło spędzam z nimi czas.

  OdpowiedzUsuń
 2. Paulina Kwiatkowska29 stycznia 2022 10:54

  Dopiero niedawno miałam okazję usłyszeć o tym magazynie, numery są niezwykle zajmujące.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podoba mi się różnorodność tych wydań i zadań do wykonania. Moimi ulubionymi numerami są te o zwierzętach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś ciekawego dla małych i dużych, sama chętnie zagłębiam się w ten magazyn.

  OdpowiedzUsuń
 5. Magazyny to na pewno świetna okazja do poznania nowych informacji i miłego spędzenia czasu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świerszczyk cieszy, uczy i bawi od pokoleń! Zdecydowanie przyjemnie spędza się z nim czas

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiałam ten magazyn. Chętnie bym zajrzała jak teraz wygląda

  OdpowiedzUsuń
 8. Miło spędziłam czas z tym wydaniem i czekam na kolejne numery Świerszczyka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zimowa sceneria wyjątkowo zachęca do zabaw nie tylko na świeżym powietrzu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedyś uwielbiałam takie gazetki. Przeszło mi jakoś w czwartej, piątej klasie podstawówki.

  OdpowiedzUsuń